سه شنبه 25 خرداد 1400
Flowers

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

مرکز ایران داوری 89321100 فرم ثبت اطلاعات

ثبت نام تسهیلات بانک مسکن اینترنتی شد

ثبت نام تسهیلات بانک مسکن اینترنتی شد

  این سامانه الکترونیکی دریافت وام مسکن در پرتال رسمی بانک مسکن پیاده سازی  شده است که آدرس اینترنتی آن  https://www.bank-maskan.ir/loan بوده ، و متقاضیان میتوانند با مراجعه به این پرتال و سامانه تشکیل پرونده داده و برای دریافت تسهیلات مسکن از بانک مسکن اقدام نمایند.

ثبت نام وام مسکن غیر حضوری شد

به منظور مقابله با  شیوع هرچه بیشتر ویروس کرونا و همراهی با قرنطینه عمومی مردم به صورت خودخواسته در سال جدید، امکان ثبت نام و دریافت تسهیلات مسکن به صورت غیر حضوری  و از طریق پرتال بانک مسکن ،برای متقاضیان فراهم شد.

این اقدام به منظور حفظ سلامت و مصونیت کارکنان و ارباب رجوئان محترم بانک مسکن و رعایت موارد بهداشتی در شرایط بحرانی حال حاظر صورت گرفته است.

 

با توجه به اظهارات بانک عامل بخش مسکن، دو علت اساسی برای  عملی شدن این تصمیم مهم در این برهه از زمان وجود دارد:

1-        با توجه به  شیوع  سریع و خطرناک ویروس کرونا  در کشور ، و اجبار والزام اخلاقی و قانونی بر رعایت درست و صحیح بهداشت عمومی و فردی همه ی افراد جامعه، و  در جهت حفظ سلامت  کارکنان  و پرسنل و مشتریان بانک ها این تصمیم صورن گرفته است.

 

2-      همچنین برای رسیدن به اهداف عالی بانکداری الکترونیک  در  سطح کشور و ضرورت الکترونیکی شدن فرآیندهای دریافت تسهیلات بانکی،  طراحی ، توسعه و پیاده سازی و اجرایی کردن یک سامانه اطلاعاتی کارآمد،   پویا و منعطف که دارای استاندارد های لازم برای رویارویی با نیازهای نوین افراد جامعه و کاهش هزینه ‌های عملیاتی باشد واجب بود.

 

لذا مکانیزه شدن فرآیند ثبت درخواست وام مسکن در دستور کار  امسال بانک مسکن اضافه شد.

 

آدرس سامانه وام مسکن اینترنتی

،  این سامانه الکترونیکی دریافت وام مسکن   در پرتال رسمی بانک مسکن پیاده سازی  شده است که آدرس اینترنتی  آن  https://www.bank-maskan.ir/loan بوده ، و  متقاضیان میتوانند با مراجعه به این پرتال و سامانه تشکیل پرونده داده و برای دریافت تسهیلات مسکن از بانک مسکن اقدام نمایند.

 

دراین سامانه با تکیه بر تمهیدات و پیش بینی های دقیق، صحت و مستند بودن مدارک و درخواست افراد متقاضی به وسیله راهکارهایی مانند بانک های اطلاعاتی ، استعلامات هویتی،اطلاعات املاک و مستغلات ، پیگیری وثیقه ها و... بررسی شده و این فرآیند ثبت نام را قابل استناد و تایید میکند.

 

برای شروع ثبت نام و ارائه درخواست برای دریافت تسهیلات مسکن ، متقاضی به آدرس وبسایت رسمی بانک مسکن مراجه کرده،

سپس با انتخاب و ورود به سامانه ثبت درخواست تسهیلات، و نوع خدماتی که نیاز دارد، اطلاعات مهم مانند کد ملی و شماره تماس وی جهت احراز هویت دریافت  و استعلام میگردد.

 

مراحل ثبت درخواست اینترنتی تسهیلات مسکن

تمامی مراحل ثبت درخواست وام مسکن در پرتال و سامانه بانک مسکن در شش مرحله  ساده ، توسط درخواست کنندگان وام مسکن  از طریق اینترنت انجام می‌ گیرد. این مراحل عبارتند از:

1-وارد کردن مشخصات فردی و اطلاعات هویتی متقاضی و اطلاعات ملک

2- آپلود کردن تصویر مدارک و مستندات  لازم ، مانند وثیقه،

3-انتخاب و ورود اطلاعات تسهیلات مورد درخواست

4-تأیید اطلاعات  وارد شده

5-پرداخت هزینه ‌های مربوط

6-تایید نهایی ثبت درخواست

 

در مرحله بعد ، و بعد  از اتمام مراحل  ثبت درخواست تسهیلات مسکن به طرفیت شعبه بانک مورد نظر مشتریان، سامانه بانک مسکن اقدام به بررسی و تطابق دادن درخواست با قوانین و مقررات  بانک می‌ نماید.

پس از تأیید  نهایی درخواست تشیلات از سمت سامانه و عدم وجود مشکل برای ادامه روند و همچنین پس از اینکه  شعبه بانک درستی اطلاعات وارد شده توسط متقاضی تسهیلات را بررسی و کنترل  نمود،

تشکیل پرونده مشتری و ارسال آن به مرحله ارزیابی در شعبه بانکی مربوط به آن ، بدون نیاز به حضور مشتری در بانک انجام می‌ گیرد.

