جمعه 17 اردیبهشت 1400
Flowers
  • سه شنبه 14 مرداد 1399
  • دسته‌بندی:
  • خرید ملکی
  • کد خبر: 4529
  • منبع : پایگاه خبری ملک هفت

چمستان ییلاق سردسیر دیار طبرستان

چمستان ییلاق سردسیر دیار طبرستان

چمستان از مناطق بکر و خوش آب و هوای مازندران است. از هوای شرجی دریا فاصله دارد و تا حدودی روی ارتفاع قرار گرفته و این به معنای آب و هوای لطیف و دلپذیر است.

درختان کهنسال و سرسبزی بی بدیل باعث شده است که این منطقه به بهشت و استراحتگاه بسیاری از مردم بدل شود. چمستان دیرتر از سایر نقاط مازندران به ویلا سازی‌های گسترده تن داد.

چمستان ییلاق سردسیر دیار طبرستان

چمستان از مناطق بکر و خوش آب و هوای مازندران است. از هوای شرجی دریا فاصله دارد و تا حدودی روی ارتفاع قرار گرفته و این به معنای آب و هوای لطیف و دلپذیر است.

درختان کهنسال و سرسبزی بی بدیل باعث شده است که این منطقه به بهشت و استراحتگاه بسیاری از مردم بدل شود. چمستان دیرتر از سایر نقاط مازندران به ویلاسازی‌های گسترده تن داد.

دور بودن از دریا عاملی که بود که شاید سرعت خرید را کاهش می‌داد و تمایل مردم بیشتر به خرید ویلاهای ساحلی بود اما این روزها تقاضای ویلای جنگلی به قدری بالاست که حیات بسیار از جنگل‌های هیرکانی را تهدید می‌کند.

اگر قصد خرید ویلا در مناطق بکر و بدیع را دارید، چمستان گزینه مناسبیست. سردسیر  است و اگر به ییلاقات خوش آب و هوا علاقه دارید، این منطقه را برای استراحت انتخاب کنید. حتی می‌توان گفت در بسیاری از روزهای تابستان لازم است پتو همراه داشته باشید!

ویلا چمستان

ویلا چمستان

در سال‌های نه چندان دور زمین‌های چمستان خریدار کمتری داشت و سند مالکیت نیز وجود نداشت. قیمت‌ها در این منطقه بسیار کم بود و خریداران به دلیل عدم اطمینان به شرایط مالکیت ریسک خرید ملک یا زمین را نمی‌کردند. این روزها ویلا در این منطقه با سند مالکیت به وفور وجود دارد و البته برای خرید باید استعلامات مربوطه را بررسی کرد و حتما به بنگاه‌های معاملات ملکی معتبر مراجعه کرد.

چمستان کجاست

به آمل که برسید و به سمت غرب بروید سر از چمستان درمی‌آورید. منطقه‌ای جنگلی و کوهستانی و تا حدودی سردسیر. از نظر جغرافیایی جایی میان نور و آمل است. فاصله طولی آن با دریا 12 کیلومتر است اما اگر قرار باشد سر از ساحل محمودآباد درآورید باید 24 کیلومتری طی کنید.

در بخش شمالی حالت جلگه‌ای پیدا می‌کند و در بخش جنوبی است که جنگل‌های انبوه هیرکانی خود را نشان می‌دهد. یکی از ویژگی‌های مثبت چمستان مسیر رسیدن به آن است. از هر مسیری که عبور کنید بهشت است و مهم‌تر آنکه به ترافیک سرسام آور مازندران بر نمی‎خورید.

زندگی در چمستان

زندگی در چمستان

خرید آپارتمان و ویلا در چمستان

قیمت ویلا چمستان بیش از هر چیز بستگی به سند مالکیت دارد. دو زمین یا ویلای مشابه با و بدون سند تفاوت قیمت چشمگیری دارند. البته این به معنای نامعتبر بودن خانه‌های بدون سند نیست.

بسیاری از ویلاهایی که تا چند سال پیش سند نداشتند امروز با پیگیری سند مالکیت تک برگ گرفتند. مالک باید بتواند پیگیری لازم را انجام دهد. شرایط چمستان به نحوی است که روز به روز می‌توان شاهد افزایش قیمت زمین‌ها و املاک آن بود.

نقشه چمستان

اگر نگاهی به نقشه چمستان مازندران بیندازید بیشتر قسمت جنوبی را جنگل‌های انبوه و بکر دست نخورده تشکیل داده است. این جنگل‌ها از معدود مناطق مازندران است که مجوز ساخت و ساز ویلا و تخریب در آن صادر نشده است.

