یکشنبه 10 مرداد 1400
Flowers
  • دوشنبه 03 خرداد 1400
  • دسته‌بندی:
  • News
  • کد خبر: 5070
  • منبع : ایسنا

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

خانه حقوق و داوری 89321100 فرم ثبت اطلاعات

افزایش قیمت اوراق مسکن

افزایش قیمت اوراق مسکن

قیمت اوراق مسکن در ماه جاری رشد داشته است. به گزارش پایگاه خبری ملک هفت به نقل از ایسنا؛ رصد آخرین وضعیت اوراق مسکن نشان دهنده این مطلب است که اوراق سال 1398 در بازه زمانی خرداد ماه 54 هزار 400 تومان قیمت دارد. این اوراق کمک بسیار خوبی برای متقاضیان مسکن است.

افزایش قیمت اوراق مسکن

قیمت اوراق مسکن در قیاس با ابتدای ماه جاری اندکی رشد داشته است بنابراین زوج های تهرانی باید برای گرفتن وام 240 میلیون تومانی، مبلغی در حدود 27 میلیون تومان بپردازند.

به گزارش پایگاه خبری ملک هفت به نقل از ایسنا؛ رصد آخرین وضعیت اوراق مسکن نشان دهنده این مطلب است که اوراق سال 1398 در بازه زمانی خرداد ماه 54 هزار 400 تومان قیمت دارد.

هر عدد از اوراق تسهیلات مسکن در تیر ماه 54 هزار و 600 تومان و در ماه مرداد 55 هزار و 300 تومان و در شهریور ماه 1398 55 هزار و 200 تومان ارزش گذاری شده است

قیمت این اوراق در مهرماه ۵۴هزار و ۷۰۰تومان در آبان ماه ۵۵هزار و ۱۰۰تومان و در آزماه سال 1398 ۵۴هزار و ۷۰۰تومان بوده بوده است. در دی ماه قیمت این اوراق 54 هزار 800 تومان و در ماه های بهمن و اسفندما سال 1398 54 هزار 600 تومان قیمت گذاری شده است.

قیمت تسه در بازه زمانی فروردین تا اسفندماه سال گذشته

لازم به ذکر است  در فروردین ماه سال 1399 تسه 55 هزار و 600 و در اردیبهشت ماه 55 هزار و 100 و در ماه خرداد سال 1399 54 هزار و 900 تومان ارزش گذاری شده است.

 

هر برگ از اوراق  مسکن متعلق به بانک مسکن در تیر ماه سال ۱۳۹۹با قیمت ۵۵هزار و ۳۰۰تومان، در مرداد ماه ۵۵هزار و ۷۰۰تومان و در شهریور ۵۵هزار و ۳۰۰تومان معامله می‌شود.

این اوراق در مهر و آبان وآذر ماه  ۵۵هزار و ۲۰۰تومان قیمت گذاری شده است. قیمت این اوراق در دی ماه سال گذشته نیز ۵۵هزار و ۳۰۰تومان، در بهمن ماه همان سال ۵۵هزار و۲۰۰  تومان و در اسفندماه سال 1399 نیز ۵۵هزار و ۸۰۰تومان قیمت گذاری شده که این گزارش بر مبنای نرخ اسفندماه تهیه شده است.

 قیمت اوراق برای افراد مجرد و متاهل‌ ساکن تهران

با توجه به این نکته که افراد مجرد دارای سکونت در تهران، می توانند 140 میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند. که این تسهیلات شامل ۱۰۰میلیون تومان وام و ۴۰میلیون تومان جعاله می‌شود، برای گرفتن ۱۰۰میلیون تومان وام  باید ۲۰۰برگه اوراق مسکن خریداری کنند که هزینه این تعداد اوراق به همراه تسه ۵۵هزار و ۸۰۰تومانی ۱۱میلیون و ۱۶۰هزار تومان می شود.

همچنین با توجه به ۴۰میلیون تومان وام جعاله که برای دریافت آن باید ۸۰برگه به مبلغ چهار میلیون و ۴۶۴هزار تومان خریداری کنند، مجموع مبالغ خرید اوراق مسکن به ۱۵میلیون و۶۲۴هزار تومان می رسد.

همچنین زوج های تهرانی این امکان را دارند که تا سقف ۲۴۰میلیون تومان شامل ۱۰۰میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۴۰میلیون تومان وام جعاله دریافت کنند؛ پس در این صورت زوج های جوان تهرانی باید ۴۰۰برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که مبلغ آن ۲۲میلیون و ۳۲۰هزار تومان می شود که به همراه مبلغ چهار میلیون و ۴۶۴تومان وام جعاله که برای آن باید ۸۰برگه اوراق مسکن خریداری کنند، در مجموع باید مبلغ ۲۶میلیون و ۷۸۴هزار تومان پرداخت کنند.

قیمت اوراق در سایر استان‌ها

تسهیلات در نظر گرفته شده برای مراکز استان و مناطق شهری با جمعیت بالای 200 هزار نفر 80 میلیون تومان تعیین شده که برای گرفتن این تسهیلات، متقاضی باید 160 برگ خریداری نماید که هزینه آن 8 میلیون 928 هزار تومان می شود.

تسهیلات مسکن برای سایر مناطق شهری در کشور 60 میلیون تومان تعیین شده است که برای گرفتن این تسهیلات، باید متقاضی 120 برگ خریداری کند که هزینه آن 6 میلیون و 696 هزارتومان خواهد شد

 

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.