پنجشنبه 02 اردیبهشت 1400
Flowers

لیست قیمت جدید آپارتمان های زیر 80 متر در تهران

لیست قیمت جدید آپارتمان های زیر 80 متر در تهران

بازار مسکن همزمان با شوک قیمتی در سه سال اخیر، با تغییر نوع تقاضا هم مواجه ‌شده است و آپارتمان های مسکونی متراژ کم (تا ۶۰ مترمربع) بیشترین سهم فروش آپارتمان در تهران را به خود اختصاص داده‌اند.

لیست قیمت آپارتمان های تا 80 متر در پایتخت  

به گزارش ملک هفت شوک قیمتی بازار مسکن که در سال های اخیر به وجود آمده است باعث ایجاد تغییر نوع واکنش بازیگران یعنی خریداران و فروشندگان این حوزه گردیده است.

بررسی های انجام شده آماری از وضعیت بیشترین تقاضاهای بازار مسکن از لحاظ مساحت و زیربنا، نشان دهنده آن است که از ابتدای امسال روند تمایل به خرید آپارتمان های کوچک نسبت به آپارتمان های بزرگ به دلیل جهش قیمتی افزایش پیدا کرده است و نیز در مقابل آن از سهم واحد های متوسط کاسته شده است.

بر طبق این اساس، روند معامله های مسکونی نشان دهنده آن است که از ابتدای امسال به تدریج همزمان با به وجود آمدن تورم دو رقمی ماهانه مسکن، تقاضا برای آپارتمان های مسکونی کوچک بیشتر شده به طوری که سهم معامله های آپارتمان های با متراژ کم از اول امسال رشد 7/7 درصدی داشته است.

از ابتدای فروردین ماه امسال آپارتمان های 80 تا 120 متری با داشتن 34 درصد از سهم کل معاملات، بیشترین حجم فروش و تقاضا را داشتند در حالی که آمارها نشان دهنده آن است که این سهم در دی ماه برای این آپارتمان های مسکونی به 28 درصد کاهش پیدا کرده است، در مقابل با رشد تعداد فروش آپارتمان های تا 60 متر مربع نسبت به دیگر واحدهای مسکونی مواجه بوده ایم.

طبق بررسی سهم معاملات آپارتمان های با متراژ کم (تا 60 مترمربع) شاهد آن هستیم که این سهم از 22/9 درصد در فروردین ماه امسال ، در حال حاضر به 30/6 درصد رسیده است.

در عین حال نیز سهم معاملات آپارتمان های با 60 تا 80 متر مربع نیز رشد خفیف داشته به این ترتیب که سهم معاملات این آپارتمان های مسکونی از 24/4 درصد در اوایل سال، به 25/8 درصد رسیده است. این رشد خفیف برای معاملات آپارتمان های 60 تا 80 متری در کنار افزایش سهم آپارتمان های تا 60 متر و نیز کاهش سهم آپارتمان های با متراژ 80 تا 120 متر مربع از هدایت تقاضای خرید مسکن از واحدهای متوسط و بزرگ به واحدهای متراژ کم به واسطه جهش قیمت مسکن در تهران حکایت دارد.

طبق آخرین آمارها آپارتمان های مسکونی تا 60 متر مربع با دارا بودن 30/6 درصد از کل معاملات شهر تهران، بیشترین فروش را در دی ماه به خود اختصاص داده است، پس از آن به ترتیب آپارتمان های مسکونی 60 تا 80 متر 25/8 درصد، واحدهای 80 تا 120متری 28/3 درصد و آپارتمان های 120 متر و بالاتر 15/4 درصد از فروش مسکن را شامل می شوند.

لیست زیر قیمت آپارتمان های تا 80 متر در پایتخت را برای متقاضی های مصرفی و سرمایه ایکه قصد خرید مسکن دارند فراهم آورده است.

لیست قیمت آپارتمان های تا 80 متر

 

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.