جمعه 17 اردیبهشت 1400
Flowers
  • سه شنبه 26 اسفند 1399
  • دسته‌بندی:
  • خبر مسکن
  • کد خبر: 5025
  • منبع : دنیای اقتصاد

اخذ 420 میلیارد تسهیلات بازسازی مناطق آسیب دیده سی سخت

اخذ 420 میلیارد تسهیلات بازسازی مناطق آسیب دیده سی سخت

تازه ترین روند بازسازی منازل مسکونی آسیب دیده در مناطق زلزله زده سی سخت و همچنین وضعیت اعطای تسهیلات از سوی بنیاد مسکن اعلام شد.

جزئیات تسهیلات بازسازی مناطق آسیب دیده سی سخت

به گزارش پایگاه خبری ملک هفت و بر اساس اعلام بنیاد مسکن، برای تسهیلات بازسازی مناطق آسیب دیده سی سخت و کمک به زلزله زده ها، اعتباری بالغ بر 420 میلیارد تومان درنظر گرفته شده است.

درحالی که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گزارشی مبنی بر اینکه هیات وزیران، مبلغ 420 میلیارد تومان به عنوان تسهیلات بازسازی مناطق آسیب دیده سی سخت را مصوب کرده است، خاطر نشان کرد که 8 میلیارد تومان بلاعوض نیز به زلزله زدگان پرداخت می شود.

در گزارشی که در پی بازدید رئیس و مقامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به استان کهکیلویه و بویر احمد و مناطق زلزله زده سی سخت منتشر شد، درحالی که به تلاش همگانی برای رفع بخشی از مشکلات زلزله زدگان استان کهکیلویه و بویر احمد به ویژه سی سخت تاکید شده است، گفته شده که: با وقوع زلزله 5.6 ریشتر در سی سخت که در تاریخ 29 بهمن ماه رخ داد، تیم های ارزیاب به شناسایی واحدهای تخریب شده و واحدهای نیاز به بازسازی پرداختند که نتایج آن اینگه است که یک هزار و 260 واحد تخریب شده و 2 هزار و 900 واحد مسکونی نیز اسیب دیدند.

همچنین 2 هزار و 300 واحد نیز به عنوان واحدهای معیشتی تشخیص داده شد که بر اساس آن تسهیلات بازسازی مناطق آسیب دیده سی سخت برای کمک به زلزله زدگان، از هیات وزیران دریافت شد.

مبالغ درنظرگرفته شده برای بخش های مختلف

در جریان بازدید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از مناطق زلزله زده استان کهکیلویه و بویر احمد، رئیس این بنیاد از تصویب 420 میلیارد تومان تسهیلات بازسازی مناطق آسیب دیده در هیات وزیران خبر داد و درمورد جزئیات آن گفت:

270 میلیارد تومان تسهیلات برای واحدهای احداثی، تعمیری و معیشتی، 130 میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض برای واحدهای احداثی، تعمیری، معیشتی و اسکان موقت، 20 میلیارد تومان اعتبار عمرانی با تصویب هیات وزیران به استان زلزله زده کهکیلویه و بویر احمد تخصیص یافت.

براساس این گزارش: با تلاش های شبانه روزی همکاران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، در کمتر از یک ماه برای تمامی واحدهایی که در زلزله تخریب و یا آسیب دیده اند، پرونده تشکیل شده است.

از طرفی نیمی از واحدهای احداثی شهری برای صدور پروانه ساخت به شهرداری ها معرفی شدند.

بیشتر بخوانید
ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در سی سخت شروع شد

سایر کمک های بنیاد مسکن به زلزله زدگان

از دیگر کمک هایی که بنیاد مسکن به استان کهکیلویه و بویر احمد کرده و در این گزارش آمده عبارت است از:

  • اختصاص یک هزار تن میلگرد
  • یک هزار تن سیمان
  • پرداخت 8 میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض به 500 واحد احداثی و 400 واحد تعمیراتی

به گفته مقامات بنیاد مسکن، هم اکنون 150 دستگاه ماشین برای آواربرداری فعال بوده و تاکنون آواربرداری 200 واحد به اتمام رسیده است.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.