چهارشنبه 29 اردیبهشت 1400
Flowers
  • چهارشنبه 07 خرداد 1399
  • دسته‌بندی:
  • خبر مسکن
  • کد خبر: 4377
  • منبع : بانک سپه

پایان پروژه ادغام بانک های نظامی و تاثیرآن بر بازار املاک

پایان پروژه ادغام بانک های نظامی و تاثیرآن بر بازار املاک

 به گفته رئیس کل بانک مرکزی، پرونده ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح در روزهای پایانی خود به سر می برد.

هدف از این پروژه ارائه خدمات بهتر به خانواده نیروهای مسلح وعموم مردم در ارتباطات بانکی و ایجاد کنترل و تزریق آرامش به چرخه پول، بهبود وضعیت سود سپرده و سود بین بانکی می باشد.

ادغام بانک های نظامی به پایان رسید

پروژه ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح از ماه های پایانی سال 1397 آغاز شد .

با اقداماتی که در سال گذشته انجام گرفت، ادغام بانک های انصار، قوامین، حکمت ایرانیان، مهراقتصاد و موسسه مالی و اعتباری کوثر در بانک سپه به صورت موفقیت آمیز به پایان رسید .

و در حال حاضر در تابلوی این بانک ها عبارت "وابسته به بانک سپه" درج شده است. 

در همین راستا، مدیرعامل بانک سپه از نزدیک شدن پایان پروژه ملی ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح خبر داده و اعلام کرده است که :

"مراحل نهایی ادغام چهار بانک و یک موسسه مالی وابسته به نیروهای مسلح انجام گرفته و درصورت کسب مجوز از مراجع ذی ‌ربط ، تا پایان اردیبهشت ماه 99 حداقل دو بانک از مجموع بانک ها و موسسات مالی وابسته به نیروهای مسلح رسما به بانک سپه ملحق خواهند شد."

 

بیشتر بخوانید
سرمایه گذاری در بورس یا مسکن

 

به گفته رئیس کل بانک مرکزی نیز:

" ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح در هفته‌های آتی قطعی خواهد بود. و دو بانکی که قرار است تا پایان اردیبهشت ماه به بانک سپه ملحق شوند، بانک‌های "حکمت ایرانیان" و "قوامین" است که کارهای ارزش‌گذاری دارایی‌های آن‌ها تقریبا به پایان رسیده است".

وی در ادامه اظهار داشت که:

" زیر ساخت های ادغام بانک‌های مهر اقتصاد و انصار و موسسه مالی کوثر نیز انجام گرفته و این بانک ها پس از انجام ارزش‌گذاری دارایی‌ها توسط  قوه قضاییه و در آینده ای نه چندان دور به بانک سپه ملحق می‌شوند و پرونده مهم‌ترین ادغام بانکی بسته خواهد شد."

در انتها همتی مدیر عامل بانک مرکزی گفت :

" در طول ماه‌های گذشته و در پی ادغام، با نظارت بانک مرکزی و با همکاری و مدیریت بانک سپه، اصلاحات خوبی در منابع و مصارف بانک‌های ادغام شده انجام گرفته است.

این اصلاحات تاکنون کمک خوبی به آرامش فعلی پول کمک کرده است.

وی همچنین اظهار داشت که ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح بر روند کنونی سود سپرده‌ها و سود بین بانکی تاثیر دارد و بانک‌ها از سود سپرده ۱۵ درصدی تبعیت خواهند کرد."

 

تاثیرات ادغام بانک های نظامی بر بازار مسکن

لازم به ذکر است که ادغام بانک‌های نظامی موجب ارتقای بانکداری خواهد شد. چراکه با تمرکز چندین بانک در یک بانک واحد، میتوان خدمات بهتری را به مردم ارائه داد. 

علاوه براین، کنترل پول، سودهای سپرده بانکی و بازپرداخت اقساط وام‌ها نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت که نقش موثری بر زندگی مردم دارد و آن‌ها را کمتر تحت فشار سودهای سرسام‌آور بانکی قرار می دهد.

علاوه بر این موضوع با تمرکزی شدن این بانک ها و موسسات، سود های پرداختی سپرده های این بانک ها هم از فیلتر بانک های دولتی مانند بانک سپه عبور میکند.

و به این ترتیب دیگر خبری از سود های درصد بالای قبلی برای سرمایه های سپرده نخواهد بود و سرمایه داران بایستی در آینده نزدیک به دنبال بازار های دیگری برای درآمد زایی مانند بورس،مسکن ،طلا ، ارز و... باشند.

علاوه بر این پروسه دریافت وام مسکن برای متقاضیان تسهیلات مسکن بسیار راحت تر شده و پرداخت وام با مراحل و پروتکل های کمتری صورت خواهد گرفت.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.