سه شنبه 29 خرداد 1403
Flowers
  • یکشنبه 16 آبان 1400
  • دسته‌بندی:
  • News
  • کد خبر: 5137
  • منبع : رپورتاژ آگهی

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

خانه حقوق و داوری 09002501130 مشاوره در واتساپ

آنچه که باید از روند املاک در سال 2021 بدانید

آنچه که باید از روند املاک در سال 2021 بدانید

سال 2020 یک سال چالش بر انگیزی برایمان بود. با وجود تمام اتفاقات مختلفی که در سراسر کشور رخ داد، این سال نیز تمام شد. ممکن است به این فکر کنید که این اتفاقات چه تاثیری میتواند بر روی املاک در سال 2021 میگذارد. فروش املاک در منطقه 22 تهران در فصل بهار 2020 به سرعت جهش چشمگیری را تجربه کرد.  طبق گزارش به دست رسیده از مشاوران املاک سراسر کشور، فروش مسکن در اواخر سال 2020 افزایش پیدا کرده است اما باز سوال هایی مانند اینکه، بازار مسکن در شرایط اقتصادی کشور ما چگونه تغییر میکند؟ چه زمانی ملکتان را بفروشید و یا بخرید؟ وجود دارند که در این مقاله میخواهیم روند تغییر قیمت مسکن در سال 2021 را برای شما تحلیل کنیم.

نحوه درست انتخاب کردن برای خریداران خانه

یکی از سخت ترین مراحل در هنگام ورود به بازار املاک، انتخاب خانه مناسب است. بنابراین خودتان را آماده کنید. بودجه خود را بررسی کنید، نگران نباشید ما هرآنچه را که برای ورود به بازار مسکن نیاز دارید را در اختیارتان میگذاریم.

 

انتخاب درست برای خریداران به چه معناست

در اکثر مواقع بهترین خانه ها در همان ابتدا به سرعت فروخته میشوند پس سعی کنید موجودی حسابتان به مقدار کافی باشد تا بتوانید بهترین خانه ها را در اسرع وقت خریداری کنید. در ابتدای بهار سال 2021، بیشتر خانه ها در مقایسه با چند بهار گذشته حدود 20 روز سریع تر فروخته میشدند. این موضوع باعث میشود تا شما زمان کافی برای جستجوی خانه نداشته باشید. ما در اینجا چندین توصیه برای انتخاب بهترین خانه در بازار مسکن برای شما داریم:

+ اگر شما نتوانستید خانه مورد نظر خود را پیدا کنید، سعی کنید بعضی از خواسته های خودتان را قربانی کنید. ارزان ترین خانه را که در بهترین محله ی مدنظرتان است، پیدا کنید و سعی کنید کم کم آن را ارتقا بدهید. در این وضعیت اقتصادی این کار بهتر از دست روی دست گذاشتن و منتظر ماندن است.

+ جستجوی خودتان را بیشتر کنید. اگر مکانی که قصد خرید آن را دارید بیش از حد رقابتی باشد مانند منطقه چیتگر تهران، بهتر است کار را با یک مشاور املاکی که منطقه را بهتر میشناسد پیش ببرید تا خانه ای متناسب با بودجه شما از بین پروژه های منطقه 22 پیدا کنند. حتی ممکن است اینگونه آپارتمانی در محله ای کمتر محبوب، پیدا کنید و شگفت زده شوید.

+ قبل از اقدام به خرید خانه سعی کنید تایید وام مسکن خودتان را بگیرید. وام مسکن قبل از جستجوی خانه ضروری است. زیرا در این بازار مسکن اقدام نکردن برای گرفتن این وام، خانه های بسیاری را به علت کمبود بودجه از دسترستان خارج میکند.

