جمعه 04 خرداد 1403
Flowers
  • چهارشنبه 09 تیر 1400
  • دسته‌بندی:
  • News
  • کد خبر: 5111
  • منبع : پایگاه خبری ملک هفت

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

خانه حقوق و داوری 09002501130 مشاوره در واتساپ

خبر مهم برای متقاضیان تسهیلات کمک ودیعه مسکن در سال 1400

خبر مهم برای متقاضیان تسهیلات کمک ودیعه مسکن در سال 1400

معاون وزیر راه و شهرسازی با اطلاع رسانی از ثبت نام بیش از 23 هزار نفر برای دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن در سال 1400، گفت: در حال پالایش اطلاعات متقاضیان هستیم و تا دو هفته دیگر اولین گروه به بانک معرفی خواهند شد.

 

به گزارش پایگاه خبری ملک هفت به نقل از ایسنا، محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: تا کنون ۲۳۰هزار نفر برای دریافت  وام ودیعه مسکن مصوب ستاد ملی کرونا  برای سال ۱۴۰۰در سامانه اقدام ملی به نشانی tem.mrud.ir ثبت نام کرده اند. متقاضیان تا پایان شهریورماه فرصت ثبت نام دارند.

ایشان در ادامه اظهار داشت: همزمان پالایش اطلاعات متقاضیان را انجام می‌دهیم و تا حدود دو هفته دیگر اولین افرادی که ثبت نام کرده‌اند را برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی خواهیم کرد.

محمودزاده با اعلام اینکه تسریع در روند پرداخت تسهیلات، بستگی به همت خود درخواست کنندگان دارد، تاکید کرد: به هر میزان که افراد، بارگذاری مدارک و ثبت نام را تسریع کنند، روند پرداخت تسهیلات به آنها زودتر انجام می‌شود.

تسهیلات کمک ودیعه مسکن

معاون وزیر راه و شهرسازی در مورد سقف تسهیلات کمک ودیعه مسکن اظهار داشت: سقف تسهیلات کمک ودیعه اجاره در تهران ۷۰میلیون تومان، کلانشهرهای بالای یک میلیون نفر ۴۰میلیون و سایر شهرها ۲۵میلیون تومان است.

وی درمورد نرخ سود و چگونگی بازپرداخت اقساط وام اجاره اعلام داشت: نحوه پرداخت همانند سال گذشته در دو مدل خواهد بود. اگر کسی وام را یک ساله بگیرد فقط سود ۱۳درصد را به طور ماهیانه پرداخت می‌کند و اصل پول را سر سال به بانک برمی‌گرداند. روش دوم این است که افراد وام را به صورت پنج ساله دریافت کنند که اصل و فرع آن را در اقساط ماهیانه با نرخ سود ۱۲درصد پرداخت خواهند کرد.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که آیا ناهماهنگی سیستم بانکی و تاخیر پرداخت تسهیلات که سال قبل مشاهده می شد، مرتفع گشته است، اظهار داشت: با توجه به تجربه سال گذشته و تسهیل شرایط احتمالا امسال روند پرداخت وام از سوی بانکها سرعت بیشتری بگیرد.

اخبار مرتبط


اخبار خرید ملکی

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.