یکشنبه 10 مرداد 1400
Flowers
  • یکشنبه 12 مرداد 1399
  • دسته‌بندی:
  • خرید ملکی
  • کد خبر: 4523
  • منبع : پایگاه خبری ملک هفت

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

خانه حقوق و داوری 89321100 فرم ثبت اطلاعات

حومه تهران کجاست؟

حومه تهران کجاست؟

برخی حومه تهران را به دلیل آب و هوای مناسب و خلوت بودن انتخاب می‌کنند. بعضی خانه‌هایی با وسعت بیشتر می‌خواهند و با قیمت مناسب چنین امکانی در حومه تهران فراهم است و برخی به دلیل کمبود بودجه برای خرید خانه به حومه تهران راننده می‌شوند. پیش از هر تصمیمی بهتر است با شرایط مناطق حومه تهران آشنا شوید.

حومه تهران کجاست؟

تهران، کلان شهری که طی سالیان وسعت بیش‌تری گرفت و امروز نه تنها خود شهر بلکه مناطق اطراف آن جمعیت انبوهی را در خود جای داده است.

بسیاری از مناطق تهران که در حال حاضر بخشی از مناطق 22 گانه محسوب می‌شوند زمانی حومه تهران بوده؛ شهرک‌ سازی در خارج از محدوده تهران در غرب و شرق باعث شده است بسیاری که در شهرهای کوچکتر به دلیل انباشت امکانات در تهران از بسیاری فرصت‌ها محروم می‌شوند، نگاهی به آگهی املاک حومه تهران بیندازند. در این مقاله با کمک سایت ملک هفت قصد داریم با مناطق حومه تهران آشنا شویم.

دلایل خرید خانه در حومه تهران

برخی حومه تهران را به دلیل آب و هوای مناسب و خلوت بودن انتخاب می‌کنند. بعضی خانه‌هایی با وسعت بیشتر می‌خواهند و با قیمت مناسب چنین امکانی در حومه تهرانفراهم است و برخی به دلیل کمبود بودجه برای خرید خانه به حومه تهران راننده می‌شوند. پیش از هر تصمیمی بهتر است با شرایط مناطق حومه تهران آشنا شوید.

خرید خانه ویلایی در حومه تهران

دماوند، ملارد، شهریار و زیبادشت ویلاسازی در مناطق خوش‌آب و هوا و مشجر انجام شده است. برای داشتن خانه ویلایی بدون آنکه نیاز باشد تا هزینه‌های نجومی کنید، به سراغ شهرک‌های ویلایی این مناطق بروید.

شهریار یکی از پر جمعیت‌ترین شهرهای اطراف تهران است. شهری قدیمی با باغات بسیار زیبا و در مناطقی از این شهر آب و هوا بسیار مناسب است.

همین باغات شهریار در سال‌های اخیر به صورت تفکیکی فروخته شده است و ویلاهای بسیار شیک و دلنشین با قیمت‌های مناسب و پر از درختان میوه در آن احداث شد.

شهر ملارد نیز از شهرهای صنعتی حومه تهران است. قدمت این شهر باعث شده است که خانه‌های ویلایی قدیمی در آن زیبا به چشم بخورد.

امکانات شهری مناسبی نیز در ملارد وجود دارد صفادشت منطقه بسیار آرام با مردمانی خوب است که سکونت در آن می‌تواند دلپذیر باشد.

 

شهرک های مسکونی حومه تهران

شهرک های اقماری تهران | حاشیه تهران برای زندگی | زندگی در حومه تهران

پردیس منطقه خوش آب و هوا حومه تهران

پردیس در شمال شرق تهران واقع شده است. شهر جدید پردیس را می‌توان پر طرفدارترین مناطق در حومه تهران دانست. هوای پردیس بسیار مطبوع است. قیمت مسکن بسیار مناسب است. آپارتمان‌های متنوعی در آن وجود دارد.

آپارتمان‌های نوساز آن استانداردهای بالایی دارد. قیمت مسکن در پردیس به اینکه فاز چندم آن است بستگی دارد. این شهر در حومه تهران از نظر امکانات برای زندگی نیز توسعه خوبی داشته است. فرصت‌های بسیاری برای ایجاد کسب و کارهای نوین نیز در این شهرک وجود دارد.

پرند شهر در حال توسعه

شهرستان رباط‌کریم میزبان شهرهای تازه‌ نفسی است مانند پرند. خانه‌های ارزان و زندگی ارزان هدیه‌ی پرند است به بسیاری از ساکنانش. پرند 7فاز دارد. احداث مسکن مهر جمعیت این شهرک را چندین برابر کرد. چند سال پیش طرحی به مجلس رفت که استانی به نام تهران جنوبی تشکیل شود با مرکزیت پرند. این شهر دارای تعداد معدودی پارک است و می‌توان ورزشگاه‌هایی را نیز در آن یافت. نکته مهم روند رو به پیشرفت متروی پرند است که معنای آن توسعه بیشتر و وضعیت بهتر ساکنان است.

