جمعه 11 اسفند 1402
Flowers
  • سه شنبه 12 اسفند 1399
  • دسته‌بندی:
  • خبر مسکن
  • کد خبر: 4968
  • منبع : مهرنیوز

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

خانه حقوق و داوری 09002501130 مشاوره در واتساپ

وضعیت پروژه طرح اقدام ملی مسکن در دولت بعد

وضعیت پروژه طرح اقدام ملی مسکن در دولت بعد

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در خصوص طرح های دولتی مسکن گفت: دولت برای مردم مسکن نمی سازد بلکه فقط زمین در اختیار سازندگان قرار می دهد.

مسکن اصلی ترین دغدغه خانوار ایرانی

محمود محمودزاده در روزهای اخیر درباره فعالیت های معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در طی یکسال گذشته و همچنین برنامه های این سازمان تا پایان دولت دوازدهم صحبت نمود.

ایشان اظهار داشتند که بخش مسکن یکی از مهمترین دغدغه خانوارهاست و از این جهت اهمیت بالایی دارد. به شکلی که شروع یک خانواده و زندگی و فرزندآوری به بخش مسکن مربوط می شود.

ایشان افزودند: از این رو در یکی دو ماه معاونت خود پروژه های زیادی مطرح شد که اکنون اجرایی شدن آن ها را در سطح کشور مشاهده می کنیم. اکثر پروژه های اقدام ملی مسکن از زمین بالا آمده‌اند و پیشرفت فیزیکی این پروژه‌های مسکونی مشهود است.

محمودزاده ادامه داد: در زمان آغاز طرح اقدام ملی مسکن، خیلی از افراد به اجرایی شدن آن خوشبین نبودند به خصوص که شرایط اقتصادی دولت به گونه ای بود که امکان پرداخت کمک های یارانه ای  به این طرح را نداشت. از این رو طرح اقدام ملی مسکن هیچ کمک یارانه ای دریافت نکرده است و همه دستگاه های اجرایی با توجه به شرایط سخت بودجه ای به این طرح کمک می کنند.

سرنوشت طرح اقدام ملی مسکن در دولت بعد

محمودزاده عنوان کرد: برخلاف اینکه به پایان دوره دولت فعلی نزدیک می شویم، اما بازهم پروژه های مسکونی جدیدی را طراحی می کنیم.

 ایشان در پاسخ به این سوال که آیا مسکن ملی هم به سرنوشت مسکن مهر دچار خواهد شد و علاوه بر اینکه به دوش دولت بعدی بیفتد، مشمول مرور زمان و فرسایشی شدن هم بشود؟ فرمودند: از زمان اجرای طرح مسکن ملی همواره گفتیم که واحدها با قیمت تمام شده مسکن به متقاضیان تحویل داده می شود و هیچگاه مبلغ ثابتی را برای آن اعلتم نکردیم. در اصل ما فقط زمین این طرح را فراهم می کنیم و بخشی از هزینه ساخت و ساز آن را با دادن تسهیلات مسکن پوشش می دهیم. از این رو هیچ متقاضی نمی تواند ادعا کند که به من گفته اند هزینه ساخت واحد مسکونی مورد نظر n تومان خواهد شد.

بیشتر بخوانید
وضعیت طرح های مالیات بر خانه های خالی و خانه های لوکس

نحوه ساخت مسکن مهر

محمود زاده ضمن تاکید این مطلب که دولت هیچگاه وظیفه ای در ساخت مسکن نداشته گفت: ساخت و ساز مسکن هیچگاه برعهده دولت نبوده و فقط زمین به سازندگان می دهد و گاهی نیز با کمک هایی در زمینه مالیات و بیمه و صدور پروانه داشته است.

ایشان درخصوص مساعدت های دولت به طرح اقدام ملی مسکن گفت: شهرداری ها در اکثر پروژه ها  کمک لازم درخصوص هزینه پروانه ساخت را داشته اند اما در برخی از پروژه ها کمکی نداشته که درحال مذاکره هستیم. درحالی که مطابق مصوبه شورای عالی مسکن، شهرداری ها ملزم به همکاری با ادارات کل راه و شهرساری هستند علاوه بر اینکه وزارت کشور نیز کمک و همکاری بالایی با ما داشت.

ایشان درباره افزایش سقف وام ساخت مسکن ملی از 100 میلیون تومان گفت: کارهای لازم انجام شده و در مراحل پایانی هستیم.

اخبار مرتبط


اخبار خرید ملکی

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.