سه شنبه 31 فروردین 1400
Flowers
  • سه شنبه 09 اردیبهشت 1399
  • دسته‌بندی:
  • خبر مسکن
  • کد خبر: 4321
  • منبع : ایسنا

آخرین قیمت اوراق مسکن

آخرین قیمت اوراق مسکن

به گزارش ملک هفت به‌نقل از ایسنا، قیمت اوراق مسکن در اسفند سال گذشته نسبت به حدود دو هفته پیش روند کاهشی داشته و به ۴۷هزار و ۴۰۰هزار تومان رسیده است. بر همین اساس، زوج‌های تهرانی برای تهیه وام ۲۴۰میلیونی مسکن باید ۲۲میلیون و ۷۵۲هزار تومان پرداخت کنند. مجردهای ساکن تهران هم می‌توانند تا ۱۴۰میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند که هزینه آن ۱۳میلیون و ۲۷۲هزار تومان می‌شود.

قیمت اوراق مسکن در سال ۹۸

بررسی‌ها حاکی از آن هستند که هر برگ اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن از فروردین تا اسفند سال گذشته حدود ۴۷هزار تومان قیمت داشته است. به‌طور دقیق‌تر اوراق فروردین، اردیبهشت و خرداد سال ۹۸ به‌ترتیب ۴۶هزار و ۶۰۰، ۴۶هزار و ۴۰۰ و ۴۶هزار و ۸۰۰ تومان قیمت داشته‌اند. قیمت هر برگ اوراق تسهیلات مسکن طی تیر، مرداد و شهریور هم به‌ترتیب ۴۷هزار و ۱۰۰، ۴۶هزار و ۹۰۰ و ۴۶هزار و ۷۰۰ تومان بوده است.

قیمت اوراق مسکن مهر و آبان ‌سال گذشته، به‌ترتیب ۴۶هزار و ۸۰۰ و ۴۶هزار و ۷۰۰ تومان بوده و این در حالی است که این قیمت در دی نسبت به ماه‌های مهر و آبان‌ کمی افزایش یافته و به ۴۷هزار تومان رسیده است.

قیمت این اوراق طی بهمن سال گذشته هم نسبت به دی همان سال کمی افزایش داشته و به ۴۷هزار و ۲۰۰ تومان رسیده است. در نهایت طی اسفند هم رقم ۴۷هزار و ۴۰۰ تومان را ثبت کرده که نسبت به حدود دو هفته گذشته کاهش داشته است. بنابراین هزینه وام مسکن بر اساس آخرین قیمت، یعنی همان قیمت اوراق اسفند سال ۹۸، معادل ۴۷هزار و ۴۰۰ تومان است.

مجردهای ساکن تهران هم می‌توانند تا ۱۴۰میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند که شامل ۱۰۰میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۴۰میلیون تومان جعاله است. بنابراین برای ۱۰۰میلیون تومان تسهیلات باید ۲۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه اوراق مسکن ۴۷هزار و ۴۰۰ تومانی، تقریبا ۹میلیون و ۴۸۰هزار تومان می‌شود.

در نهایت با محاسبه ۴۰میلیون تومان وام جعاله که برای آن باید ۸۰ ورق به مبلغ ۳میلیون و ۷۹۲ تومان خریداری کنند، قیمت کل اوراق ۱۳میلیون و ۲۷۲ هزار تومان می‌شود.

زوج‌های تهرانی هم می‌توانند تا سقف ۲۴۰میلیون تومان، شامل ۱۰۰میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۴۰میلیون تومان وام جعاله، دریافت کنند. بنابراین هر زوج باید ۴۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کند که هزینه آن ۱۸میلیون و ۹۶۰هزار تومان است. با محاسبه ۳میلیون و ۷۹۲هزار تومان وام جعاله که برای آن باید ۸۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند، در مجموع باید ۲۲میلیون و ۷۵۲هزار تومان پرداخت نمایند.

سقف این تسهیلات برای مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰هزار نفر به ۸۰میلیون تومان رسیده که برای آن باید ۱۶۰ برگه خریداری شود. هزینه آن ۷میلیون و ۵۸۴هزار تومان است.

این وام برای سایر مناطق شهری ۶۰میلیون تومان در نظر گرفته شده که باید برای آن ۱۲۰ برگه خریداری شود. قیمت اوراق مسکن برای این مناطق ۵میلیون و ۶۸۸هزار تومان می‌شود.

 

قیمت اوراق مسکن در سال ۹۷

بر اساس این گزارش، هر برگ اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن در اردیبهشت و خرداد سال ۹۷ به‌ترتیب ۴۲هزار و ۴۰۰ و ۴۵هزار و ۷۰۰ تومان بود. امتیاز تسهیلات مسکن در تیر، مرداد و شهریور سال ۹۷ هم با قیمت ۴۶هزار و ۱۰۰، ۴۶هزار و ۷۰۰ و ۴۶هزار و ۱۰۰ تومان دادوستد می‌شود.

قیمت اوراق مسکن بانک مسکن در مهر سال ۹۷، ۴۶هزار و ۳۰۰ تومان، در آبان آن سال ۴۵هزار و ۲۰۰ و در آذر هم ۴۶هزار و۲۰۰ تومان بود. قیمت این اوراق در ماه‌های دی، بهمن و اسفند هم به‌ترتیب ۴۶هزار تومان، ۴۶هزار تومان، و ۴۶هزار و ۱۰۰ تومان بود.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.