دوشنبه 31 خرداد 1400
Flowers
  • سه شنبه 14 بهمن 1399
  • دسته‌بندی:
  • خرید ملکی
  • کد خبر: 4901
  • منبع : پایگاه خبری ملک هفت

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

مرکز ایران داوری 89321100 فرم ثبت اطلاعات

شناخت شرایط و امکانات محله اقدسیه شهر ری برای زندگی

شناخت شرایط و امکانات محله اقدسیه شهر ری برای زندگی

محله اقدسیه شهرری، متعلق به شهرداری منطقه بیست تهران است. در کناره غربی این محله امام زاده عبدالله واقع شده است جمعیت ساکن در محله اقدسیه جنوب تهران، 19809 نفر، طبق آخرین سرشماری است.

شرق این محله میدان معلم است. از جنوب به 42 متری زکریای رازی ختم می‌شود و از شمال به جاده ورامین. از معروف‌ترین مکان‌هایش سه میدان‌گاه است.

محله اقدسیه شهرری کجاست؟

سه راه ورامین، میدان معلم و حضرت عبدالعظیم و یک سرای محله در محله اقدسیه منطقه 20 واقع است و چندین خیابان در بخش جنوبی محله واقع است. محله اقدسیه شهرری، از محلات بسیار کم‌ برخوردار تهران است. با وجود گسترش نسبی که در سال‌های اخیر داشته است هنوز هم از بسیاری مناطق تهران، امکانات کمتری دارد. ساخت مجتمع تجاری الماس ری نتوانسته چهره محرومیت را از منطقه بزداید اما بهبود شرایط دسترسی در منطقه این نوید را می‌دهد که در سال‌های آینده شرایط بهتری را برای اهالی محل شاهد باشیم.

اگر به نقشه محله اقدسیه شهرری نگاهی بیندازید متوجه خواهید شد که امتداد این محله در بخش شرقی و در مجاورت اتوبان تهران ورامین، از میدان معلم آغاز شده تا میدان بسیج مستضعفین ادامه پیدا می‌کند. خیابان جنوبی محله، زکریای رازی و خیابن غربی آن خیابان عروجی قرار دارد که مسجد فیروزآبادی و پاک زکریا در همین خیابان قرار گرفته است.

داخل محله اقدسیه جنوب، چندین مرکز دولتی و چست و مراکز تامین اجتماعی و چندین بانک واقع شده است. خیابان پیلغوش از خیابان‌های مهم این محله است که اهالی قدیمی منطقه آن را به خوبی می‌شناسند. خیابان برادران اسماعیلی و خیابان شیرمحمدی نیز دو خیابان مهم محله است.

آشنایی با محله اقدسیه شهرری

کمربندی آزادگان مهم‌ترین امکان دسترسی محله اقدسیه شهرری به سایر مناطق است. بعلاوه چندین ایستگاه فعال مترو نیز ارتباط این محله را با سایر بخش‌های تهران فراهم می‌سازد. شاید معضل دسترسی یکی از عمده‌ترین مشکلات انتخاب محله اقدسیه برای سکونت است.

 محله اقدسیه منطقه 20 در این زمینه از امکانات نسبتا خوبی برخوردار است. از سوی دیگر نزدیکی به شهرری و استفاده از همه امکانات سایر محله‌های منطقه 20 و مهم‌تر از همه قیمت بسیار پایین آپارتمان در محله اقدسیه شهرری، این منطقه را در زمره محلاتی قرار داده است که برای اجاره و خرید آپارتمان مورد توجه قرار می‌گیرد. محرومیت به خصوص در برخی محلات منطقه 20 پدیده‌ایست که نمی‌توان از آن گذشت.

بعضی از این محلات از آب آشامیدنی مناسب برخوردار نیستند. ساکنانش اغلب مهاجران پاکستانی و افغانستانی هستند که در شرایط مناسبی از امکانات به سر نمی‌برند. دیدن مشکلات اقتصادی، اجتماعی و امنیتی، معضل اعتیاد و خرید و فروش مواد مخدر، در بعضی از بخش‌های این محلات، همت مضاعفی را طلب می‌کند و حل آن عزم و برنامه ریزی می‌خواهد.

 خرید آپارتمان در اقدسیه شهرری در منطقه 20 شهرداری تهران

منطقه 20 شامل هفت ناحیه است و هر ناحیه چندین محله دارد. اقدسیه یکی از این محلات است و به دلیل نزدیکی اهالی هر محله با هم و دسترسی به امکانات همه منطقه 20، در صورت داشتن بودجه محدود می‌توان برای خرید خانه در محله اقدسیه شهرری اقدام کرد.

