چهارشنبه 27 تیر 1403
Flowers
  • دوشنبه 12 آبان 1399
  • دسته‌بندی:
  • خرید ملکی
  • کد خبر: 4680
  • منبع : پایگاه خبری ملک هفت

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

خانه حقوق و داوری 09002501130 مشاوره در واتساپ

مهرشهر کجاست؟ شرایط زندگی در مهرشهر کرج

مهرشهر کجاست؟ شرایط زندگی در مهرشهر کرج

مهرشهر کرج روزگاری، منطقه‌ای مستقل از کرج پر از باغات سیب و خانه‌های ویلایی بود. زندگی در مهرشهر کرج به دلیل آرامشی که داشت و هوای خوش آن همواره انتخاب بسیاری بوده است که از شلوغی و آلودگی مرکز گریزان بودند.

مهرشهر کرج به نوعی تبدیل به محل استراحت و آسایش شد. این روزها تا حدودی ساخت و ساز خانه‌های آپارتمانی در این منطقه شکل گرفته است.

مهرشهر کرج کجاست؟

به دلیل پیشینه مهرشهر کرج در ابتدا با ساخت کاخ مروارید برای شمس پهلوی و محدود کردن فضا به زندگی اشرافی و خانه‌ها کاخ‌های مجلل به مرور فضای مهرشهر به شهری حاشیه‌ای شامل ویلاها و کاخ‌های لوکس بدل شد. پس از انقلاب در این منطقه به روی عموم باز شد.

بلوار ارم مهرشهر جایی بود که کاخ مروارید برای شمس پهلوی ساخته شد. او که به بیماری آسم دچار بود می‌بایست از آلودگی تهران به دور باشد و به همین دلیل این کاخ توسط طراحان و معماران آمریکایی برای او ساخته شد.

کمربندی از باغات سیب به دور این کاخ کشیده شد تا به تصفیه هوا کمک کند. بلوار ارم نیز به عنوان طولانی‌ترین بلوار ایران با طول 12 کیلومتر به ثبت رسید.

در همین بلوار پارک هامون قرار دارد با وسعت 3 هکتار و تمام این موارد نشان می‌دهد که با منطقه‌ای لوکس و زیبا طرف هستید با خانه‌هایی اشرافی با باغات زیبایی با درختان سیب و گلابی و هلو و گردو. پس از انقلاب منطقه به دست بنیاد مستضعفان افتاد و به روی عموم باز شد.

زمانی به صورت مستقل بود اما امروزه بخشی از شهر کرج محسوب می‌شود. غرب کرج و دو منطقه 4 و 12 مربوط به مهرشهر است. تا مرکز شهر کرج 16 کیلومتر راه است.

از جنوب آزادراه کرج قزوین و از ابتدای بلوار ارم اگر حساب کنید، منطقه مهرشهر آغاز می‌شود و انتخاب بولوار که طول آن 12 کیلومتر است پایان می‌یابد.

شناخت امکانات مهرشهر کرج برای زندگی

 

نقشه مهرشهر کرج

نقشه مهرشهر کرج - موقعیت مهرشهر در نقشه - لوکیشن مهرشهر د - مهرشهر کجاست؟ - آدرس مهرشهر - ملک هفت

قیمت خرید خانه در مهرشهر

فاز یک و دو و سه مهرشهر، خانه‌های بسیار گران قیمتی دارد. بازه قیمت خانه در این منطقه تا متری 22 میلیون تومان هم می‌رسد که با گران‌ترین منطقه‌ها در تهران برابری می‌کند. بلوار شهرداری یکی از بلوارهای لوکس منطقه است و البته شلوغ‌ترین بلوار محسوب می‎‌شود.

مهرشهر چند فاز دارد؟

اگر قصد خرید خانه در مهرشهر را داشته باشید ابتدا باید با موقعیت مهرشهر و فازهای مختلف مهر شهر کرج آشنا شوید:

فاز 1 مهرشهر:

از شمال آن به باغ سیب می‌رسید. بلوار دانش که در امتداد این باغ قرار دارد از ابتدا به خیابان گلستان یکم می‌رسد و از انتها به خیابان ارم. در میان فازهای مهرشهر ، فاز یک از گران‎‌ترین مناطق است. از میانه این فاز، بلوار شهرداری عبور می‎کند. فاز یک پر است از کافه و رستوران. هم خانه‌های ویلایی بسیار گران قیمت در آن قرار دارد و هم آپارتمان‌های سه تا پنج طبقه. به طور کلی خیابان کشی در فاز یک بسیار منظم است. با توجه به تراکم کم جمعیت، ترافیک خاصی مشاهده نمی‌کنید و به همین دلیل هوای خنک و تصفیه شده‌ای که از باغات زیبا عبور می‌کند آلوده نخواهد شد. از سمت غرب از خیابان 100 تا 120 غربی . از سمت شرق از خیابان 100 تا 200 شرقی امتداد دارد. فاز یک در منطقه  کرج واقع شده است.

