Flowers
یکشنبه 04 آبان 1399
پنجشنبه 22 اسفند 1398

اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

کسانی که به‌دنبال مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه‌گذاری در املاک هستند، معمولا چنین پرسش‌هایی را مطرح می‌کنند: آیا با خرید ملک در اسپانیا می‌توان اقامت اسپانیا به‌صورت دائم و تابعیت این کشور را دریافت کرد؟ مراحل قانونی خرید ملک در اسپانیا چه هستند؟ هزینه خرید ملک در اسپانیا چقدر است؟ آیا خرید آپارتمان ارزان در اسپانیا ممکن است؟ برای سرمایه گذاری در اسپانیا چه راه‌هایی وجود دارد؟ با مطالعه این مقاله به پاسخ این پرسش‌ها می‌رسید.

 

خرید ملک در اسپانیا و اقامت در اسپانیا

در این مقاله به خرید ملک در اسپانیا و اقامت از طریق خرید ملک در اسپانیا یا اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی و شرایط و مراحل قانونی اخذ ویزای طلایی یا گلدن ویزای اسپانیا می‌پردازیم.

پس اگر می‌خواهید درباره مهاجرت به اسپانیا و اقامت اسپانیا به‌صورت دائم و اخذ تابعیت این کشور و شرایط زندگی در اسپانیا بیشتر بدانید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

کسانی که به‌دنبال مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه‌گذاری در املاک هستند، معمولا چنین پرسش‌هایی را مطرح می‌کنند: آیا با خرید ملک در اسپانیا می‌توان اقامت اسپانیا به‌صورت دائم و تابعیت این کشور را دریافت کرد؟ مراحل قانونی خرید ملک در اسپانیا چه هستند؟ هزینه خرید ملک در اسپانیا چقدر است؟ آیا خرید آپارتمان ارزان در اسپانیا ممکن است؟ برای سرمایه گذاری در اسپانیا چه راه‌هایی وجود دارد؟ با مطالعه این مقاله به پاسخ این پرسش‌ها می‌رسید.

در این مقاله سعی نمودیم تمام نکته‌هایی آموزشی لازم درباره خرید ملک در اسپانیا و مهاجرت به اسپانیا و زندگی در اسپانیا را ارائه کنیم. اما پیش از هر چیز به این نکته دقت کنید که یکی از مهم‌ترین موارد برای خرید ملک و سرمایه گذاری در اسپانیا انتخاب وکیل مجرب است؛ وکیلی که قدم‌به‌قدم با شما باشد تا در نهایت به نتیجه مطلوبی دست پیدا کنید.

 

زندگی در اسپانیا و شرایط عمومی آن

اسپانیا در جنوب‌غربی قاره اروپا واقع شده و با کشورهای فرانسه، پرتغال و آندورا همسایه است. یکی از طولانی‌ترین مرزهای اتحادیه اروپا، مرز بین اسپانیا و پرتغال است که حدود ۱۲۱۴ کیلومتر طول دارد.

اسپانیا با مساحت حدود ۵۰۶ کیلومترمربع و جمعیتی بالغ بر ۴۷میلیون نفر، از لحاظ بزرگی پنجمین کشور اتحادیه اروپا، و دومین کشور اروپای غربی به شمار می‌رود. زبان رسمی این کشور هم اسپانیایی است.

اسپانیا در تعادل بین زندگی و کار، درآمد و ثروت، مسکن، وضعیت بهداشت، رفاه و امنیت اجتماعی در حد متوسط قرار دارد. در اسپانیا متوسط درآمد مصرف خالص برای هر خانوار حدود ۱۰۰۰ دلار در سال است. در واقع در اسپانیا بین ثروتمندها و فقرا شکاف قابل‌توجهی وجود دارد.

در اسپانیا می‌‌توان از طریق خرید ملک که به گلدن ویزای اسپانیا معروف است، اقامت دائم اخذ نمود. گلدن ویزای اسپانیا یکی از بهترین روش‌های دریافت اقامت کشور زیبای اسپانیاست.

اما برای خرید ملک در هر کشوری باید تمام زوایا از جمله شاخص‌های اقتصادی، استانداردها، تولید ناخالص، مالیات، عرصه حکومت و سیاست و اعیان و موروثی‌بودن و… را بررسی نمود تا با آرامش خاطر سرمایه خود را به آن کشور منتقل کنیم. این‌طوری ارزش سرمایه و ملکی که خریداری کرده‌ایم حفظ می‌شود.

در ادامه به تمام نکته‌های مهم درباره خرید ملک در اسپانیا و اقامت از طریق خرید ملک در اسپانیا یا اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی یا گلدن ویزای اسپانیا اشاره می‌کنیم.

 

خرید ملک و اقامت در اسپانیا 

برای مهاجرت به اسپانیا و اخذ اقامت اسپانیا روش‌های مختلفی از جمله کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی وجود دارند. یکی از روش‌های سرمایه گذاری در اسپانیا خرید ملک در اسپانیا یا گلدن ویزای اسپانیا است. شما با خرید ملک در اسپانیا می‌توانید اقامت و تابعیت این کشور را دریافت کنید.

