جمعه 10 آذر 1402
Flowers

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

خانه حقوق و داوری 09002501130 مشاوره در واتساپ

اجرای طرح اقدام مسکن ملی و اخذ مالیات از 2 میلیون مسکن خالی در کشور

اجرای طرح اقدام مسکن ملی و اخذ مالیات از 2 میلیون مسکن خالی در کشور

در جهت خانه‌دار شدن افراد، طرح اقدام مسکن ملی را‌ه‌اندازی شده است. در این خصوص یک میلیون و 600 هزار نفر ثبت نام کرده‌اند که نیمی از آنان واجد شرایط هستند.

تورم بازارهای موازی با مسکن و گرانی

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که وضعیت گرانی مسکن و اجاره‌ها تنها به دلیل نابه‌سامانی در بخش مسکن نیست؛ بلکه بیشتر به دلیل تورم بازارهای موازی رخ می‌دهد. زمانی که تورم افزایش می‌یابد، سعی بر این است که در بخش خدمات و کالا سرمایه کاهش نیابد. از همین رو قیمت مسکن نیز همسو با این تورم‌ها افزایش می‌یابد.

بر این اساس و با توجه به شرایط سخت خانه‌دار شدن برای افراد، وزارت راه و شهرسازی طرح اقدام مسکن ملی را راه‌اندازی کرد. در همین راستا نیز یک میلیون و 600 هزار نفر ثبت نام کرده‌اند که 8 هزار نفر از آن‌ها واجد شرایط هستند.

تمامی افراد واجد شرایط طرح اقدام ملی مسکن می‌توانند با تکمیل پرونده خود و معرفی به بانک صاحب خانه شوند. برای اجرای طرح اقدام مسکن ملی 10 هزار مسکن در قم هدف گذاری شده که از چندماه گذشته روند آماده سازی زمین‌ها آغاز شده است.

محمد اسلامی تصریح کرد که وزارت راه و شهرسازی تمامی تلاش خود را در جهت خانه‌دار کردن افراد دهک پایین اجتماع می‌کند و در این راستا برنامه‌هایی نیز در دست اقدام دارد.

بیشتر بخوانید
قانون درباره مالیات خانه های خالی و لوکس چه میگوید؟

حدود 2 میلیون مسکن مشمول مالیات می‌شوند

وزارت راه و شهرسازی برای تامین مالی احداث این واحدهای مسکونی و هم چنین برای کنترل بازار مسکن اقدام دیگری نیز در دست اجرا دارد.

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که از این پس از مالکان خانه‌های خالی و بدون سکنه مالیات گرفته می‌شود. با توجه به بررسی‌های صورت گرفته تقریبا 2 میلیون مسکن خالی از سکنه در کشور وجود دارد که مشمول مالیات می‌شوند.

با اجرای این طرح برای اخذ مالیات، بسیاری از خانه‌های خالی وارد بازار اجاره می‌شوند که در نهایت سبب تعدیل قیمت‌ها در بازار مسکن می‌شود.

اخبار مرتبط


اخبار خرید ملکی

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.