پنجشنبه 02 اردیبهشت 1400
Flowers

قوانین تعیین قیمت اجاره خانه مناسب و تعرفه شارژ آپارتمان

قوانین تعیین قیمت اجاره خانه مناسب و تعرفه شارژ آپارتمان

تعیین قیمت مناسب اجاره خانه می تواند چالش برانگیز باشد. در حالی که ممکن است وسوسه شوید که پرخاشگر شوید و از واحد خود در مقایسه با سایر واحدهای مشابه در منطقه حق بیمه بالایی دریافت کنید، تعیین بیش از حد قیمت اجاره خانه می تواند منجر به خالی شدن طولانی مدت ملک شود. برعکس، خیلی پایین تعیین اجاره به ضرر شما خواهد بود.

چرا اخذ اجاره خانه مناسب کاری مهم است؟

به عنوان یک موجر مستقل، مهم است که درک کنیم کلید موفقیت موجر با تعیین نرخ اجاره خانه که نه تنها برای ملک شما سودآور است، بلکه دارای قیمت رقابتی برای جذب مستاجر خوب است.

اگر به دنبال این هستید تا خانه خود را اجاره دهید و یا اینکه قصد دارید یک خانه را اجاره کنید، به شما پیشنهاد می شود این مقاله را به طور کامل مطالعه کنید تا دیدگاه بهتری نسبت به فضای رقابتی املاک در ایران داشته باشید.

در ادامه برای شما نکاتی را ذکر کردیم که بتوانید بهتر اقدام به شارژ کردن ساختمان و یا خانه خود کنید.

قبل از اینکه به بحث در مورد قیمت خوب اجاره خانه بپردازیم، بیایید به طور خلاصه ذکر کنیم که چرا اطمینان از اینکه قیمت مناسب را شارژ می کنید مهم است.

این به شما کمک می کند تا مستاجران مناسب را قرار دهید و به موقع حقوق دریافت کنید

طبق نظرسنجی های صورت گرفته، مشکلات پرداخت 84٪ صاحبخانه به عنوان مهمترین نگرانی در نظر گرفته شده است و این تعجب آور نیست.

وقتی که هزینه تخلیه ناشی از عدم پرداخت میتواند تا میلیون ها تومان هزینه دادگاه و هزینه های حقوقی از جمله زمان و هزینه برای پر کردن یک جای خالی غیر منتظره را در بر داشته باشد.

بیشتر بخوانید
بررسی علل افزایش افسارگسیخته نرخ ارز و تاثیر آن بر بازار مسکن

بخاطر داشته باشید، اگر نرخ شما برای منطقه و ملک شما خیلی پایین است، ممکن است مستاجر ایده آل خود را جذب نکنید.

اگر نرخ شما خیلی زیاد است، ممکن است در قراردادن مستاجر با مشکل روبرو شوید و می توانید درآمد ماهانه خود را از دست بدهید. وظیفه شما به عنوان صاحبخانه یافتن مکان شیرین اجاره خانه بازار عادلانه است.

متوسط ​​درآمد کسانی که در محل ملک شما زندگی می کنند را در نظر بگیرید. نرخ اجاره خانه شما باید اجاره کنندگان احتمالی با درآمد مشابه را هدف قرار دهد تا بتوانید با سرعت بیشتری فضای خود را پر کنید و نگران نباشید که به موقع حقوق می گیرید.

این به شما کمک می کند تا وام خود و سایر هزینه های حمل خود را تامین کنید.

دارایی شما یک سرمایه گذاری است. اگر قادر به تامین هزینه های ملک خود از درآمد اجاره خانه خود نیستید، قیمت مناسب اجاره خانه را تعیین نکرده اید. این به شما کمک می کند سود اجاره خود را به حداکثر برسانید تعیین قیمت اجاره خانه مناسب می تواند به معنای به حداکثر رساندن سود باشد.

