سه شنبه 19 اسفند 1399
Flowers

شرایط و روش های خرید آپارتمان قسطی در ترکیه برای خارجیان

شرایط و روش های خرید آپارتمان قسطی در ترکیه برای خارجیان

به گزارش پایگاه خبری ملک هفت ، خرید آپارتمان قسطی در ترکیه به این معنی است که افراد مقداری از پول آپارتمان را واریز می‌کنند و مابقی را به صورت اقساط پرداخت می‌کنند.

بستگی به فروشنده دارد که اقساط را چگونه تقسیم کند و خریدار هر ماه چه میزان هزینه‌ای باید بپردازد. اما به طور معمول مدت اقساط در ترکیه از چند ماه شروع می‌شود و تا پنج سال ادامه دارد

شرایط خرید آپارتمان قسطی در ترکیه برای خارجیان و بومیان

مزیت‌های فراوانی برای خارجیانی که قصد دارند در ترکیه آپارتمان خریداری کنند وجود دارد. زیرا هم هزینه خرید آپارتمان در ترکیه نسبت به دیگر کشورها ارزان‌تر است و هم اینکه ترکیه دارای موقعیت عالی برای پیشرفت است.

 دولت ترکیه در سال‌های اخیر یکی از بزرگترین برنامه‌ها را برای خرید آپارتمان به صورت اقساط اعلام کرده بود. به طوری که 5 درصد را برای پیش پرداخت قرار داد و 95 درصد را باید به صورت اقساط بپردازند.

اگر در 60 ماه بخواهند اقساط خود را بپردازند این مزیت را دارد که بدون بهره خواهد بود. اما اگر بخواهند اقساط را در 120 ماه بپردازند باید 0.45 درصد بهره بپردازند.

اگر بخواهند به صورت 240 ماه اقساط خود را بپردازند باید هر ماه 0.79 درصد بهره قسط را پرداخت کنند. البته این شرایط برای افراد ساکن ترکیه است. برای افراد خارجی شرایط طور دیگری است که در شرح زیر به آن خواهیم پرداخت.

مزیت خرید آپارتمان قسطی در ترکیه

اگر خرید آپارتمان قسطی در ترکیه با سر رسید بین 2 تا 5 سال تعیین شود، معمولا بیشترین سود به نفع مشتری خواهد بود.

میزان سود اقساط معمولا پایین‌تر از نرخ بهره وام است. یکی دیگر از ویژگی‌های خوب خرید آپارتمان قسطی در ترکیه این است که لازم نیست هیچ ضمانت یا میزان درآمد اضافی ارائه شود.

هم‌چنین یکی دیگر از مزایای خرید آپارتمان قسطی در ترکیه این است که برخلاف وام رهن هیچ هزینه اضافی از وام گیرنده دریافت نمی‌شود.

بعد از به پایان رسیدن کار آپارتمان‌ها حتی بعضی از توسعه دهنده‌ها برنامه خرید به صورت اقساط را به سرمایه‌گذاران خارجی پیشنهاد می‌کنند.

زیرا آنها عجله‌ای برای دریافت پول ندارند. هم‌چنین خرید آپارتمان قسطی در ترکیه یک برنامه ریزی برای سرمایه‌گذاران است تا به آنها فرصت و انگیزه بیشتری داده شود.

به همین علت است که تا 5 سال نیز فرصت اقساطی را ارائه داده‌اند.

بیشتر بخوانید 
قیمت فروش و اجاره بهای خانه در ازمیر ترکیه

وام خرید آپارتمان قسطی در ترکیه بدون تضمین یا اثبات درآمد

معمولا توسعه دهندگان آپارتمان، قصد دارند ملک خود را برای سرمایه‌گذاران و خریداران بالقوه جذاب نشان دهند.

بنابراین تصمیم می‌گیرند که آپارتمان را با شرایط اقساط ارائه دهد. و حتی برای اقساطی کردن آپارتمان خود ضامن اضافی و یا حتی اثبات درآمدی درخواست نمی‌کنند.

 برای مثال قیمت آپارتمانی 75000 یورو بوده و با این قیمت به فروش می‌رسد. و 30000 یورو آن را می‌خواهند که به صورت پیش پرداخت دریافت کنند و مابقی را به صورت اقساط دربیاورند.

اگر اقساط به شیوه دوازده ماهی باید پرداخت شود یعنی ماهانه 3.750 یورو را باید به صاحب ملک بپردازند. در این صورت شاهد خواهیم بود که هیچ گونه بهره‌ای از خریدار دریافت نخواهند کرد.

امکان اقساط برای آپارتمان‌های آماده در ترکیه

بعضی از توسعه دهنده‌هایی که آپارتمان‌های آماده‌ای در اختیار دارند و به پولی نیاز ندارند می‌توانند شرایط اقساط را به صورت هیچ سودی در اختیار خریدار قرار دهند.

این موارد می‌توانند استثنا باشند. مانند اینکه یک پیمانکار بعد از به پایان رساندن آپارتمان به پول احتیاج خواهد داشت و می‌خواهد هر چه زودتر ملک خود را به فروش برساند و یا حتی شرایط اقساطی بسیار مطلوبی ارائه می‌دهد.

دیگر مزیت‌های خرید آپارتمان قسطی در ترکیه

  • ثبت نام بسیار آسان. کسانی که تمایل دارند برای خرید آپارتمان وام دریافت کنند می‌توانند تنها با ارائه دادن گذرنامه و پرداخت اولیه مبلغ تعیین شده اقدام به دریافت اقساط کنند.
  • عدم پرداخت هزینه اضافی. افراد متقاضی برای ثبت نام اقساط نیاز ندارند هیچ‌گونه هزینه اضافی برای ترجمه اسناد یا دیگر مدارک بپردازند.
  • پرداخت اقساط به صورت اختیاری. هیچ اجباری وجود ندارد که اقساط را باید هر ماه یک بار پرداخت کرد. بلکه می‌توان هر سه ماه یا حتی هر پنج ماه یک بار مبلغ اقساط را بپردازند.

شرایط خرید آپارتمان قسطی در ترکیه

آیا گرفتن وام برای اقساط آپارتمان توصیه می‌شود

کارشناسان مستغلات با این نظر موافق هستند که دریافت وام برای خرید آپارتمان بسیار مفید است اما برای خارجیانی که قصد دارند در ترکیه خانه‌ای خریداری کنند توصیه نمی‌شود که وام بگیرند بلکه بهتر است به صورت اقساط خانه را خریداری کنند.

زیرا شرایط اقساط برای یک فرد خارجی بسیار به صرفه‌تر است تا اینکه بخواهد از کشور ترکیه وام بگیرد. زیرا دریافت وام از بانک‌های ترکیه زمان زیادی را می‌طلبد و مشکلات خاص خود را دارد.

آیا اقساط 120 ماهه یا 240 ماهه برای خارجیان امکان‌پذیر است

اقساط 120 ماهه و یا 240 ماهه برای افراد ساکن در ترکیه امکان پذیر است. سیستم اقساط در ترکیه به گونه‌ای است که افرادی که قصد خرید ملک در ترکیه دارند و آن را قسط بندی کنند می‌توانند اقساط را به صورت 36، 48، یا 60 ماهه بپردازند. و این اقساط نیز بدون بهره خواهند بود.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.