 

انتخاب درست برای فروشندگان چه معنایی دارد

 اگر قصد فروش خانه خود را دارید حتما میدانید که خانه شما نیز مانند دیگر خانه هایی که برای فروش هستند در بازار مسکن قرار خواهد گرفت. اما قبل از اقدام به فروش خانه تصمیم قطعی خود را بگیرید. پس از فروش خانه شما دیگر نمیتوانید این خانه را خریداری کنید پس قبل از فروش خانه، درباره برنامه های خانه بعدی خودتان تصمیم بگیرید.

 

افزایش قیمت خانه

روند قیمت مسکن در ماه های اولیه سال 2021، تقریباً 20 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت. این موضوع یک لبخند بزرگ را بر لب فروشندگان ملک مینشاند. اما تنها افزایش قیمت مسکن کافی نیست، شما باید سعی کنید خریداران مصمم را در دستانتان نگه دارید و تمام سعی خود را بکنید تا آن ها خانه را خریداری کنند. ما توصیه هایی برای خریداران و سرمایه گذاران مسکن داریم:

 

قیمت های بالاتر برای خریداران به چه معناست؟

اگر قصد خرید خانه یا پیش فروش آپارتمان در منطقه چیتگر تهران در این بازار گران قیمت را دارید، قطعاً باید بدانید که در چه بازه قیمتی میتوانید خانه مد نظرتان را تهیه کنید. صرف نظر از اینکه برای تهیه بودجه مورد نظرتان ممکن است چقدر تحت فشار قرار بگیرید به این فکر کنید که رقیب های شما به سرعت خانه های خوب را خریداری میکنند.

 

 

 

برای اطمینان از خرید خانه در سال جاری، نکات زیر را دنبال کنید:

+ سعی کنید حداقل 10 تا 20 درصد پیش پرداخت خانه را پس انداز کنید. این کار باعث میشود شما هزینه های اضافی خود را حذف کنید. شما بعد از گرفتن وام مسکن پرداخت سود وام بانکی را نیز خواهید داشت پس صبور و با انگیزه باشید و سعی کنید پس اندازی را برای خرید مسکن کنار بگذارید.

+ وام مسکن 15 ساله با نرخ ثابت را انتخاب کنید. این وام با صرفه ترین وام است. وام های مسکن 30 ساله و وام های از این قبیل هزینه های بیشتری را از شما دریافت میکند و شما را ده ها سال در بدهی نگه میدارد.

اکنون سعی کنید وام مسکن خود و پرداخت ماهیانه ای که باید برای این وام پرداخت کنید را حساب کنید و سپس با مشاور املاک با تجربه برای پیدا کردن خانه مناسب با بوجه ای که دارید همکاری کنید. برای راهنمایی بیشتر برای خرید خانه و یا پیش فروش آپارتمان در منطقه چیتگر تهران کارشناسان فروش گروه ملکی راشا به صورت رایگان میتوانند شما را راهنمایی کنند تا با اطمینان بیشتر اقدم به خرید خانه کنید.

 

قیمتهای بالاتر برای فروشندگان به چه معناست؟

برای فروشندگان ملک، به این معناست که سود خوبی را دریافت میکنند. این خبر خوبی برایشان است. زیرا برای خرید خانه بعدی نیاز به پول اضافی دارند. برای به دست آوردن بهترین پیشنهاد با مشاور املاک خود مشورت کنید و منتظر پیشنهاد های مناسب باشید و عجول نباشید. بعضی از خریداران ممکن است سعی کنند با پیشنهاد کم شما را قانع کنند اما اگر برای جابه جایی عجله ای ندارید و یا به این سرعت به پول مسکن نیاز ندارید منتظر پیسنهادی باشید که بیشترین سود را برایتان دارد. به یاد داشته باشید که فردی که نا امید نیست در مذاکره همیشه موفق میشود.

در آخر گروه ملکی سرزمین راشا در تلاش رضایت مشتری است. برای کسب راهنمایی برای سرمایه گذاری در پروژه های در حال ساخت منطقه 22 و یا خرید مسکن در شهرک گلستان تهران با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید تا اطلاعات لازم را  به صورت رایگان در اختیارتان قرار دهند.

اخبار مرتبط


اخبار خرید ملکی

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.