سه شنبه 31 فروردین 1400
Flowers
  • سه شنبه 10 تیر 1399
  • دسته‌بندی:
  • خبر مسکن
  • کد خبر: 4459
  • منبع : پایگاه خبری ملک هفت

کلنگ مسکن فرهنگیان در11 استان ایران زده شد

کلنگ مسکن فرهنگیان در11 استان ایران زده شد

به گزارش ملک هفت به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از آغاز عملیات اجرایی بخشی از موضوع تفاهم ‌نامه وزارت راه و شهرسازی با وزارت آموزش و پرورش خبر داد و گفت: "پیرو تفاهم ‌نامه با وزارت آموزش و پرورش مبنی براحداث ۱۷۰ هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان، عملیات اجرایی آن از از روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت، آغاز می‌شود."

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در ادامه گفت: "با بررسی‌هایی که بر افراد واجد شرایط صورت‌ گرفته است و براساس ظرفیتی که در هر کدام از استان‌ها وجود دارد، امکان واگذاری اراضی به طرح اقدام ملی در دست بررسی قرار می‌گیرد.  لازم‌بالذکر است در برخی استان‌ها بررسی‌های ما به اتمام رسیده است و روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۹ قرار است تا این مراسم به شکل ویدئوکنفرانس کلنگ‌زنی شود."

همچنین معاون وزیر راه و شهرسازی در ارتباط با بازار اجاره‌بها، اعلام کرد که پیشنهادهایی به ستاد ملی کرونا ارائه شده است و منتظر نتیجه‌ی آن هستیم.

احداث 400هزار واحد مسکونی برای دهک های 4 تا 7

محمودزاده در ادامه و در خصوص احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برای دهک‌های ۴ تا ۷ درآمدی اعلام کرد: ما دو مرحله ثبت‌نام انجام می‌دهیم که در مرحله اول بررسی و استعلام از سه سامانه است که این مرحله به‌طور کامل انجام شده است و برای پالایش چهارم که شرط سکونت بود، متقاضیان به استان‌های محل سکونت معرفی شدند. به‌طورکلی نزدیک به ۵۰ هزار نفر را قبل از بحران کرونا، پرونده‌هایشان را جمع بندی‌ کردیم.

وی افزود: با ورود کرونا به ایران و توقف تمامی امور اداری، وقفه‌ای در پیشبرد کارها به‌وجود آمد که باید تاریخی مشخص شود تا دیگر متقاضیان واجد شرایط بتوانند تشکیل پرونده دهند و چنانچه همه موارد برای آن‌ها کامل باشد به بانک مراجعه کنند.

در این باره افرادی نیز وجود داشتند که به نتیجه بررسی‌ها اعتراض داشتند که با بررسی‌های صورت‌گرفته مشخص شد بیشتر آنها مربوط به قرمز بودن فرم ج و مشابهت اسمی بوده است و با پیگیری‌هایی که از سوی سازمان ملی زمین و مسکن انجام شد، این کنترل به استان‌ها تفویض شد.

نتایج ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن از زبان معاون وزیر

به گفته محمودزاده، از اردیبهشت ماه 99، وزارت راه و شهرسازی، اطلاعات ثبت‌نام‌شدگان طرح اقدام ملی مسکن را در اختیار استان‌ها قرار داده تا در خصوص پالایش و بررسی‌ها، استان‌ها خود به‌طور مستقل کنترل کنند و چنانچه اشتباهی انجام شده، اصلاح کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ارتباط با اجرای مرحله دوم این طرح یادآور شد: "تا اردیبهشت ماه حدود یک میلیون و ۳۶۰ هزار نفر در آن ثبت‌نام کردند که از این تعداد بیش از ۵۰۰ هزار نفر از طریق سامانه اینترنتی tem.mrud.ir  و بیش از ۸۰۰ هزار نفر از طریق پیامک اقدام به نام‌نویسی کردند. آنهایی هم که از طریق سامانه اینترنتی، ثبت نام کردند، اطلاعاتشان کامل روی سامانه ثبت شده است که نتایج پالایش این عده نیز تا پایان اردیبهشت ماه اعلام شد".

بیشتر بخوانید
انفجار در پردیس - مخزن گاز یا پادگان پارچین؟

محمودزاده گفت: آن تعداد از متقاضیانی که از طریق پیامک ثبت‌نام کرده‌اند اگر تا پایان  اردیبهشت ماه شرایط مراجعه حضوری را باشند باید نسبت به تکمیل مدارک و اطلاعات خود اقدام کرده باشند. به نظر می‌رسد بسیاری از شهرها از نظر بهداشتی به‌عنوان شهرهای سفید اعلام شده اند که در آن شهرها مشکلی از نظر مراجعه و تکمیل مدارک وجود نداشته و به متقاضیان برای مراجعه خبر داده شد.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.