پنجشنبه 02 اردیبهشت 1400
Flowers
 • سه شنبه 13 خرداد 1399
 • دسته‌بندی:
 • خبر مسکن
 • کد خبر: 4370
 • منبع : پایگاه خبری ملک هفت

قرعه کشی خودرو یارانه ای و ترجیح آن نسبت به خرید ملک

قرعه کشی خودرو یارانه ای و ترجیح آن نسبت به خرید ملک

با ورود شورای رقابت به بازار ماشین و خودرو و ابلاغیه جدید قیمت ها به خودروسازان در واقع خودرو ، یارانه ای و سوبسیدی گردید و تعداد محدودی خودرو به قید قرعه به مردم تعلق خواهد گرفت. که این خودرو ها با قیمت فعلی آنها در بازار آزاد اختلاف زیادی دارد. لذا خرید خودور نسبت به خرید ملک برای افراد در حال حاضر ارجحیت دارد.

ابلاغ قیمت جدید خودرو به خودروسازان

پس از کشمکش‌های زیاد میان شورای رقابت و ستاد تنظیم بازار، در نهایت شورای رقابت قیمت‌های جدید خودرو را اعلام کرد. این قیمت‌ها روز 29 اردیبهشت به دو شرکت خودروسازی ایران‌خودرو و سایپا ابلاغ شد. از این پس این دو شرکت موظف به اعمال این قیمت‌ها در فروش هستند.

طبق نرخ اعلام شده توسط شورای رقابت، به طور میانگین قیمت خودروهای سایپا 23 درصد و ایران‌خودرو 10 درصد افزایش داشته است. طبق این مصوبه، قیمت سایپا 131 معادل 37 میلیون و 400 هزار تومان و قیمت پژو 405 معادل 54 میلیون و 700 هزار تومان اعلام شده است.

در پی ابلاغ نرخ‌های جدید، فروش خودرو در ایام عید سعید فطر نیز طبق قیمت‌های جدید مصوب شورای رقابت صورت خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید
قیمت های طلا، سکه و ارز، و شاخص های ملکی

اعلام نرخ خودرو توسط شورای رقابت

لیست قیمت جدید خودرو های سایپا و ایران خودرو - قیمت های روز خودرو

آغاز پیش فروش خودرو در عید فطر با شرایط خاص

براساس گفته سرپرست وزارت صنعت و معدن، همزمان با آغاز عید سعید فطر فروش 25 هزار خودرو با اعمال شرایط و محدودیت‌هایی آغاز خواهد شد. از میان این 25 هزار خودرو، 15 هزار دستگاه متعلق به ایران‌خودرو و 10 هزار دستگاه خودروی تولیدی سایپا است. در این طرح، 7 محصول سایپا و 4 محصول ایران‌خودرو عرضه می‌شود.

سرپرست وزارت صنعت و معدن هم‌چنین بیان کرد که این سازمان در راستای پاسخگویی به تقاضای موجود در بازار خودرو برنامه‎های منسجمی را طراحی کرده است تا هم بتواند پاسخی بهینه به نیاز موجود در بازار خودرو دهد و هم با اعمال سیاست‌های خاص تقاضای کاذب بازار خودرو را حذف کند.

مهلت ثبت نام خودرو

پیش ثبت نام خودروها از یکشنبه 4 خرداد ماه آغاز خواهد شد و به مدت 10 روز ادامه خواهد داشت. ثبت نام قطعی نیز از طریق سایت فروش خودروسازان به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت. در این طرح ضوابط خاصی در نظر گرفته شده تا سعی شود خودرو به دست مصرف‌کننده واقعی برسد.

ضوابط خاص تعیین شده برای فروش خودرو در ایام عید فطر

 • شرایط تعیین شده برای ثبت نام خودرو به شرح زیر است:

 • دارا بودن شرط سنی 18 سال و گواهینامه برای پیش ثبت نام خودرو ضروری است.

 • با هر کد ملی می‌توان ی دستگاه خودرو ثبت نام و خریداری نمود.

 • ثبت نام کننده در 36 ماه گذشته نباید هیچ‌گونه خودرویی خریداری کرده و پلاک به نام خود داشته باشد.

 • خریدار به هیچ عنوان حق فروش وکالتی ندارد و خودروی فروخته شده نیز قابل صلح به دیگران نیست. در این خصوص هماهنگی‌های لازم با قوه قضاییه، دادستانی کل کشور و سازمان ثبت اسناد نیز صورت گرفته است.

 •  سند خودروهای جدید به مدت یک سال در رهن کارخانه باقی می‌ماند.

 • در صورتی که خودرو پس از سه ماه به خدمات پس از فروش و نمایندگی‌های مجاز برای سرویس اولیه ارجاع داده نشود، گارانتی خودرو به دلیل احتکار باطل خواهد شد و با خریدار برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

به صورت کلی اگر خریدار در هر یک از مراحل فروش، تکمیل وجه، تحویل خودرو و در بازه زمانی پس از تحویل خودرو از ضوابط تعیین شده تخطی کند، امتیاز خودرو توسط سازمان‌های نظارتی از وی سلب خواهد شد و خودروی وی توقیف شده و مطابق قانون با آن برخورد خواهد شد.

همزمان با فروش خودرو در این ایام، سازمان‌های نظارتی بدون وقفه مشغول به کارند تا تمامی مراحل هم از طرف عرضه و هم از طرف تقاضا بدون تخلف صورت پذیرند.

 

شما میتوانید جهت ثبت نام یا پیگیری به سایت های رسمی گروه صنعتی ایران خودرو و گروه صنعتی سایپا  مراجعه نمائید .

همچنین میتوانید اخبار مهم خودرو را، مانند دیگر بازارهای سرمایه گذاری، در پایگاه خبری ملک هفت دنبال نمایید.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.