جمعه 17 اردیبهشت 1400
Flowers

لیست قیمت جدید آپارتمان های بالای 20 سال ساخت در تهران

لیست قیمت جدید آپارتمان های بالای 20 سال ساخت در تهران

بررسی های پایگاه خبری ملک هفت از بازار مسکن مناطق تهران نشان دهنده آن است که آپارتمان های مسکونی با عمر بنای 20 سال به بالا بخشی از تقاضای بازار مسکن را شامل می می شوند.

لیست قیمت آپارتمان های بالای 20 سال ساخت در پایتخت

به گزارش پایگاه خبری ملک هفت، با ورود بازار مسکن به دوره جهش قیمتی، این بازار بسیاری از متقاضیان خود را در جهت خرید آپارتمان مسکونی با عمر بنای بالاتر به جای خرید آپارتمان های نوساز هدایت کرد.

همزمان با شوک قیمتی وارد شده به بازار مسکن، متقاضیان و خریدارانی که امکان خرید آپارتمان های مسکونی کمتر از 10 سال ساخت را با توجه به بودجه خود داشتند، ناگزیر مجبور به تغییر منطقه و محل جست و جوی ملکی خود و یا پایین آوردن سطح انتظار برای انتخاب آپارتمان با عمر بنای پایین هستند.

نتیجه تحقیقات انجام شده نشان می دهد بخش زیادی از متقاضیانی که جهش قیمتی بازار مسکن سبب کاهش  قدرت خرید آن ها گردیده است، به سراغ خرید ملک هایی با عمر بنای بالاتر رفتند.

آمارهای رسمی نیز نشان می دهد در دی ماه سال 96 نیز 9 درصد سهم معاملات آپارتمان های با عمر بنای بالای 20 سال مربوط به شهر تهران بوده است در حالی که این سهم در دی ماه سال جاری افزایش داشته و به 12/6 درصد رسیده است.

بنابراین علاوه بر تحقیقات میدانی، آمارهای رسمی نیز حاکی از افزایش معاملات آپارتمان های با عمر بنای بالا طی سال های اخیر می باشد.

به گفته بعضی از واسطه های ملکی فعال در مناطق پرمعامله پایتخت، بخش چشمگیری از تقاضاها در سال های اخیر برای آپارتمان های میانسال و کمتر از 10 سال ساخت بود اما اکنون حتی برای برخی متقاضیان، عمر بنا دیگر فاکتور موثری در تصمیم گیری آن ها برای خرید نیست و در صورتی که دیگر پارامترها در کنار قیمت متناسب با بودجه آنها باشد، امکان قطعی شدن تصمیم برای معامله افزایش می یابد.

لیست زیر قیمت آپارتمان های بالای 20 سال ساخت در تهران را برای متقاضیانی که به دنبال خرید مسکن با عمر بنای بالا هستند را نشان می دهد.

همچنین با مراجعه به قسمت مظنه ملکی می توانید از قیمت مسکن در سایر مناطق تهران مطلع شوید.  

قیمت آپارتمان های یالای 20 سال ساخت

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.