سمت راست روستای نعمت آباد قرار دارد. شمال شرقی آن نیز آهودشت واقع شده. سمت غربی آن روستای کردآباد قرار گرفته و دو جاده آمل و نور به آن راه دارد. داخل شهر داروخانه، مرکز خرید، تره‌بار، پمپ بنزین و بانک و امکانات زندگی شهری وجود دارد.

دقت داشته باشید که می‌توان برای طولانی مدت در چمستان زندگی کرد و این شهر نه فقط یک منطقه موقت برای زندگی بلکه دارای امکانات زندگی طولانی  مدت نیز هست اما نمی‌توان در هر شهرهای بزرگ از آن توقع امکانات 100 درصدی داشت.

بیشتر بخوانبد
خرید ویلا و آپارتمان در چمستان
قیمت ویلا چمستان

مناطق بکر چمستان

آیا می‌توان در چمستان زندگی کرد

امکانات زندگی شهری مانند داشتن مدرسه و بیمارستان و ... در منطقه‌ای توریستی قابل انتظار نیست. در واقع هدف از داشتن ملک در چمستان داشتن جایی برای استراحت است.

کمتر افراد به همراه خانواده راهی چمستان شده‌اند تا برای زندگی ثابت در آن بمانند. اما برای زندگی به صورت کوتاه مدت و استراحت و تفریح این منطقه ایده‌آل است. مناظر بدیع. امکانات رفاهی و تفریحی و شرایط خوش آب و هوایی باعث شده است حتی یک ثانیه به شما بد نگذرد.

هنگام خرید ویلا باید به چه نکاتی توجه کرد

ابتدا باید تمامی استعلامات لازم از دهیاری منطقه اخذ شود. داشتن سند تک برگ مزیت است اما اگر این سند نیز وجود نداشت، برای تایید بنچاق باید تحقیقات لازم به عمل آید.

سپس به شیوه ساخت ویلا توجه کرد. محل قرارگیری، اسکلت و بررسی فاضلاب و آب آن اهمیت دارد. دقت داشته باشید که باید برای خرید ویلا بیشترین وسواس ممکن را به خرج دهید. اگر بتوانید مدت چند روزی را در آن زندگی کنید که عالیست. در این صورت است که تمامی ایرادات ویلا مشخص خواهد شد.

یکی دیگر از نکاتی که باید توجه کرد، مدت زمانی است که شما در آن زندگی می‌کنید. اگر قرار است مدت طولانی مثلا یک یا دو ماهه در خانه بمانید بهتر است نزدیک آبادی و شهر باشد.

خانه‌هایی که در بافت جنگل و به دور از آبادی ساخته می‌شود به دلیل دسترسی نامناسب دردسرساز خواهند بود. بهتر است ویلا را در داخل بافت شهر و دهستان خریداری کنید که اگر نیازهای ضروری مانند داروخانه و یا درمانگاه داشتید، شرایط تحت کنترل باشد.

جنگل چمستان - کشپل  - لاویج - آب پری - جنگل نور

جاذبه‌های گردشگری چمستان

یکی از بکرترین و خاص‌ترین مناطق گردشگری ایران، دریاچه الیمالات است. این دریاچه مناظر بدیع دارد. اگر ویلا را در نزدیکی این دریاچه اجاره کنید متوجه سرمای همیشگی آن خواهید شد.

8 کیلومتر از نور فاصله دارد و در مسیر جاده‌ای است که شهر نور را به چمستان می‌رساند. لازم است که از جاده اصلی به فاصله 3 کیلومتر دو شد تا به دریاچه رسید. در واقع بخش پایین دوراهی مربوط به روستای کارگرکلا به حساب می‌آید.

یکی دیگر از این جاذبه‌های گردشگری با نام روستای گزناسرا شناخته می‌شود. این روستا نیز از توابع شهرستان نور است.

سرمای این روزها در همه سال حس می‌شود و ییلاق مناسبی است. گزنا، پر است از گیاه وحشی و پر خاصیت گزینه و نام آن نیز از این گیاه گرفته شده، شاید فصل زمستان سرمای گزناسرا آنقدر شدید باشد که توانایی زندگی در آن را نداشته باشید.

جاذبه گردشگری دیگری این در این منطقه وجود دارد جنگل واز است. از بکرترین جنگل‌های مازندران که از گزند تخریب انسان به دور مانده. این جنگل بسیار بکر است. بسیار زیبا و بدیع است و می‌توان گفت که اجازه ویلاسازی در آن داده نشده است و هنوز جنگل زنده است و نفس می‌کشد.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.