یکشنبه 10 مرداد 1400
Flowers
  • سه شنبه 29 بهمن 1398
  • دسته‌بندی:
  • خبر مسکن
  • کد خبر: 4128
  • منبع : اقتصاد انلاین

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

خانه حقوق و داوری 89321100 فرم ثبت اطلاعات

رونمایی از سامانه جامع املاک و اسکان/ امضای سه تفاهم نامه کلیدی/ کاهش هزینه ۲۵درصدی

رونمایی از سامانه جامع املاک و اسکان/ امضای سه تفاهم نامه کلیدی/ کاهش هزینه ۲۵درصدی

همایش استانی طرح اقدام ملی مسکن صبح امروز با حضور وزیر، معاونین و مدیران کل وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

همایش استانی طرح اقدام ملی مسکن صبح امروز ۲۹ بهمن ۹۸  با حضور وزیر ، معاونین و مدیران کل وزارت راه و شهرسازی، رئیس سازمان نظام مهندسی، رئیس بانک مرکزی، معاونین و مدیران کل وزارت کشور در سالن همایش موزه دفاع مقدس  تهران برگزار شد.

در این همایش یک روزه به  عملکرد دستگاه های متولی و روش های اجرایی این طرح ملی پرداخته شد.

۱۰۰هزار میلیارد تومان گردش اقتصادی طرح اقدام ملی مسکن 

 معاون وزیر راه و شهرسازی در سخنرانی خود ضمن بیان اینکه ۱۰۰هزار میلیارد تومان گردش اقتصادی  مستقیم پروژه طرح ملی مسکن میباشد، گفت: این رقم بدون در نظر گرفتن گردش اقتصادی است که به طور غیر مستقیم در اشتغال، تولید مصالح و...محاسبه شده است.

وی در ادامه افزود:  این پروژه یک حادثه عظیمی میباشدو به عنوان  قسمتی از تاریخ مهندسی کشور باید ضبط و ثبت شود.

اقدامات دولت در ساخت مسکن باید تسهیل کننده باشد

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در ادامه به عنوان سخنران بعدی با اشاره به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران گفت: اقدامات ما به عنوان دولت در ساخت مسکن باید تسهیل کننده باشد. نباید به اسم حفاظت از اراضی مردم را دچار سختی و تلاطم کنیم. شان ما خدمت گذاری است و وسیله ای برای گشایش مشکلات هستیم. باید ذهنیت مشترک و باور مشترک ایجاد کنیم تا هم افزایی رخ دهد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: فرافکنی مهمترین بیماری میباشد که برخی به بهانه های مختلف کارهای مردم را به تاخیر می اندازند. این همایش نقطه عطفی است که هیچ کس هیچ بهانه ای نداشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به تکمیل پروژه های مسکن مهر گفت: تکمیل پروژه های مسکن مهر را در دستور کار داریم مگر  زمین هایی که پرونده قضایی دارد.

امضای سه تفاهم نامه به نفع مردم

در ادامه همایش یک روزه وزارت راه و شهرسازی در راستای تسهیل اقدام ملی مسکن سه تفاهم نامه با وزارت کشور، سازمان نظام مهندسی، شرکت تهاتر ایرانیان امضاء  کرد.

تخفیفات از رایگان تا ۵۰ درصد

محمود محمود زاده معاون وزیر راه شهرسازی در ارتباط با این سه تفاهم نامه گفت: با این سه تفاهم نامه شاهد کم شدن ۲۵ درصدی در هزینه ساخت مسکن برای در خواست کنندگان طرح اقدام ملی مسکن  خواهیم بود‌‌‌.

وی افزود: در تفاهم نامه ای که با سازمان نظام مهندسی امضاء کردیم تعرفه های خدمات مهندسی برای دهک ۱ تا ۳ رایگان خواهد بود و برای دهک  ۴تا ۷ تخفیفات حداقل ۵۰ درصدی خواهد بود.

محمود زاده گفت: در تفاهم نامه ای که  با بازار تهاتر ایرانیان امضاء شد تامین نهاده های این طرح به طور اقساطی و ۱۵ تا ۳۰ درصد پایین تر از قیمت روز و بدون پیش پرداخت  تامین خواهد شد.

مسئولیت سنگینی به ما محول شده است

علاءالدین خطائی، مدیر عامل بازار تهاتر ایرانیان در سخنرانی خود ضمن ابراز خرسندی از تفاهم نامه ای که با وزرات راه و شهرسازی به امضاء رسانید،  گفت: مسئولیت سنگینی امروز  به ما محول شده میباشد.  در طرح اقدام ملی مسکن به مردم خدمت خواهیم کرد.  همچنان که در کلام امام خمینی (ره) دیده ایم که ایشان فرمودند:  اگر بتوانیم به مردم خدمت کنیم خود را برای روز قیامت بیمه کرده ایم ، امیدوارم ما نیز بتوانیم این مسئولیت را به ثمر برسانیم.

رونمایی از سامانه جامع املاک و اسکان

در بخش  سوم این همایش، از سامانه جامع املاک اسکان با حضور وزیر راه و شهرسازی رونمایی به عمل آمد. در این سامانه آمار و اطلاعات  بازار املاک به شکل کامل عرضه خواهد شد.

مسکن ارزان در راه است

محرابیان رئیس هیات مدیره مرکز عمران ستاد اجرایی حضرت امام (ره) با بیان اینکه ۳۰هزار ۳۵۰ طرح در امور زیربنایی توسط این ستاد اجرایی خواهد شد، گفت: از این میزان، ۳۰ هزار طرح آن مربوط به مسکن محرومین است.

وی افزود: این ستاد در قالب مسکن ارزان قیمت شامل طرح اقدام ملی مسکن  خواهد شد. برای مسکن ارزان قیمت با بانک مسکن قراردادی با شرایط خاص امضاء کرده ایم همچنین به کارگیری مشاوران و مهندسین مجرب، تامین کلیه سرانه ها، تهیه  طرح ها مطابق با اصول معماری و شهرسازی خواهد بود و مصالح به کارگرفته شده صد درصد ایرانی خواهد بود.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.