جمعه 14 آذر 1399
Flowers
یکشنبه 18 خرداد 1399

احتکار دلال ها و سفته بازها تا ۶۰۰ هزار واحد مسکن مهر !

احتکار دلال ها و سفته بازها تا ۶۰۰ هزار واحد مسکن مهر !

محسن وطن‌خواهی، مدیرعامل شرکت عمران پرند از تکمیل و تحویل بسیاری از واحدهای مسکن مهر در سال جاری خبر داد و هم‌چنین اعلام کرد که برنامه‌‌ریزی‌هایی برای حذف دلالان این بازار در حال انجام است.

تلاش برای حذف دلالان از بازار مسکن مهر

محسن وطن‌خواهی، مدیرعامل شرکت عمران پرند، اعلام کرد که تقریبا 78 هزار واحد مسکن در شهر جدید پرند در حال احداث است. هم‌چنین 2 هزار و 800 واحد مسکن نیز مشکل حقوقی دارند و از رده ساخت خارج شده‌اند.

پروژه‌های ساخت مسکن در شهر جدید پرند اغلب توسط تعاونی‌ها انجام می‌شد و از آنجاییکه تنها 10 درصد در ساخت پیشرفت داشت، به طور کامل کنار گذاشته شدند.

 

وضعیت واحدهای در حال ساخت مسکن مهر در شهر جدید پرند

او هم‌چنین اظهار کرد که تقریبا 3 هزار واحد مسکن در شهر جدید پرند پس از 2 سال تعیین تکلیف شده‌اند. تاکنون 74 هزار واحد مسکن به مرحله بهره‌برداری رسیده است که برای 63 هزار واحد کارت قسط نیز تحویل داده شده‌ است و به زودی 11 هزار کارت قسط دیگر نیز به مالکان تحویل داده خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید
تورم 22 درصدی و دلالان بازار مسکن

افزایش 14 درصدی به عنوان جریمه

مدیرعامل شرکت عمران پرند هم‌چنین از دغدغه‌ای دیگر نیز صحبت کرد. وی گفت که بسیاری از مالکان مسکن مهر پرند برای تکمیل مالی اقدامی نمی‌کنند و همین امر نیز سبب به تاخیر افتادن تحویل این واحدهای مسکونی می‌شود.

وطن‌خواهی بیان کرد که 10 هزار واحد مسکونی در شهر جدید پرند در حال ساخت است که 6 هزار واحد مسکن تا پایان شهریور و 4 هزار واحد نیز در نیمه دوم سال 99 به مالکان تحویل داده می‌شود.

بسیاری از مالکان نیز برای تکمیل بخش مالی اقدامی نمی‌کنند، از این رو براساس تصمیماتی که گرفته شده مقرر شده است افرادی که نسبت به تکمیل آورده مالی خود اقدامی نمی‌کنند سود آن‌ها از 4 درصد به 18 درصد افزایش پیدا کند.

 

تلاش برای حذف دلالان از بازار مسکن مهر

وطن‌خواهی هم‌چنین افزود که طبق بررسی‌های صورت گرفته مشخص شده است که بسیاری از واحدهای مسکن مهر توسط دلالان خریداری شده است. طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار بر این است که اقدامات لازم برای کوتاه کردن دست دلالان از این بازار صورت گیرد.

وی افزود که دلالان نزدیک به 600 واحد مسکونی مسکن مهر را خریداری کرده‌اند. سعی بر این است که با رصدهای مداوم اتحادیه‌ها و برنامه‌ای دقیق این دلالان از بازار حذف شوند.

 

روند پروژه مسکن مهر کیسون

مدیرعامل شرکت عمران پرند درباره پروژه مسکن مهر کیسون اعلام کرد که با توجه به شرایط این واحدهای مسکونی و تاخیر در تحویل آن‌ها سعی بر این است که این پروژه تا پایان آبان ماه به سرانجام برسد.

اغلب این مشکلات به دلیل افزایش قیمت آن بود که با نظر مجمع شرکت عمران شهرهای جدید و وزیر راه و شهرسازی قرار بر این شد که این مشکلات رفع شده و شرکت کیسون هم به تکمیل و تحویل واحدها اقدام کند.

البته ذکر این نکته الزامی است که در قرارداد کیسون بندی برای افزایش قیمت نیز آورده شده بود و بنا بر تغییرات قیمت در سال 89 این افزایش قیمت طبق قرارداد می‎بایستی اعمال می‌شد.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.