در اسپانیا می‌توانید با حداقل ۱۵۰هزار یورو ملک بخرید تا از این طریق اقامت یک‌ساله و پس از آن دو اقامت دوساله و پس از گذشت ۵ سال، اقامت اسپانیا را به‌صورت دائم دریافت کنید.

یکی دیگر از روش‌های اخذ اقامت از طریق خرید ملک، گلدن ویزای اسپانیا است که از سرتاسر دنیا برای این روش اقدام می‌کنند و طرف‌داران بسیار زیادی دارد. برای گلدن ویزای اسپانیا باید ملکی یا املاکی با ارزش حداقل ۵۰۰هزار یورو خریداری کنید. خرید ملک در اسپانیا با این مبلغ، از همان ابتدا برای شما اقامت دائم به ارمغان می‌آورد.

برای خرید ملک در اسپانیا قبل از هر اقدامی باید استانداردهای این کشور از جمله کنترل فساد و ریسک مصادره اموال را در نظر بگیریم. یکی از مهم‌ترین شاخص‌ها در سرمایه‌گذاری، بررسی شاخص کنترل فساد است. بالابودن میزان کنترل فساد در کشور، نشان‌دهنده امنیت سرمایه‌گذاری است. شاخص فساد نشان‌دهنده مبارزه دولت با فساد در سطوح مختلف جامعه است.

دولت اسپانیا برای اینکه بتواند سرمایه‌گذارهای زیادی را از سرتاسر جهان به کشور خود جذب کند، تلاش خود را برای مبارزه با فساد چندین برابر کرده است.

یکی دیگر از مواردی که در سرمایه گذاری در اسپانیا بسیار اهمیت دارد، ریسک مصادره اموال در این کشور است. شاخص مصادره اموال همان تغییر رفتار دولت با سرمایه‌گذاران خارجی است که گاهی قراردادهای دوجانبه را نقض می‌کنند. در چنین شرایطی، مصادره اموال یا سلب مالکیت سرمایه‌گذاران خارجی صورت می‌گیرد.

به‌طور کلی در بانک اقتصاد جهانی، ریسک مصادره اموال به‌صورت امتیازبندی در بازه ۱ تا ۷است. یعنی عدد ۱ کمترین میزان ریسک مصادره اموال و امنیت بالای سرمایه‌گذاری در کشور را نشان می‌دهد.

همه کسانی که می‌خواهند از طریق خرید ملک یا گلدن ویزای اسپانیا برای اخذ اقامت این کشور اقدام کنند، حتما باید به این شاخص توجه داشته باشند. شاخص ریسک مصادره اموال در کشور اسپانیا ۱ است، یعنی کمترین میزان ریسک و بیشترین میزان امنیت سرمایه‌گذاری را دارد.

 

شاخص‌های سرمایه گذاری در اسپانیا

همان طور که گفته شد، برای سرمایه‌گذاری در کشورهای مختلف از جمله اسپانیا، شاخص‌های متعددی تأثیرگذار هستند. شاخص‌های اقتصادی مانند نرخ تورم، سرانه تولید ناخالص داخلی و مالیات بر درآمد از جملهٔ این شاخص‌هاست. کسانی که تمایل به خرید ملک در اسپانیا یا اخذ گلدن ویزای اسپانیا را دارند، باید به این شاخص‌ها دقت کنند.

طبق آخرین اطلاعات آماری بانک جهانی اقتصاد در سال ۲۰۱۹، تورم در اسپانیا یک‌درصد کاهش داشته است. این آمار برای متقاضیانی که تمایل به سرمایه گذاری در اسپانیا یا خرید ملک در این کشور برای مهاجرت به اسپانیا را دارند، بسیار امیدوارکننده است. این عدد نشان می‌دهد که اسپانیا دارای ثبات اقتصادی است و هزینه‌های زندگی در آن متناسب است.

سرانه تولید ناخالص داخلی نشان‌دهنده رشد اقتصادی جامعه است. تولید ناخالص داخلی اسپانیا هم نسبت به سال‌های اخیر، رشد چشم‌گیری داشته است.

 

مزایای خرید ملک در اسپانیا

خرید ملک در اسپانیا مزایای زیادی دارد. به همین خاطر است که افراد بسیار زیادی از سرتاسر جهان برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک و یا گلدن ویزای اسپانیا اقدام می‌کنند. در ادامه به برخی از این مزایا اشاره می‌کنیم:

  • داشتن حساب بانکی در کشور اسپانیا و یا کل اتحادیه اروپا؛
  • رفت‌وآمد بدون حدومرز به دیگر کشورهای اروپایی و دریافت ویزای شنگن؛
  • راه‌اندازی کسب‌وکار شخصی و یا برخورداری از اجازه کار؛
  • برخورداری از حقوق شهروندی در سراسر کشورهای اروپایی.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.