دوشنبه 31 خرداد 1400
Flowers
  • پنجشنبه 15 خرداد 1399
  • دسته‌بندی:
  • خبر مسکن
  • کد خبر: 4399
  • منبع : پایگاه خبری ملک 7

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

مرکز ایران داوری 89321100 فرم ثبت اطلاعات

بورس،مسکن،و سکه سه بازار سرمایه گذاری اصلی کشور

بورس،مسکن،و سکه سه بازار سرمایه گذاری اصلی کشور

با نگاهی بر روند صعودی یا نزولی رشد بازارهای مهم کشور می‌توان پیش‌ بینی نسبی نسبت به روند رشد آن‌ها در آینده داشت. سه بازار مهم کشور که نیاز به تحلیل و بررسی دارد بازار بورس، مسکن و سکه است.

رشد مجدد شاخص بورس

شاخص بورس پس از مدتی به مدار صعودی خود بازگشت و نزدیک کانال یک میلیون واحدی قرار گرفت. بورس تهران جهش صعودی داشته و فاصله آن تا رسیدن به کانال یک میلیون واحدی به کمتر از 3 درصد رسیده است. عوامل زیادی سبب شد تا موج جدیدی از متقاضیان حقیقی به بازار فراخوانده شوند، اعم از:

  • رونمایی از فاز جدید عقب‌نشینی دولت در راستای تخصیص ارز رسمی به برخی صنایع نظیر دارو
  • سیگنال‌های مثبت بورس کالا
  • ارسال گزارش‌های ماهانه با رفع موقت نگرانی بابت فشار فروش سهام عدالت

تمامی این عوامل به همراه اصلاح چندین روزه قیمت‌ها در هفته قبل، باعث ایجاد موج جدیدی از متقاضیان بازار سهام شده است.

نکته دیگری که حائز اهمیت است، کاهش ارزش معاملات خرد در یک ماه گذشته است. گویا بخشی از منابع خرد به بازارهای رقیب ورود کرده و این باعث شده است که حجم معاملات سهام محدودتر شوند. اغلب سرمایه‌گذاران منتظرند تکلیف سهام عدالت روشن شود تا تاثیر آن را بر روند رشد بورس در آینده بدانند.

بیشتر بخوانید
شاخص های ملکی مهم روز و نوسانات بازارهای سرمایه گذاری

جهش دوباره معاملات اوراق مسکن و تسه

نرخ اوراق وام مسکن با افزایشی 5 درصدی وارد کانال 80 هزار تومان شد. با رشد صعودی نرخ اوراق، بازدهی آن از اوایل سال جاری تاکنون به 60 درصد رسیده است. این قیمت برای اوراق وام مسکن در 33 ماه اخیر بی‌سابقه بوده است.

افزایش تقاضای دریافت اوراق مسکن بیشتر به دلیل ایجاد موج جدیدی از تورم پیش‌بینی شده در بازار مسکن است. براساس گزارشی که بانک مرکزی ارائه داده است تعداد معاملات مسکن در تهران رشد 800 درصدی داشته است.

میانگین قیمت تسه ‌ها هم رشدی صعودی داشته و به 80 هزار تومان رسیده است. البته در تابستان سال 97 نرخ تسه‌ها 100 هزار تومان هم بوده است.

 

خلاصه تغییرات بازار سکه در سال 99

بازار سکه هم در پی رشد نرخ دلار و افزایش قیمت طلای جهانی به بیشترین حد خود رسید تا جایی که قیمت 7 میلیون 400 هزار تومان هم برای آن به ثبت رسید.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.