بیشتر بخوانید
اخبار مرتبط با وام و تسهیلات مسکن - تسه و اوراق مسکن چیست؟

متقاضیان وام مسکن مرتب پیامک های خود را چک کنند

در صورتی که مغایرت یا ابهام و اشکالی در پرونده و یا نواقصی در  اطلاعات ارسالی مشتری برای پرونده تسهیلاتی وی وجود داشته باشد،

از طریق شعبه بانکی پیامکی حاوی اعلام وجود نواقص در پرونده  مشتری  برای وی ارسال میگردد .

در این شرایط متقاضی می‌ تواند به پرتال بانک  مسکن و سامانه  مراجعه کند و نسبت به رفع اشکالات یا تکمیل نواقص پرونده خود اقدام نماید.

دقت کنید که حتی در این مرحله  هم لازم نیست به بانک مراجعه نمایید.

پس از انجام تمام این مراحل، هزینه علی الحساب تشکیل پرونده تسهیلات مسکن از طریق سامانه از مشتری دریافت میگردد.

پس از اینکه مشتری هزینه علی الحساب تشکیل پرونده  را در سامانه بانک مسکن پرداخت  نمود ، شعبه بانک مرتبط با پرونده ، شروع به ارزیابی ملک مزبور می نماید و نتیجه این مرحله یعنی نتیجه ارزیابی و کارشناسی ملک نیز باز از طریق مسیج یا پیامک  به متقاضی اطلاع داده میشود.

در این مرحله فرآیند ثبت درخواست وام مسکن تکمیل شده و متقاضی بایستی  با دریافت دعوت نامه پیامکی ، برای تایید نهایی هویت و امضا قرارداد تسهیلات مسکن به شعبه بانک خود مراجعه نماید.

همانطور که میبینید ، در ثبت نام با این روش  ، تعداد مراجعات حضوری متقاضیان وام مسکن به شعب بانکی به حداقل خود، یعنی تنها یک بار، خواهد رسید.

حتی پس از اعطای تسهیلات مسکن به متقاضی وام مسکن،  باز هم نیازی به مراجعه حضوری برای پیگیری  حساب و بررسی وضعیت حساب تسهیلاتی نمیباشد.

و مشتریان می‌توانند از طریق درگاه‌های مجازی و اینترنتی بانک ها  اقدام به مشاهده  وضعیت حساب تسهیلاتی مسکن خود و پرداخت اقساط وام مسکن خود نمایند.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.

پایگاه خبری ملک هفت ثبت نام تسهیلات بانک مسکن اینترنتی شد

ایا به ما که سن ۲۴ سال داریم وام مسکن تعلق میگیره

پایگاه خبری ملک هفت

پاسخ

با سلام. برای اطلاع دقیق از شرایط اخذ وام مسکن به مقالات بخش وام ملکی مراجعه نمایید.

پایگاه خبری ملک هفت ثبت نام تسهیلات بانک مسکن اینترنتی شد

جهت ثبت نام وام به کافی نت مراجعه متاسفانه سایت بسته است دوسه مرتبه مراجعه کردهام واقعابرای بانک متاسفم که مردم بازیچه قرارگرفتن

پایگاه خبری ملک هفت ثبت نام تسهیلات بانک مسکن اینترنتی شد

من یک معلولم در نهاوند خونه ندارم چکار کنیم 09125593109 میرزای

پایگاه خبری ملک هفت ثبت نام مسکن مهر تهران شروع شد

سلام بنده امید علی پور عابدی چندین سال پیش برای مسکن مهر ثبت نام کردم، بنابر دستور ریاست جمهوری وقت حتی استشهاد محل در مسجد محله تهیه نموده و در دفتر خانه برگه های متعدد را امضا نمودم اما بدلیل بیماری حاد که برایم حادث گردید دیگر نتوانستم با تماس هایی که با بنده ميگرفتند نمیتوانستم پاسخگو باشم خواهشمندم راهنمایی ام بفرمایید

پایگاه خبری ملک هفت

پاسخ

با سلام لطفا برای ثبت درخواست خود به سایت بانک مراجعه فرمایید
https://www.bank-maskan.ir/

پایگاه خبری ملک هفت ثبت نام تسهیلات بانک مسکن اینترنتی شد

من رضارضائی فرزندگل یار. شماره شناسنامه ۱۰۸ صادره از لاهیجان ساکن. فعلی سلطان آباد مستاجر می باشم و چون تعداد نفرات آن زیاده مجبور به اجاره ای در وسط هستم خود دارای دو فرزند و با پدر مادری بیمار زندگی می کند تازا دارم که با وام مسکن بنده ما فقط بفرمایید با تشکر رضا رضایی شماره تماس ۰۹۳۶۳۷۴۴۷۸۹!. آدرس تهران . شهرستان بهارستان سلطان آباد خیابان مدرسه کوچه آزادی پلاک ۶۳

پایگاه خبری ملک هفت

پاسخ

با سلام لطفا برای ثبت درخواست خود به سایت بانک مراجعه فرمایید
https://www.bank-maskan.ir/