چهارشنبه 29 اردیبهشت 1400
Flowers
  • یکشنبه 26 بهمن 1399
  • دسته‌بندی:
  • خبر مسکن
  • کد خبر: 4923
  • منبع : مهرنیوز

تصویب ماده 7 و 8 طرح جهش تولید و تامین مسکن

تصویب ماده 7 و 8 طرح جهش تولید و تامین مسکن

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وزارت راه و شهرسازی را موظف کردند تا اراضی مورد نیاز ساخت مسکن را به صورت اجاره ۹۹ ساله واگذار کند.

تصویب ماده 7 طرح جهش تولید و تامین مسکن

به گزارش پایگاه خبری ملک هفت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی که امروز  برگذار شد، از مجموع ۲۲۸ نماینده حاضر در جلسه  ۱۱۹ رأی موافق، ۱۲ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع با ماده ۷ طرح جهش تولید و تامین مسکن موافقت کردند.

بر اساس مصوبه طرح جهش تولید و تامین مسکن، وزارت راه و شهرسازی موظف است اراضی مورد نیاز ساخت مسکن به صورت اجاره ۹۹ ساله  را برای اجرای برنامه‌های حمایتی واگذار نماید.

همچنین در تبصره ماده 7 آمده است که مبلغ اجاره بهای سالانه اراضی اجاره ۹۹ ساله این ماده حداکثر معادل ۲۰ درصد قیمت منطقه‌ای زمین مسکونی متناسب با قدرالسهم هر متقاضی در همان سال یا یک درصد ارزش کارشناسی روز زمین در ابتدای سال واگذاری (هرکدام کمتر باشد) تعیین می‌گردد.

در ادامه جلسه نیز  وکلای ملت برای تصویب ماده ۸طرح جهش تولید و تامین مسکن اقدام نموده و به تصویب رساندند.

بر اساس ماده 8 طرح جهش تولید و تامین مسکن، شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و مراجع ذی صلاح تغییر کاربری اراضی در استان‌ها، مکلفند بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی نسبت به بررسی و تعیین تکلیف خارج از نوبت پرونده‌های ارسالی حداکثر دو ماه (یک ماه مراجع ذیربط استان‌ها و یک ماه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران) پس از تاریخ وصول، اقدام کنند.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.