فاز 2 مهرشهر

فاز دو نیز از قسمت غربی به خیابان ارم می‌رسد و از سمت شرقی به خیابان گلستان. خیابان 120 غربی تا 223 غربی مربوط به فاز دو است و انتها فاز دو به خیابان مسیح پاکدل می‌رسد. خیابان 202 شرقی تا خیابان 214 نیز در فاز دو مهرشهر قرار دارد. در فاز دو چندین کافه و رستوران بسیار شیک و خاص خواهید دید و آرامش و آسایش زندگی کاملا تامین است.

بیشتر بخوانید
شناخت شرایط و امکانات کرج برای زندگی

فاز 3 مهرشهر

فاز سه انتهای بلوار شهرداری است که در نهایت به کاخ شمس می‌رسد. از خیابان 309 غربی تا خیابان 319 غربی و از سوی دیگر از خیابان 322 تا خیابان 340 شرقی امتداد دارد. مرکز خرید، ورزشگاه، مدرسه و پاساژهایی برای خرید های لوکس‌تر و تره‌بار و درمانگاه برای خرید روزانه در فاز سه دسترسی مناسبی دارد.

فاز 4 مهرشهر

از قسمت شمالی این فاز، اتوبان کرج قزوین به چشم می‌خورد. جنوب آن ،باغات سیب است و سمت غربی شهرک دریا قرار دارد. سمت شرقی نیز بلوار یادگار امام. به دلیل نزدیکی به اتوبان شاید تا حدودی هوا نسبت به مناطق دیگر مهرشهر آلوده باشد. اما از نظر امکانات و دسترسی عالی است. چندین تره بار و مدارس متعدد در کنار مراکز درمانی و ورزشگاه‌ها و بسیاری امکانات شهری مانند دفاتر پیشخوان و در فاز چهارم به راحتی در دسترس است. از خیابان 506 غربی تا خیابان 525 غربی امتداد دارد و از سمت شرق نیز از خیابان 402 تا خیابان 415 شرقی ادامه پیدا کرده است.

فاز 5 مهرشهر

فاز پنجم بیشتر از  بافت اصلی منطقه  فاصله دارد. سمت غربی باغات و در امتداد اتوبان کرج قزوین و سمت غرب شهرک دریا، فاز پنجم تعداد محدودی خیابان دارد و دسترسی مناسبی به مدارس و مراکز دولتی خواهد داشت. این فاز بخش کمتر توسعه یافته مهرشهر محسوب می‌شود.

منطقه 12 مهرشهر

منطقه 12 قسمت جنوبی‌ مهرشهر واقع شده است. فاز 3 و کاخ شمس نیز در همین محدوده قرار دارد. جنوب منطقه 12 به فرودگاه پیام می‌رسد. از خیابان‌های مهم آن خیابان امیرکبیر است و بلوار ارم نیز از میانه آن می‌گذرد. شهر نور، اسدآباد و اخترآباد نیز در منطقه 12 مهرشهر واقع شده است. امکانات سکونت و آب و هوا و تراکم کم جمعیت باعث شده است که مهرشهر کرج یکی از مناطق مناسب برای سکونت باشد.  

خانه ویلایی در مهرشهر

بیش‌تر خانه‌های مهرشهر را خانه‌های ویلایی لوکس و اشرافی تشکیل می‌دهد. البته از زمانی که بخشی از شهر کرج شده است ،برخی خانه‌های ویلایی جای خود را به خانه‌های سه تا 5 طبقه داده است البته معماری همین خانه‌ها و ساختمان‌ها نیز در هماهنگی با ویلاهای منطقه بسیار شیک و لوکس است. خانه‌های ویلایی در مهرشهر کرج همواره قیمت‌های بالایی داشته است البته ممکن است خانه‌ای با قیمت بسیار پایین نیز پیدا کنید که احتمالا قولنامه‌ای و بدون سند باشند یا اینکه خانه‌های کلنگی که نیاز به بازسازی دارد. گران‌ترین خانه‌ها را معمولا در فاز یک مهرشهر می‌توان پیدا کرد.

شناخت شرایط و امکانات زندگی در مهرشهر کرج

اخبار مرتبط


اخبار خرید ملکی

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.