پنجشنبه 02 اردیبهشت 1400
Flowers
  • یکشنبه 27 بهمن 1398
  • دسته‌بندی:
  • خبر مسکن
  • کد خبر: 4110
  • منبع : اقتصاد آنلاین

ظرفیت متقاضیان در مرحله دوم ثبت‌نام مسکن ملی افزایش می‌یابد/ برخی از حذف‌شدگان در مرحله اعتراض پذیرفته می‌شوند

ظرفیت متقاضیان در مرحله دوم ثبت‌نام مسکن ملی افزایش می‌یابد/ برخی از حذف‌شدگان در مرحله اعتراض پذیرفته می‌شوند

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: مرحله دوم ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن از اواسط اسفند‌ ماه آغاز می‌شود و در این دوره سهمیه برخی از شهرها به دلیل حذف بسیاری از درخواست کنندگان افزایش می‌یابد.

به گزارش ملک هفت به نقل از اقتصادآنلاین، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، با بیان اینکه غربالگری و پالایش طرح اقدام ملی مسکن در تمامی استان‌ها به پایان رسیده است، گفت: در برخی از استان‌ها تا ۶۶ درصد و در برخی استان‌ها تا ۳۵ درصد واجد شرایط در طرح اقدام ملی مسکن بوده‌اند که مابقی ثبت‌نام کنندگان به علت نداشتن شرایط لازم حذف شده‌اند و برخی از درخواست کنندگان هم در هنگام مراجعه ممکن است به علت نداشتن سابقه سکونت ۵ ساله در شهر‌های خود در این طرح حذف شوند.

او با اشاره به اینکه درخواست کنندگان می‌توانند برای عرضه شکایت و همچنین علت حذف شدن خود به ادارات کل مراجعه نمایند که ممکن است برخی از مراجعه‌کنندگان شرایطشان پذیرفته شود.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: برخی از ثبت‌نام کنندگان ممکن است در سال‌های پیش در طرح مسکن مهر ثبت‌نام کرده باشند، اما بعد از گذشته مدتی انصراف داده باشند، اما هنوز فرم "ج" آن‌ها همچنان قرمز مانده است که در هنگام مراجعه به ادارات کل فرم "ج" آن‌ها سبز می‌شود و واجد شرایط در طرح اقدام ملی مسکن می‌شوند.

محمودزاده افزود: هم‌اکنون درخواست کنندگانی که پیامک را دریافت کرده‌اند به همراه مدارک و اسکن مدارک خود بعد از دریافت نوبت از سامانه به ادارات کل مراجعه مینمایند و در همان مراحل نخست ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان باید پرداخت نمایند.

او با اشاره به اینکه برخی از واحد‌های مسکن ملی در شهر‌های جدید در مرحله معرفی و آماده‌سازی میباشند، گفت: پیشرفت فیزیکی برخی از واحد‌های مسکن مهر به ۳۰ درصد رسیده و برخی از این واحد‌ها هم پول زمین را به عنوان پیش‌پرداخت واریز می‌نمایند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: در برخی از شهر‌ها طرح اقدام ملی مسکن در مرحله آماده‌سازی زمین میباشد و پیشرفت ۱۰ تا ۱۵ درصدی دارد، اما برخی از درخواست کنندگان هم ممکن است به صورت گروهی اقدام به ساخت واحد نمایند که همین موضوع سرعت ساخت و پیشرفت فیزیکی واحد‌ها را افزایش می‌دهد.

محمودزاده با اشاره به اینکه تسهیلاتی که برای طرح اقدام ملی مسکن در تعیین شده ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان میباشد، گفت: ممکن است کسانی که در صندوق پس‌انداز مسکن یکم ثبت‌نام کرده باشند و امتیاز داشته باشند می‌توانند از تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن برای این موضوع استفاده نمایند.

او با اشاره به اینکه با حذف ثبت‌نام کنندگان در طرح اقدام ملی مسکن ظرفیت بسیاری از شهر‌ها برای طرح اقدام ملی مسکن رشد مینماید، به طوری که ظرفیت‌های شهر پردیس و پرند هم‌زمان با حذف درخواست کنندگان فاقد شرایط رشد میکند و سهمیه این شهر‌ها برای دور دوم ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن بیشتر می‌شود.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: در طرح اقدام ملی مسکن ۴۶ درصد از درخواست کنندگان واجد شرایط بودند و ۵۳ درصد از درخواست کنندگان حذف شدند که در پالایش نهایی تعداد حذف شدگان بیشتر خواهد شد.

محمودزاده تأکید کرد: در طرح اقدام ملی مسکن حدود ۲۳۰ هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند که بیشترین سهمیه در بین استان‌های مختلف مربوط به استان تهران بوده است.

او تاکید کرد: ثبت‌نام دور دوم طرح اقدام ملی مسکن از اواسط اسفند ماه شروع می‌شود و در این دوره سهمیه برخی از شهر‌ها برای درخواست کنندگان افزایش می‌یابد.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.