البته در سال‌های اخیر قیمت‌ها تا حدودی بالا رفته اما هنوز فاصله بسیار زیادی با سایر مناطق تهران دارد. این محله به چندین خیابان تقسیم شده است و قیمت آپارتمان‌ها در هر خیابان با دیگر تفاوت قابل ملاحضه‌ای دارد. در منطقه بیست شهر تهران می‌توان مجتمع یاس دیلمان را دید که قیمت آن به 10 میلیارد هم خواهد رسید

 محله اقدسیه شهرری

مراکز تفریحی و فرهنگی و درمانی و آموزشی محله اقدسیه شهرری

بوستان‌های کمیل، مهران، ایثار، ماهور و دانش در حوالی این محله قرار دارند اما در خود محله اقدسیه شهرری ، سمت غربی پارک زکریای رازی و سمت شرقی پارک پارک غدیر واقع شده است و چند خانه فرهنگی از جمله خانه فرهنگی دولت آباد، ولاء، معراج و خانه فرهنگ مشارکتی گلستان، در محله اقدسیه شهرری بخشی از خدمات فرهنگی و آموزشی محله را بر عهده دارد.

پردیس سینمایی راگا را می‌توان یکی از معدود مراکز تفریحی محله به حساب آورد. بیمارستان فیروزآبادی و بیمارستان هفت تیر مرکز پزشکان صاحبقرانیه، از عمده مراکز درمانی منطقه جنوب تهران هستند. تعداد کمی داروخانه از جمله داروخانه دکتر بنی طاهری خدمات مورد نیاز اهالی را ارائه خواهد داد. تعداد مساجد در این محله بسیار زیاد است.

محله اقدسیه شهرری

رفت و آمد در محله اقدسیه شهرری

در سال‌های پس از انقلاب این محله در زمینه دسترسی راه‌های مواصلاتی به سایر مناطق پیشرفت چشم‌گیری داشته است به نحوی که با مترو می‌شود در کمترین زمان ممکن به شمال و مرکز تهران سفر کرد . یا بزرگراه آزادگان راه سفر از منطقه 20 به سمت غرب و مرکز و شمال و شرق تهران را بسیار کوتاه کرده است.

بیشتر بخوانید
کدام مناطق جزو محله های ارزان تهران هستند؟

مراکز خرید محله اقدسیه شهرری

خرید روزمره اهالی از مغازه‌ها و فروشگاه‌های سطح محله است اما مردم در اینجا دسترسی مناسبی به مرکز شهرری دارند و خریدهای خود را اغلب در بازار شهرری و اطراف حرم عبدالعظیم انجام می‌دهند. نزدیک این محله، میدان میوه و تره بار شهید نبی پور قرار گرفته است. مجتمع تجاری الماس ری چهره منطقه را تا حدود تغییر داده اما محله اقدسیه شهرری یکی از محلات منطقه 20 شهرداری تهران است که علی‌رغم شاخصه‌های فرهنگی و باستانی ممتازش، منطقه محرومی به حساب می‌آید.

 مراکز خرید محله اقدسیه شهرری

خرید و اجاره آپارتمان در اقدسیه شهرری

بر اساس بررسی‌های انجام شده توسط پایگاه خبری ملک هفت، خیابان تقی آباد و عباس آباد از از مناطق ارزان قیمت محله اقدسیه شهرری است. مناطق سرتخت و استخر از گران‌ترین خیابان‌های محله به حساب می‌آید. مساحت آپارتمان‌ها در اقدسیه بین 85 تا 150 متر مربع است.

تفاوت قیمت برای خیابان‌های ارزان و گران در اقدسیه حدود 5 میلیون تومان برای هر متر مربع است. اغلب افراد خرید خانه‌هایی با متراژهای پایین را ترجیح می‌دهند و تنها 2 درصد معاملات به متراژهای بالای 150 متر مربع اختصاص یافته است. محله اقدسیه شهرری مانند بسیاری دیگر از مناطق تهران سرشار از تناقض است.

از سویی در برخی خیابان‌ها آپارتمان‌های لوکس با امکانات کامل ساخته شده و بلافاصله در چند صد متری همین خیابان کوچه دیگری قرار دارد که اهالی آن از داشتن آب آشامیدنی محروم هستند. مجتمع مسکونی مهر موعود از محلات مسکونی محبوب منطقه است. فضای سبز مناسبی دارد و امکانات سکونت در آن فراهم است.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.