دماوند شهر کهن در حومه تهران

دماوند از دیرباز انتخابی بسیاری از شهرنشینان تهرانی برای فرار از شلوغی‌ها بوده است. 48 هزار نفر جمعیت دارد و آب و هوای سردسیر با میانگین دما 13 درجه دارد. وجود باغات گردو و سیب و پرورش عسل باعث شده است که باغداری و کشت و کار در این شهر رونق فراوان داشته باشد. قدمت دماوند چند هزار ساله است و می‌توانید آثار باستانی از زمان ساسانیان در این شهر قرار گرفته است.

شهرک های اطراف و حومه تهران - دماوند - پرند - پردیس - رودهن - بومهن و...

در واقع دماوند نه یک شهر حومه‌ی تهران بلکه یکی از کهن‌ترین شهرهای ایران است. بسیاری از اقلیت‌های مذهبی ایران در این شهر سکونت داشته‌اند و تا به امروز نیز جمعیت اقلیت این شهر بسیار زیاد است. از نظر گردشگری و امکانات تفریحی شرایط خوبی دارد و بیمارستان‌های تخصصی و کلینیک‌های مناسبی نیز در این شهر واقع شده است.

بومهن حومه سردسیر تهران

بومهن، بخشی از شهرستان پردیس است. بومهن در جاده تهران به دماوند و در دامنه زیبای دماوند واقع شده است. در بومهن هم املاک ویلایی می‌توانید بیابید و هم آپارتمانی. می‌توانید آپارتمان‌هایی با قیمت‌های بسیار کم‌تر از تهران در بومهن پیدا کنید.

فاصله بومهن تا تهران کم نیست و مترو وجود ندارد. بنابراین حواستان باشد که اگر قرار است برای کار به تهران بیایید زمان زیادی در جاده سپری می‌کنید و روزهایی که موج سفر به جاده‌های شمال زیاد باشد مشکل‌ساز است.

بهترین حالت برای زندگی در بومهن آن است که کارتان اطراف محل سکونت باشد. هر روز نیاز به مراجعه به تهران نداشته باشید و به مناطق سردسیر علاقه داشته باشید. بومهن معمولا هوایی سرد و خنک دارد.

اندیشه، شهر زندگی و تحصیل و کار

اندیشه در شهرستان شهریار قرار دارد اما با وجود آنکه مرکز شهرستان نیست به شدت پر جمعیت است. 6 فاز در این شهر وجود دارد و تا تهران 30 کیلومتر راه است.

در شهرک‌های اندیشه می‌توانید آپارتمان‌هایی با قیمت مناسبی پیدا کنید. اگر تصور می‌کنید که فرزندتان در این شهرک محل مناسبی برای تحصیل ندارد و به معماری توجه خاصی نشده و امکاناتی وجود ندارد در اشتباهید.

فاز 4 اندیشه یک دبیرستان سمپاد با نام دارالفنون دارد که یکی از بهترین دبیرستان‌ها در تهران است. مدارس نمونه دولتی نیز در این منطقه وجود دارد. یک بازار بزرگ با الهام از معماری نقش جهان نیز در این فاز قرار دارد.

رودهن، شهری خوش آب و هوا در شمال شرقی تهران

رودهن در شهرستان دماوند قرار دارد. شمال رودهن به آمل می‎‌ رسد و آب و هوای مناسبی دارد. رودهن شهر جدیدی نیست و بناهای تاریخی نیز در این شهرستان می‌توانید پیدا کنید. امکانات مناسبی برای زندگی دارد و شهرک‌ های مسکونی جدید نیز در آن احداث شده است.

بسیاری از ساکنان افرادی هستند ترک زبان که از ارومیه به این شهر کوچ کرده‌اند. میانگین دمای رودهن 18 درجه است و به دلیل قرارگیری در کوهپایه شرایط مناسبی برای زندگی دارد.

دو شهرک جدید در حال احداث در مناطق حومه تهران

با توجه به مزایای زندگی در حومه تهران، فرار از شلوغی و آلودگی و ترافیک و فضای بیشتر برای زندگی و کار و البته فرصت‌های شغلی که با توسعه این مناطق به وجود می‌آید، مجوز تاسیس دو شهرک جدید دیگر نیز در اطراف تهران داده شده است. رئیس سازمان مسکن و شهرسازی در شهر تهران اعلام کرده است که مجوز ساخت دو شهرک با نام قشلاق خندان شهریار و سلطان آباد ری داده شده است.

این دو شهرک به تهران نزدیک‌تر هستند و برای کسانی که قصد رفت و آمد مداوم به شهر تهران را دارند، مناطق بهتری به شمار می‌آید.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.