Flowers
سه شنبه 01 مهر 1399
چهارشنبه 04 تیر 1399

عبور توانمند سهام از موانع ذهنی سرمایه گذاری

عبور توانمند سهام از موانع ذهنی سرمایه گذاری

یکی از روش‌های مناسب برای به دست آوردن قیمت‌ها نگاه کردن به گذشته آن است از همین رو در این صفحه طبق گزارش سایت خبری ملک هفت ما قیمت‌های ایران و جهان را قرار داده‌ایم و با خواندن این اطلاعات درباره قیمت‌های آینده میتوان تا حدودی پیش بینی کرد.

بازارهای سرمایه گذاری | سهام | سکه | طلا | اوراق مسکن | نفت

تاریخ بازار ارز از نگاه سایت خبری ملک هفت. با روند قیمت‌ها در ایران و جهان بیشترین اطلاعات را همراه ما کسب کنید.

رکورد بازار سهام

برای اولین بار بورس تهران با افزایشی معادل 2/1 درصدی توانست از مرز یک میلیون و 200 هزار واحد بگذرد و رکورد جدیدی را به دست بیاورد. به خاطر تقاضاهای زیادی که در معاملات پیش آمد بعضی از کالاهای کلان هم پس از اصلاح مربوط به قیمت که در روز یکشنبه به وجود آمد آنها نیز به این جریان رشد قیمت پیوستند. با این وجود تنها صنایعی که زیر فشار دامنه منفی قیمت ماندند و معاملات خود را با همان اندازه از قیمت بازار ثبت کردند سهام گروه پالایشی بودند. سرکوب کردن معاملان تازه وارد به بورس باعث شده که رکوردهای جدید پشت سر هم شکسته شوند. دلایل متنوعی برای محرک بازار سهام وجود دارد یکی از آنها حمایت دولت از این بازار است دومین عامل سیاست‌های سود در جمع سالانه شرکت‌ها در کنار تورم شدیدی که بر اقتصاد وارد شده است دلایل مهم این قضیه به شمار می‌روند.

رکورد سکه

طبق گزارش پایگاه خبری ملک هفت بازار سکه همانند نرخ دلار رکورد افزایشی را پشت سر گذراند. در بازار تهران هر سکه به ارزش 7 میلیون و 670 هزار تومان به فروش رسید. با این حساب نرخ سکه با دلار در سمت و سوی یکدیگر قرار گرفتند. افزایش ارزش این فلز گرانبها را باید از تداوم رشد زیاد بانک مرکزی و به وجود آوردن نقدینگی دانست. سرمایه گذاران از ترس کاهش ارزش پول به طرز مداومی سکه خریداری می‌کنند. به علت رشد شدید بازار طلا امکان رشد رقبا از یکدیگر در کوتاه مدت سلب شده است.

بازار طلای جهانی

بازار طلای جهان برخلاف روند همیشگی خود رفتار کرد هر اونس طلا به همراه ریزش سهام در ژاپن، چین و امریکا و آلمان 1/1 درصد پایین آمد و به به قیمت 1711 دلار رسید. در روز دوشنبه طبق گزارش سایت خبری ملک هفت تمامی بازار جهانی سهام به علت شیوع همه گیر ویروس کرونا در چین و ژاپن با ریزش سرمایه مواجه شد. معمولا ریزش سهام به علت شدت ریسک و حرکت سرمایه به سمت دارایی‌های با ارزشی چون طلا و اوراق بدیهی است که این اتفاق نیز بیوفتد. اما اونس دیروز آگاهانه به زیر فشار دلار رفت. نرخ تعیین شده دلار که در هفته گذشته با خبر دادن به اینکه پول فدرال به کمترین ارزش در طی سه ماه اخیر سقوط کرده بود اما دیروز با رشدی قابل توجه شرایط را برای خریدارهای غیر دلاری طلا به شدت سخت کرد و اونس را کاهش داد.

بازار اوراق مسکن و طولانی‌ترین دوره کاهش اوراق

سایت خبری ملک هفت گزارش می‌دهد که اوراق مسکن برای یازدهمین روزی که به صورت متوالی و پشت سر هم با فشار و افت سطح معمولی قیمت مواجه شد.  ارزش هر ورقه امتیاز مسکن در دی ماه سال 97 مثل بسیاری از امتیازهای وام در داد و ستد در روز دوشنبه پنج درصد کاهش یافت و به 59 هزار تومان رسید. این مقدار جز کمترین مقدار قیمت اوراق در یک ماه اخیر به شمار می‌رود. هر چند اوراق در روز گذشته بین 57 تا 64 هزار تومان قیمت داشتند اما میانگین قیمت آنها در بازار جمعی به سطح 59 هزار تومان کاهش یافت  همچنین بهای معامله‌های سهام در کنار فشاری که اخیرا دولت اعمال کرده بود برای گرفتن مالیات از خانه‌های خالی و سرکوب کردن قیمت مسکن به بهانه حمایت از متقاضی مسکن همه اینها مهمترین عواملی هستند که دست به دست هم داده‌اند تا امتیاز تسهیلات روند نزولی داشته باشد. این مورد اخیر یکی از طولانی ترین و شدیدترین موج نزولی تسه‌ها از سال 92 محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید
آخرین اطلاعات درباره وام و تسهیلات مسکن

بازار جهانی نفت و سقوط نفت

ارزش نفت خام آمریکا ساعت 16 در روز دوشنبه با افت4/2 درصدی به سطح 4/35 دلار رسید. هفته قبل بعد از یک ماه و نیم طلای سیاه که به مسیر نزولی بازگشته بود در معامله‌های دیروز با وجود تمامی نگرانی‌های جهانی با وجود شروع موج دوم ویروس کرونا در اقتصادهای بزرگی چون آمریکا و ژاپن و چین به کمترین سطح در دو هفته اخیر کاهش یافت. مبتلایان به کرونا در اواخر هفته قبل در چندین ایالت در آمریکا و پکن و چندین شهر از ژاپن به طرز غیر قابل باوری رو به افزایش رفته است از طرفی دیگر با وجود تقویت 68 درصد از توان عملیلت پالایشگاه چین که در ماه مه رشد کمتری که از تولیدات صنعتی چین انتظار می‌رفت باعث نگرانی شده است و به همین خاطر بین قیمت‌های دیروز از اوج سه ماهه فاصله چشمگیری به وجود آورده است.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.