تعرفه شارژ خانه و آپارتمان ها

 

چقدر باید برای اجاره خانه هزینه کنم؟

به راحتی می توان فهمید که تعیین نرخ اجاره مناسب مهم است، اما اینکه بفهمیم چه چیزی را باید از مستاجر بگیریم می تواند کمی پیچیده تر باشد. قبل از اینکه نرخ اجاره خانه مناسب ملک خود را کاهش دهید، مجموعه ای از عوامل باید در نظر گرفته شود.

1. بازار رقابت خود را بشناسید

طبق شاخص مسکن اجاره ملی فهرست آپارتمان، هزینه های اجاره خانه سالانه تقریبا در همه بازارهای بزرگ کشور افزایش می یابد.

این اطلاعات به طور کلی خوب است که باید از آنها آگاه باشید و درک عمومی از افزایش اجاره بها در بخش خوبی از ایران داشته باشید. با این حال، مهم است که قبل از تعیین نرخ اجاره، نگاهی به آنچه که سایر مالکان در منطقه شما دریافت می کنند، انجام دهید.

2. قانون 2٪ فقط یک راهنما است

برخی از مالکان در مورد قانون 2٪ چیزی شنیده اند که طبق آن قیمت اجاره خانه ماهانه باید حدود 1-2٪ از ارزش ملک باشد. اما، به خاطر داشته باشید که این فقط یک اقدام سریع برای تخمین اجاره مناسب شما است.

این جایگزینی برای تحقیق در مورد واحدهای قابل مقایسه محلی و بررسی اجاره های دریافتی نیست. علاوه بر این، قیمت ملک در سال های اخیر سریعتر از قیمت اجاره خانه افزایش یافته است، بنابراین این نوع محاسبه می تواند نادرست باشد.

 3. مسائل فصلی

فصلی بودن می تواند قیمت اجاره خانه را بسیار تحت تاثیر قرار دهد. الگویی که در سراسر کشور مشاهده می شود این است که تقاضای اجاره خانه بیشترین میزان آن در فصل بهار و تابستان است و در فصل زمستان به سمت Flat می رود.

این امر به دلایل زیادی اتفاق می افتد، اما عمدتا به این دلیل که جا به جایی اجاره کنندگان در ماه های سرد نامناسب تر است. اکثر مردم نمی خواهند در وسط طوفان برف از خانه خارج شوند یا سال تحصیلی فرزندان خود را مختل کنند.

طبق گزارش های دریافت شده، 25 درصد از اجاره دهندگانی که جستجوی خود را در ماه ژوئیه آغاز می کنند در 30 روز آینده جا به جا می شوند، در حالی که 22 درصد بیشتر از اجاره کنندگان که از ژانویه شروع می کنند بیش از 90 روز برای جا به جایی نیاز دارند.

قبل از تعیین قیمت اجاره خانه، با احتیاط این کار را انجام دهید و این نکات اضافی را در نظر بگیرید.

به سایت های ملک اجاره ای نگاه کنید. با دقت سایت هایی مانند دیوار، شیپور، کیلید، اینپین و آی هوم را جستجو کنید تا از آگهی های موجود در این منطقه ایده بگیرید.

همچنین، به دنبال ایده های کپی آگهی اجاره ای باشید تا بتوانید آگهی موثری بنویسید که مورد توجه متقاضیان با کیفیت بالا قرار گیرد.

میزان سود ملک خود را در نظر بگیرید. اگر افرادی برای اجاره خانه شما درخواست نمی کنند یا ابراز علاقه نمی کنند، این می تواند نشانه ای باشد که اجاره شما نادرست است یا با توجه به عواملی مانند موقعیت مکانی، گزینه های پارکینگ، امکانات رفاهی و غیره، قیمت شما بسیار زیاد است.

تعرفه شارژ خانه و آپارتمان ها

امکانات ملک خود را در نظر بگیرید

اگرچه انجام مقایسه مهم است، اما بررسی آنچه ملک ارائه می دهد، بسیار مهم تر است.

به عنوان مثال، اگر ملک قابل مقایسه ای پیدا کنید که از نظر اندازه مشابه شما باشد اما فاقد ویژگی مهم یا امکانات رفاهی نظیر واشر و خشک کن واحد باشد، ممکن است بتوانید قیمت بالاتر را برای اجاره خانه ارائه دهید.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.