جمعه 11 اسفند 1402
Flowers
  • یکشنبه 04 اسفند 1398
  • دسته‌بندی:
  • کد خبر: 4167
  • منبع : تسنیم

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

خانه حقوق و داوری 09002501130 مشاوره در واتساپ

۱۴۵هزار فرهنگی فاقد شرایط لازم برای مسکن فرهنگیان

۱۴۵هزار فرهنگی فاقد شرایط لازم برای مسکن فرهنگیان

مدیرکل تعاون و پشتیبانی آموزش‌وپرورش با اشاره به اعلام اسامی طرح ملی مسکن فرهنگیان تا ۶ اسفند گفت: ‌۱۴۵ هزار نفر فاقد شرایط اولیه دریافت مسکن هستند.

به گزارش ملک هفت به نقل از تسنیم، گودرز کریمی‌فر گفت: تعداد درخواست کنندگان شاغل و بازنشسته برای دریافت مسکن فرهنگیان در سراسر کشور 309 هزار نفر است که از این تعداد، 75 هزار و 984 نفر واجد شرایط شناخته ‌شده‌اند.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش، فرایند استعلام را جهت تشخیص واجدین شرایط، استعلام چهار‌گانه از وزارت راه و شهرسازی، برای کنترل فرم (ج)، استعلام از سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور بابت دارا بودن سند مالکیت فردی، استعلام از سازمان ثبت‌احوال کشور مبنی بر احراز هویت فردی و نیز استعلام از بانک مسکن جهت دریافت تسهیلات یارانه‌ای اعلام و مبنای پالایش، پیرایش و ویرایش درخواست کنندگان مسکن عنوان کرد.

145 هزار نفر فاقد شرایط اولیه دریافت مسکن

کریمی‌فر افزود: 145 هزار و 516 نفر از درخواست کنندگان مسکن فرهنگیان، فاقد شرایط نخست دریافت مسکن برابر استعلام‌های صورت گرفته شناخته ‌شده‌اند، 87 هزار و746 نفر از فرهنگیان شاغل و بازنشسته، در خود اظهاری اطلاعات اولیه که در سایت maskan.medu.ir بوده است، دچار خطای ثبت اطلاعات شده‌اند و قابلیت استعلام نداشته‌اند که این افراد می‌توانند، مجدداً و با دقت بیشتر اطلاعات اولیه را یک‌بار دیگر در وب سایت ذکر شده که تا پایان هفته فعال خواهد شد ثبت نمایند.

مشاهده نتایج اولیه تا 6 اسفند

وی خاطرنشان کرد: تا تاریخ 6 اسفندماه تمام اطلاعات پالایش‌شده در وب سایت‌ maskan.medu.ir بارگذاری و  افراد با ارائه کد ملی می‌توانند از نتایج اولیه، مطلع شوند.

شایان‌ذکر است، تأمین 170 هزار واحد مسکونی برابر تفاهم‌نامه بین وزارت آموزش‌وپرورش وزارت راه و شهرسازی با اولویت جامعه هدف و به‌تدریج در طی 3 سال، برای فرهنگیان فاقد مسکن، عملیاتی و تحویل واجدین شرایط می‌شود.

 تفاهم‌نامه ساخت 170 هزار واحد مسکونی ویژه فرهنگیان با وزارت راه و شهرسازی در 7ماده تهیه، تدوین و تنظیم‌شده است و به امضای دو وزیر رسیده است و مدت اجرای این تفاهم‌نامه 3 سال یعنی تا آبان 1401 است.

از شرایط شرکت در این طرح، درخواست کنندگان و افراد تحت تکفل آن‌ها باید فاقد زمین یا واحد مسکونی باشند و از امکانات دولتی مانند زمین، واحد مسکونی، تسهیلات یارانه‌ای خرید و احداث مسکن استفاده نکرده باشند یا به‌عبارت‌دیگر فرم ج در استعلام از سامانه مربوطه راه و شهرسازی سبز باشد.

درخواست کننده باید متأهل یا سرپرست خانوار باشد و زنان خودسرپرست مشروط به داشتن 35 سال سن می‌توانند در زمره درخواست کنندگان قرار بگیرند. همچنین فرد درخواست کننده باید حداقل دارای پنج سال سکونت متوالی در شهر مورد درخواست باشد.

اخبار مرتبط


اخبار خرید ملکی

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.