سه شنبه 19 اسفند 1399
Flowers

روش های مهاجرت به امارات برای ایرانی ها

روش های مهاجرت به امارات برای ایرانی ها

امارات متحده عربی که در گذشته اقتصاد آن متکی به صادرات نفت بود؛ با برنامه ای جامع، اقتصاد خود را تنوع بخشیده است. به طوری که امروزه هتلداری، املاک و مستغلات و صنعت گردشگری موجب رونق چرخ های اقتصادی این کشور شده است.

این کشور از نظر باز بودن اقتصاد آن در میان 14 کشور مستقر در خاورمیانه و آفریقای شمالی، رتبه اول آزادی اقتصادی را به خود اختصاص داده است.

با توجه به شرایط مطلوب این کشور، تقاضا برای مهاجرت و دریافت ویزای اقامت در این کشور به خصوص از سوی ایرانی ها به شدت افزایش یافته است؛ به همین دلیل پایگاه خبری ملک هفت در ادامه به تشریح شیوه های مهاجرت به این کشور پرداخته است.

مهاجرت به امارات و دریافت مجوز کار

یکی از روش های مهاجرت به دبی، مهاجرت کاری می باشد. با توجه به اینکه نرخ بیکاری در این کشور پایین است؛ مهاجرت کاری می تواند گزینه مناسبی باشد.

مهاجرت کاری به این کشور مستلزم داشتن جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از طرف یک شرکت یا کارفرما در امارات می باشد.

لازم به ذکر است که کارفرما وظیفه ارسال مدارک متقاضی را به عهده دارد؛ این مدارک شامل نسخه اصلی و کپی گذرنامه متقاضی، چند قطعه عکس و مجوز کار می باشد.

گفتنی است که روزهای کاری در امارات از یکشنبه تا پنج شنبه بوده و ساعت های کاری در طول هفته بین 40 تا 48 ساعت می باشد.

نکته ای که لازم است مورد توجه قرار گیرد این است که با ویزای کاری نمی توان اقامت دائم این کشور را به دست آورد. بنابراین با اتمام قرارداد کار در امارات؛ در صورتی که فرد مهاجر نتواند اقامت کاری خود را تمدید کند ناچار است خاک امارات را ترک نماید.

مهاجرت به امارات با هدف تحصیل

از دیگر روش های مهاجرت به امارات می توان به تحصیل اشاره کرد. مهاجران و خانواده هایشان می توانند در مقاطع مختلف تحصیلی از مهد کودک تا دبیرستان در امارات به تحصیل مشغول شوند. ویزای دانشجویی نیز برای دانشجویان خارجی که بیش از 18 سال دارند صادر می شود؛ همچنین برای دانشجویان نخبه ویزای اقامت در امارات به صورت 5 ساله صادر می شود.

با توجه به آنکه متقاضیان دریافت ویزای اقامت در امارات از طریق تحصیل زیاد هستند؛ توصیه می شود که دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در امارات دارند زبان انگلیسی و عربی خود را تقویت نمایند.

مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری

دریافت ویزای اقامت در امارات از طریق سرمایه گذاری نیز امکان پذیر است. همان طور که پایگاه خبری ملک هفت نیز نشان می دهد؛ نظر به اینکه امارات سومین کشور صلح آمیز در ناحیه خاورمیانه و شمال آفریقا به حساب می آید و از نظر اقتصادی نیز پیشرفت های قابل توجهی داشته است؛ بسیاری از سرمایه گذاران خارجی در پی فرصت های سرمایه گذاری در این کشور می باشند.

امارات از نظر سهولت مهاجرت متقاضیان از طریق سرمایه گذاری با توجه به معیارهایی نظیر اخذ پروانه، ثبت املاک و سهولت شروع کار در، ردیف های نخست منطقه قرار می گیرد.

یکی از روش های سرمایه گذاری در کشور امارات، ثبت شرکت با سرمایه نخست 10 میلیون درهم می باشد.

در روش دیگر که پایگاه خبری ملک هفت نیز به آن اشاره کرده است؛ از طریق خرید ملک در امارات با قیمت 5 میلیون درهم می توان اقامت 5 ساله این کشور را به دست آورد. این ویزا به‌مدت 3 سال قابل‌تمدید خواهد بود، مشروط بر این که فرد متقاضی همچنان مالکیت ملک را داشته باشد.

روش دیگر از طریق برنامه بازنشستگی می باشد؛ به این صورت که هر شخص بازنشسته خارج از دبی با سن حداقل 55 سال که از تمکن مالی خوبی برخوردار باشد می تواند درخواست ویزای بازنشستگی دبی را ارائه کند. شایان ذکر است که این نوع ویزای خود حمایتی برای اولین بار و به تازگی برای دریافت اقامت دبی به اجرا درآمده است.

برای دریافت این ویزا که هر 5 سال یک بار تمدید می گردد؛ لازم است که متقاضی درآمد ماهانه 20 هزار درهم یا سرمایه گذاری به ارزش یک میلیون درهم و یا ملکی به ارزش 2 میلیون درهم در دبی داشته باشد.

بیشتر بخوانیدعوامل موثر در رشد اقتصاد امارات

مهاجرت به امارات از طریق ازدواج

قوانین دریافت ویزای اقامت در امارات از طریق ازدواج به این صورت است که اگر مردی اماراتی با یک زن خارجی ازدواج کند؛ با گذشت 3 سال از ازدواج آن ها به همسر او اقامت دائم امارات اعطا می گردد.

اما در صورتی که یک زن اماراتی با مردی خارجی ازدواج کند؛ به همسر او ویزای اقامت در امارات داده می شود اما تابعیت به وی اعطا نمی گردد.

شایان ذکر است که با صدور حکم طلاق، تابعیت اماراتی فرد خارجی لغو می گردد.

مهاجرت به امارات از طریق تولد

گفتنی است که در صورتی تابعیت امارات از طریق تولد اعطا می شود که پدر و مادر کودک متولد شده؛ خود تابعیت امارات را داشته باشند.

مهاجرت به امارات از طریق تخصص

یکی از تازه ترین روش های مهاجرت به امارات که شیخ محمد بن راشد آل مکتوم؛ حاکم دبی به آن اشاره کرده است، از طریق تخصص می باشد. به عبارت دیگر، افرادی که مهارت خاصی داشته باشند و برای کشور امارات ارزش افزوده ایجاد کنند می توانند تابعیت امارات را دریافت نمایند.

سرمایه گذاران، پژوهشگران، پزشکان، مهندسان و هنرمندان می توانند از طریق تخصص خود برای مهاجرت به امارات اقدام نمایند. گفتنی است که خانواده های این افراد نیز مشمول دریافت تابعیت امارات می باشند.

بر اساس اظهارات حاکم دبی، صلاحیت این افراد برای دریافت تابعیت امارات را شوراهای اجرایی و دادگاه های محلی بررسی خواهند نمود.

مهاجرت به امارات به روش پناهندگی

مطابق با قوانین حقوق بشر، کشورهای عضو کنوانسیون ژنو، مهاجران پناهجو را حمایت می کنند؛ اما امارات هیچ گونه تعهدی در برابر پناهجویان ندارد و خدماتی به افرادی که برای پناهندگی وارد امارات شده اند ارائه نمی دهد. بنابراین توصیه می شود که به سایر روش های گفته شده و قانونی برای مهاجرت به امارات اقدام گردد؛ چرا که پناهندگی روش ایمنی برای مهاجرت نمی باشد و آسیب های روانی و جسمی جبران ناپذیری به دنبال دارد.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.