چهارشنبه 29 اردیبهشت 1400
Flowers
  • دوشنبه 25 اسفند 1399
  • دسته‌بندی:
  • خبر مسکن
  • کد خبر: 5018
  • منبع : اقتصاد آنلاین

خرید و فروش امتیاز واحدهای مسکن ملی غیرقانونی است

خرید و فروش امتیاز واحدهای مسکن ملی غیرقانونی است

به گفته سرپرست معاونت مسکن و بازآفرینی شهری راه و شهرسازی کردستان: خرید و فروش امتیاز واحدهای مسکن ملی غیر قانونی بوده و مشکلات حقوقی زیادی را برای خریدار و فروشنده ایجاد می کند.

خرید و فروش غیرقانونی امتیاز واحدهای مسکن ملی

به گزارش پایگاه خبری ملک هفت، مصطفی رضایی در گفتگویی که روز گذشته انجام داد گفت: بر اساس اطلاعات به دست آمده برخی از شهروندان با تکیه بر برگه تاییدیه سامانه اقدام ملی سعی در خرید و فروش امتیاز واحدهای مسکن ملی می کنند که این کار مشکلات حقوقی زیادی را به بار آورده است.

ایشان افزودند: مردم فریب افراد سودجو و فرصت طلب را نخورند. چراکه داشتن برگه تاییدیه به معنی واجد شرایط بودن متقاضی و تحویل واحد به آنان نیست.

سرپرست معاونت مسکن و بازآفرینی شهری راه و شهرسازی کردستان گفت: شهروندان به هیچ عنوان سعی در خرید و فروش امتیاز واحدهای مسکن ملی نکنند چون مشکلات زیادی را برای فروشنده و خریدار به وجود می آورند.

بیشتر بخوانید
اختصاص 360 هزارمیلیارد برای تسهیلات ساخت مسکن

تعداد واجدان شرایط طرح مسکن ملی در کردستان

رضایی اظهار داشت: تاکنون از بین 22 هزار و 200 نفر متقاضی طرح اقدام ملی مسکن، 14 هزار و 100 نفر به عنوان واجد شرایط طرح اقدام ملی مسکن شناخته شده اند.

ایشان افزودند: این واجدان شرایط از بین تمام افرادی که در استان ثبت نام کرده بودند، شناخته شده اند. بررسی واجد شرایط بودن این متقاضیان طی سه مرحله پایش نهایی صورت گرفته که سهم استان کردستان از طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای کمتر و بیشنر از 100 هزار نفر، 11 هزار و 850 واحد است.

پروژه یک هزار و 400 واحدی در شهرهای بالا 100 هزار نفر از جمله شهر سقز بوده و پروژه 140 واحدی بهاران در شهر سنندج در مرحله اجراست. باقی پروژه ها نیز به زودی شروع خواهند شد.

 مسئولیت ساخت واحدهای مسکن ملی در شهرهای بالای 100 هزار نفر جمعیت، برعهده ستاد اجرایی فرمان (ره) بوده و در شهرهای زیر 100 هزار نفر برعهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.