یکشنبه 10 مرداد 1400
Flowers
  • دوشنبه 07 تیر 1400
  • دسته‌بندی:
  • News
  • کد خبر: 5107
  • منبع : اقتصاد آنلاین

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

خانه حقوق و داوری 89321100 فرم ثبت اطلاعات

ثبت نام وام ودیعه مسکن / امکان دریافت وام اجاره توسط مستأجران در 6 ماه دوم سال

ثبت نام وام ودیعه مسکن / امکان دریافت وام اجاره توسط مستأجران در 6 ماه دوم سال

ثبت نام وام ودیعه مسکن از روز چهارشنبه 26 خرداد شروع شده است و مستاجرانی که واجد شرایط دریافت این تسهیلات می باشند و در سامانه tem.mrud.ir  کرده اند، باید منتظر پاسخ استعلام بمانند.

در واقع سقف وام کمک ودیعه مسکن برای شهر تهران 70 میلیون تومان می باشد و در شهر های دیگر از جمله کرج، شیراز، اصفهان، مشهد و کلان شهر های دیگر، 40 میلیون تومان است.

به گفته محمود محمودزاده، مستأجران می توانند در 6 ماه دوم سال، وام اجاره دریافت نمایند و کلیه مستأجران که خواهان دریافت این تسهیلات می باشند، اقدام به ثبت نام وام ودیعه مسکن در سامانه تا اواخر شهریورماه نمایند.

 

به گزارش پایگاه خبری ملک هفت به نقل از ایرنا، در توضیح یکی از بندهای مصوبه ستاد مبارزه با کرونا که توسط محمود محمودزاده ارائه گردید، امکان دریافت وام اجاره برای قراردادهای شش ماه ابتدای سال وجود دارد. بنابر گفته وی، این بند بیانگر این موضوع نیست که به مستأجران 6 ماه دوم سال جاری، وام اجاره تعلق نمی گیرد.

همچنین بنا بر توضیحات وی، امکان ثبت نام جهت اخذ این تسهیلات برای کلیه مستأجران متقاضی این وام تا انتهای شهریور ماه در صفحه ودیعه اجاره در سامانه طرح اقدام ملی مسکن فراهم می باشد و فرصت پرداخت تسهیلات تا آخر آذرماه برای نظام بانکی وجود دارد.

همچنین مطابق با بیانات معاون وزیر راه و شهرسازی، افرادی که در نیمه دوم سال، زمان تمدید اجاره نامه شان است می توانند اقدام به ثبت نام در سامانه نموده و با پیمودن مراحل بانکی، به ارائه اجاره نامه تمدیدی و کد رهگیری خود بپردازند.

 وی در ادامه افزود، مستأجرانی که موفق به دریافت وام اجاره در سال گذشته نشدند می توانند جهت ثبت نام تا پایان شهریور ماه اقدام کنند، از این رو، نظام بانکی نیز وام اجاره را تا اواخر آذرماه پرداخت می کند که البته احتمال تمدید آن همانند سال های قبل تا بهمن ماه وجود دارد.

 

محمود زاده همچنین بیان نمود، برای آن دسته از مستاجرانی که قرارداد اجاره خود را تا دی ‌ماه تمدید نمایند، امکان دریافت وام اجاره وجود دارد. او خاطر نشان کرد که مهلت ثبت نام برای تمامی مستاجران تا پایان شهریور می باشد. بر این اساس، هنگامی که آنها به بانک معرفی شوند، باید قرارداد اجاره خود را ارائه نمایند.

این مقام مسئول در این باره اضافه نمود، جهت ثبت نام در سامانه، احتیاج به قرارداد نمی باشد. بنابراین مستاجران می توانند برای ثبت نام وام ودیعه مسکن، نیمه دوم سال هم اقدام نمایند.

در واقع ثبت نام وام ودیعه مسکن از روز چهارشنبه 26 خرداد شروع شده است و همه مستاجرانی که واجد شرایط دریافت این تسهیلات می باشند و در سامانه tem.mrud.ir ثبت نام خود را انجام داده‌ اند، باید منتظر بمانند تا پاسخ استعلام آنها اعلام گردد.

به طور کلی سقف وام کمک ودیعه مسکن برای شهر تهران 70 میلیون تومان می باشد و در کلان شهر های دیگر مانند کرج، شیراز، اصفهان، مشهد، تبریز، اهواز، کرمانشاه و قم، 40 میلیون تومان است. سقف وام در شهر های دیگر نیز 25 میلیون می باشد.

 

ثبت نام وام ودیعه مسکن برای متقاضیان

ناگفته نماند که همه متقاضیان باید اجاره نامه رسمی که در سامانه املاک ثبت شده و دارای کد رهگیری است را به همراه خود داشته باشند.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.