شنبه 16 اسفند 1399
Flowers
  • دوشنبه 07 بهمن 1398
  • دسته‌بندی:
  • کد خبر: 4044
  • منبع : تسنیم

شروط ثبت‌نام طرح ملی مسکن سخت‌تر شد

شروط ثبت‌نام طرح ملی مسکن سخت‌تر شد

در حالی وزارت راه ۴ شرط را برای ثبت‌نام طرح ملی مسکن اعلام کرده بود که مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن از اضافه شدن چند شرط دیگر برای پالایش متقاضیان از جمله استفاده از وام تعمیر خبر داده است.

به گزارش ملک هفت به نقل از تسنیم، پروانه اصلانی با یادآوری این‌ که بر اساس پالایش انجام شده از متقاضیان مرحله اول طرح ملی مسکن 58 درصد افراد واجد دریافت مسکن دانسته و 42درصد حذف شدند، بیان کرد: این پالایش بر مبنای بررسی قانون ساماندهی صورت پذیرفته و درخواست کنندگان نباید از سال 1357 به بعد از  تسهیلات بانکی برای تامین مسکن استفاده کرده باشند. همچنین بر اساس سابقه مالکیت متقاضیان نباید از سال 84 به بعد دارای مسکن باشند.

وی با بیان این‌که درخواست کننده ها  اگر از تسهیلات خرید، مشارکت یا تعمیر استفاده کرده باشند مورد خذف قرار می گیرند، افزود: در مرحله اول 236 هزار درخواست کننده برای طرح ملی مسکن ثبت نام کردند که 58 درصد آنها در مرحله فرم ج مورد تایید شدند، 81 درصد سابقه مالکیت  نداشتند، 79 درصد نیز تاکنون از تسهیلات بانکی استفاده نکرده اند و اکنون در حال استخراج فصل مشترک این آمار هستیم.

وی تصریح کرد: ثبت‌نام‌ها بر اساس میزان زمین تامین شده هر استان انجام پذیرفته و برای سایر افراد در شهرهای جدید زمین احصا خواهیم کرد.

وی گفت: برای متقاضیان تهرانی در 17 شهر ثبت نام داشتیم و با توجه به  اتصال خط متروی گلشهر به هشتگرد نیز ظرفیت ساخت مسکن ایجاد شده است. در شهر جدید ایوانکی نیز ظرفیتی برای ساکنین تهران در نظر گرفته شده است.

وزیر راه و شهرسازی و معاون امور مسکن و ساختمان وی در چندین مرحله تأهل، عدم مالکیت خصوصی، عدم استفاده از امکانات دولتی از قبیل زمین و آپارتمان و داشتن سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا را شروط ثبت‌نام در طرح ملی مسکن اعلام کرده بودند.

 

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.