چهارشنبه 06 اسفند 1399
Flowers

شناخت بهترین شهرهای امارات برای زندگی

شناخت بهترین شهرهای امارات برای زندگی

 بررسی ها نشان می دهد که شهرهای دبی، ابوظبی و شارجه بهترین شهرها برای زندگی در امارات می باشند.

به عبارت دیگر در این شهرها فرصت های شغلی بهتر، کیفیت زندگی بهتر و حقوق رقابتی تر یافت می شود. با توجه به بالا بودن هزینه های زندگی در پایتخت امارات؛ به طور معمول، خانواده های خارجی به خصوص ایرانی های ساکن امارات توانایی سکونت در ابوظبی را ندارند و زندگی در شارجه و عجمان با هزینه های مناسب تر را ترجیح می دهند.

بهترین شهرهای امارات بر اساس عوامل اقتصادی

در دسترس بودن شغل یکی از فاکتورهای اقتصادی مهم برای انتخاب شهر محل زندگی می باشد. بررسی ها نشان می دهد که ابوظبی و دبی بهترین شهرهای امارات از نظر فرصت های شغلی خوب و مناسب می باشند.

هزینه مسکن از دیگر عوامل اقتصادی مهم برای انتخاب محل زندگی می باشد. بررسی ها نشان می دهد که هزینه خرید و اجاره مسکن در شارجه نسبت به سایر شهرهای امارات مناسب تر می باشد.

همچنین یافتن منابع مالی برای شروع یک شغل جدید در کل امارات مشکل است؛ با این حال دسترسی به منابع مالی در ابوظبی نسبتاً آسان تر است.

بهترین شهرهای امارات بر اساس حقوق نیروی کار

بررسی ها نشان می دهد که مزایای نیروی کار در شارجه و ابوظبی نسبت به سایر شهرهای امارات بیش تر است. از نظر تعداد روزهای مرخصی و حمایت از دستمزد نیز وضعیت نیروی کار در ابوظبی نسبت به سایر شهرها بهتر است.

بهترین شهرهای امارات بر اساس عوامل محیطی

بررسی ها نشان می دهد که در  میان شهرهای امارات، آلودگی هوا در ابوظبی نسبتاً کم تر است؛ پس از آن دبی و شارجه در رده های بعدی قرار می گیرند؛ همچنین ابوظبی و دبی از نظر سالم بودن آب مصرفی نسبت به سایر شهرهای امارات وضعیت بهتری دارند.

از نظر آلودگی صوتی نیز، ابوظبی، دبی و شارجه به ترتیب آلودگی صوتی کم تری دارند. شایان ذکر است که ابوظبی از نظر فضای سبز نیز نسبت به سایر شهرهای امارات وضعیت بهتری دارد.

بیشتر بخوانید
ایران و یونان | از جنگ تا سرمایه گذاری و گردشگری

بهترین شهرهای امارات بر اساس امکانات بهداشتی و درمانی

ابوظبی از نظر در دسترس بودن امکانات بهداشتی و پزشکی رتبه اول را در میان شهرهای امارات به خود اختصاص داده است.

بهترین شهرهای امارات بر اساس خدمات عمومی

بهترین شهرهای امارات از نظر دسترسی خوب به خدمات عمومی و سیستم های حمل و نقل، ابوظبی و دبی می باشند. لازم به ذکر است که کم ترین میزان ازدحام ترافیک نیز برای ابوظبی گزارش شده است. از نظر فراوانی مکان های تفریحی نیز، دبی و ابوظبی وضعیت مناسب تری دارند.

از نظر سیستم آموزشی نیز، کیفیت مدارس شارجه و ابوظبی نسبت به سایر شهرهای امارات بالاتر است.

بهترین شهرهای امارات بر اساس عوامل اجتماعی و فرهنگی

از نظر اجتماعی و فرهنگی می توان گفت که ساکنان ابوظبی و دبی بیش تر از سایر شهرها قابلیت پذیرش فرهنگ های مختلف را دارند.

از نظر اجرای قانون در جامعه می توان گفت که به ترتیب ابوظبی، شارجه و دبی وضعیت مناسب تری دارند. همچنین از نظر میزان جرم و جنایت می توان گفت که ابوظبی کم ترین آمار جرم و جنایت را در میان شهرهای امارات دارد. پس از آن شارجه و دبی نیز از آمار جرم و جنایت کم تری برخوردارند.

بهترین شهرهای امارات بر اساس کیفیت زندگی

بررسی ها نشان می دهد که از نظر کیفیت زندگی، ساکنان دبی و پس از آن ساکنان ابوظبی وضعیت بهتری دارند.

بهترین شهرهای امارات برای خانواده های خارجی

به طور کلی هزینه زندگی در ابوظبی، پایتخت امارات بسیار بالاست. به طور معمول اتباع خارجی و خانواده های خارجی به خصوص ایرانی های ساکن امارات توانایی سکونت در ابوظبی را ندارند و زندگی در شارجه و عجمان با هزینه های مناسب تر را ترجیح می دهند.

بهترین شهر امارات برای زندگی مجردی

به طور معمول برای یک زندگی مجردی، آنچه که اهمیت می یابد نزدیک بودن به محل کار و ورزش و تفریح می باشد. شایان ذکر است که در دبی آپارتمان های یک خوابه با قیمت های متنوعی از 10 هزار تا 70 هزار درهم در سال وجود دارد که دسترسی خوبی نیز به دفاتر، رستوران ها و سالن های بدنسازی دارند.

اما قیمت مسکن در ابوظبی بالاتر است و برای یک آپارتمان یک خوابه حدود 70 هزار تا 90 هزار درهم در سال باید پرداخت شود. اما این آپارتمان ها نیز دسترسی خوبی به مراکز خرید، رستوران ها و سالن های ورزشی دارند.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.