جمعه 17 اردیبهشت 1400
Flowers

خرید خانه ویلایی در دبی و گرفتن اقامت

خرید خانه ویلایی در دبی و گرفتن اقامت

دبی بزرگ ترین و زیباترین شهر امارات است که در نزدیکی خلیج فارس واقع شده است. این شهر با توجه پیشرفت اقتصادی آن بسیار مورد توجه سرمایه گذاران خارجی قرار گرفته است. یکی از رایچ ترین روش های سرمایه گذاری در این شهر، خرید ملک می باشد که عموماً هدف از آن اخذ اقامت امارات و بهره مندی از امکانات آن می باشد. دو نوع ویزای اقامتی به سرمایه گذاران در املاک دبی اعطا می گردد؛ ویزای اقامت دو ساله و ویزای اقامت 6 ماهه؛ که برای دریافت هر یک از آن ها، لازم است که حداقل یک میلیون درهم برای خرید ملک پرداخت شود.

دریافت ویزای اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری در املاک

کشور امارات در حال تبدیل شدن به قطب اصلی تجارت در خاورمیانه است. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات بخش قابل توجهی از اقتصاد این کشور را تشکیل می دهد.

امارات کانون گرمی برای علاقمندان به سرمایه گذاری در املاک می باشد؛ چرا که توزیع متنوعی از املاک معمولی، متوسط و لوکس در این کشور وجود دارد. همچنین قیمت ملک در دبی، در مقایسه با سایر مراکز محبوب املاک و مستغلات نظیر شانگهای، لندن و ایالات متحده بسیار منصفانه تر و رقابتی تر می باشد.

دریافت ویزای اقامتی برای تجارت کنندگان و اعضای خانواده آن ها به 2 شیوه امکان پذیر است. یکی از طریق خرید ملک و دیگری از طریق ثبت شرکت. همچنین در شرایط فعلی در دبی دریافت ویزای اقامتی از طریق خرید دفتر یا ملک تجاری امکان پذیر است.

برای دریافت ویزای اقامتی از طریق خرید ملک لازم است که ارزش ملک خریداری شده توسط متقاضی کم تر از 1 میلیون درهم نباشد. اگر ملکی توسط چندین متقاضی خریداری شود؛ سهم ارزش هر خریدار نباید کم تر از 1 میلیون درهم باشد.

انواع ویزای اعطا شده به سرمایه گذاران املاک

لازم به ذکر است که 2 نوع ویزای اقامتی به سرمایه گذاران در املاک دبی اعطا می گردد؛ ویزای سرمایه گذاری املاک و ویزای اقامت 6 ماهه. ویزای سرمایه گذاری املاک یک ویزای تجدید پذیر 2 ساله است که توسط سازمان املاک و مستغلات دبی صادر می شود؛ در حالی که ویزای اقامت 6 ماهه ویزایی برای چندین بار ورود به امارات می باشد که توسط اداره مهاجرت صادر می گردد.

خرید ملک در دبی

با توجه به عرضه زیاد املاک در دبی، کیفیت خوب ساختمان ها و سیستم مالیاتی مناسب آن، خرید خانه در دبی فرصتی مناسب برای سرمایه گذاری خارجی به حساب می آید.

به طوری که افراد با خرید آپارتمان، ویلا، زمین و واحد تجاری در دبی به آسانی می توانند برای دریافت اقامت این شهر اقدام نمایند.

لازم به ذکر است مدت زمان اجازه اقامت در دبی با خرید ملک 2 سال می باشد و اجازه کار و تجارت نیز در این مدت به خریداران داده می شود؛ البته این مدت قابل تمدید می باشد.

بیشتر بخوانید
روش های مهاجرت به امارات برای ایرانی ها

هزینه خرید خانه ویلایی در دبی

هزینه خرید خانه در دبی با توجه به نوع و محل قرارگیری آن متفاوت است. به طوری که حداقل قیمت یک آپارتمان در جمیرا ویلج تراینگل 350 هزار درهم می باشد.

قیمت یک آپارتمان در مجتمع مسکونی دبی نیز نزدیک به 370 هزار درهم می باشد. این در حالی است که قیمت ویلاهای آیلان حدود 1 میلیون و 400 هزار درهم می باشد.

ویلاهای گاردینا در منطقه صبحا هارتلند از جمله گران ترین و لوکس ترین خانه های ویلایی دبی به شمار می روند که قیمتی نزدیک به 8 میلیون و 200 هزار درهم دارند.

شایان ذکر است که گران ترین منطقه دبی برای خرید خانه منطقه الهبتور سیتی است که قیمت هر فوت مربع زیر بنای مسکونی 1720 درهم می باشد.

ارزان ترین منطقه برای خرید خانه در دبی، منطقه اینترنشنال سیتی است که در آن قیمت هر فوت مربع زیر بنای مسکونی معادل با 471 درهم می باشد.

درآمد اجاره خانه در دبی

اجاره بهای خانه در دبی نسبتاً زیاد است؛ به این ترتیب درآمد خوبی برای مالکانی که اقدام به اجاره دادن ملک خود می کنند حاصل می شود.

بررسی ها نشان می دهد که اجاره بهای خانه در این شهر 8 تا 10 درصد بیش تر از سایر شهرهای محبوب دنیا می باشد.

بنابراین با توجه به رشد قیمت نسبتاً بالای اجاره بهای خانه در دبی، بهتر است برای زندگی در دبی به دنبال خرید خانه باشید؛ چرا که در صورت اجاره ملک در بلند مدت سرمایه زیادی از دست می دهید.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.