پنجشنبه 02 اردیبهشت 1400
Flowers
  • دوشنبه 28 بهمن 1398
  • دسته‌بندی:
  • خبر مسکن
  • کد خبر: 4115
  • منبع : ایران

پیشتازی کلنگی‌ها

پیشتازی کلنگی‌ها

تازه‌ترین آمارهای منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران نشان می‌دهد که قیمت خانه‌های کلنگی، واحدهای مسکونی و بهای اجاره به میزان متفاوت افزایش داشته است.

به گزارش ملک هفت  به نقل از ایران، براساس داده‌های ارائه شده، قیمت خانه‌های کلنگی بیش از دو آیتم دیگر، رشد یافته است. رشد خانه‌های کلنگی نشانگر رشد هزینه تولید مسکن در کشور میباشد، چرا که خانه‌های کلنگی به‌عنوان مواد اولیه ساخت مسکن(یعنی زمین)باعث می‌شود که هزینه ساخت وتولید رشد پیدا کند.

ساختمان‌های کلنگی؛86 درصدی

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده در شهر تهران در پاییز امسال نسبت به مدت شبیه سال قبل 86.3 درصد رشد داشته ‌است.

مرکز آمار، نتایج طرح اطلاعات قیمت و اجاره مسکن در شهر تهران در پاییز 98 را ارائه کرد. بر اساس گزارش مرکز آمار، متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران 18 میلیون و 733هزار تومان با میانگین مساحت 245مترمربع بوده است که نسبت به فصل قبل 0.4 درصد و نسبت به مدت شبیه سال قبل 86.3درصد رشد داشته میباشد.

قیمت فروش؛44.8 درصد رشدی

افزون براین، در پاییز امسال متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران 13 میلیون و 604 هزار تومان با میانگین مساحت ۸۶ متر مربع و متوسط عمر بنای 11 سال بوده است که نسبت به فصل قبل 0.6درصد و نسبت به مدت شبیه پارسال 44.8 درصد رشد یافته است.

اجاره بها؛ 31 درصدی

متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه 3 درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران 44 هزار تومان با میانگین مساحت 80مترمربع و متوسط عمر بنای 14سال بوده میباشد که نسبت به فصل قبل 1.4 درصد و نسبت به فصل شبیه سال قبل 31.1 درصد رشد داشته میباشد.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.