شنبه 09 اسفند 1399
Flowers
  • چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399
  • دسته‌بندی:
  • خبر مسکن
  • کد خبر: 4364
  • منبع : پایگاه خبری ملک هفت

اتمام مسکن ملی در زمان مقرر مشروط به بازپرداخت به موقع مردم شد

 اتمام مسکن ملی در زمان مقرر مشروط به بازپرداخت به موقع مردم شد

 معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد مردم در واریز پرداختی هایشان خوش قول باشند تا دولت هم بتواند در تحویل به موقع طرح اقدام ملی مسکن، موفق عمل کند.

اتمام مسکن ملی

از اواخر سال گذشته و اوایل امسال، طبق تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت بحث مسکن و اولویت دادن به آن در دولت، طرح برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت که در کنار آن، موضوع تکمیل مسکن مهر نیز به عنوان یکی ازدغدغه‌هایمتقاضیان پیگیری شد. بر همین اساس طرح اقدام ملیمسکن تولید و عرضه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی، شهریور ۱۳۹۸ با حضور رئیس جمهور آغاز شد که البته در برخی از مناطق از پایان سال ۱۳۹۷ کلید خورده بود. به این صورت که تا پایان سال ۱۳۹۸ عملیات احداث بیش از نیمی از پروژه انجام شد.

وزیر راه و شهرسازی نیز اعلام کرد اولین واحدهای مسکن ملی در بعضی مناطق کشور، خرداد یا تیرماه امسال تحویل داده می شود اما حالا بحث سر این است که آیا طرح اقدام ملی مسکن تا پایان دولت دوازدهم به اتمام می‌رسد؟ 

محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازیدر این باره گفت: همانطور که پیش از این نیز گفته بودیم، سرعت ساخت و اتمام پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن ارتباط مستقیمی به تامین مالی از سوی متقاضیان دارد. به عبارت دیگر اگر متقاضیان، واریزی های خود را به موقع و منظم انجام دهند، بدون شک این پروژه هم در زمان مقرر به پایان می‌رسد. همانطور که می دانید، ساخت ۱۷هزار و ۵۰۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن که خرداد سال گذشته شروع شد، به عنوان اولین واحدها قرار است خرداد یا تیر ماه تحویل متقاضیان داده شود و علت این تحویل به موقع، پرداخت به موقع اعضا آن می باشد.

 

محمودزاده در ادامه افزود: تلاش ما این است که رفاه بیشتری برای متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن ایجاد کنیم؛ در همین راستا تصمیم گرفتیم از منابع و امکانات وزارت راه و شهرسازی برای کمک به متقاضیان استفاده کنیم.

با وجود اینکه ما در آیین نامه اجازه داشتیم که زمین را با اقساط پنج ساله واگذار کنیم اما به دولت پیشنهاد دادیم که این زمان را به ۱۰ سال افزایش دهد که در کمیسیون‌های مختلف مراحل آن طی شده و قرار است در جلسه اصلی دولت مطرح شود. در صورت موافقت دولت، این بزرگ‌ترین ارزش افزوده برای متقاضیان خواهد بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در توضیح بیشتر درباره این طرح پیشنهادی گفت: اجرای این طرح به این صورت است که به مدت دو سال در زمان ساخت طرح اقدام ملی مسکن، تنفس داده خواهد شد و هشت سال اقساط زمین دریافت می‌شود. با این شرایط قیمت نهایی زمین بسیار پایین تمام می‌شود چراکه فروش اقساطی زمین، بدون کارمزد است و این طرح حتی بیشتر از وام‌های ارزان‌قیمت و یارانه دار برای متقاضیان ارزش افزوده ایجاد می‌کند.

محمود زاده در آخر گفت: از ۴۰۰ هزار واحد در طرح اقدام ملی مسکن، اجرای ۱۰۰ هزار واحد بر عهده شرکت بازآفرینی است که در بافت‌های فرسوده اجرا می‌شود. از ۳۰۰ هزار واحد دیگر ۲۳۰ هزار در مراحل اجرایی قرار دارد و مابقی در مراحل مختلف از جمله تهاتر زمین، اخذ پروانه یا انتخاب سازنده است که به زودی به عدد ۳۰۰ هزار مدنظر می رسیم.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.