دوشنبه 31 خرداد 1400
Flowers
  • یکشنبه 01 تیر 1399
  • دسته‌بندی:
  • خبر مسکن
  • کد خبر: 4434
  • منبع : پایگاه خبری ملک هفت

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

مرکز ایران داوری 89321100 فرم ثبت اطلاعات

روحانی: درست نیست که مردم دچار مشکلات مسکن و قیمت زیاد آن باشند.

روحانی: درست نیست که مردم دچار مشکلات مسکن و قیمت زیاد آن باشند.

رئیس جمهور حسن روحانی تاکید کرد که باید به بررسی مشکلات پیرامون مسکن و گرانی آن پرداخته شود و برای خارج شدن از این مشکلات باید دنبال راه چاره‌ای بود.

حسن روحانی در راستای قیمت و مشکلات مسکن تاکید کرده است که باید برای این وضعیت دنبال راهی بود و باید اقداماتی در این خصوص صورت بگیرد.

 

نارضایتی رئیس جمهور کشور از گرانی قیمت مسکن

به گزارش پایگاه خبری ملک هفت؛ رئیس جمهور حسن روحانی با آگاهی درباره دغدغه مردم برای مسکن و مشکلات و گرانی در خصوص این امر تاکید دشته بود که برای این معضل اقدامات لازم را بررسی و برای اجرا شدن آن باید تلاش لازم را به عمل برسانند. حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در روز جمعه گفتگویی با محمد اسلامی که وزیر راه و شهرسازی است داشته است و بعد از آنکه به اظهارات محمد اسلامی در خصوص شهرسازی با دقت و توجه گوش داده از وی خواسته است که برای حل این معضلات دنبال راه چاره‌ای باشد و بر روی قیمت زیاد مسکن تاکید کرده و خواسته بود که حتما آن را مورد بررسی قرار دهند و سرعت عمل اجرایی این روند و همچنین تصویب آن را به ستاد اجرایی که در روز یکشنبه تشکیل خواهد شد ارائه دهد.

رئیس جمهور اعلام داشت: درست نیست که مردم در چنین وضعیت دشواری مشکلات مسکن را نیز به دوش بکشند و دولت تصمیم دارد برای حل و فصل این عوامل پر اهمیت تمام تلاش خود را کند و برای آسایش هر چه بیشتر مردم به فکر اجرایی کردن این تصمیمات باشد.

دکتر حسن روحانی به طور مصمم در جلسه‌ی هیات وزیران که در روز چهارشنبه برگزار شد نیز در این مورد سخنرانی کرده و بیان داشته بود: شرایط مسکن با وضعیت گرانی و مشکلاتی که در پیرامون آن قرار دارد با ویژگی‌های اقتصادی دولت ایران منطبق نیست و باید برای این امر به فکر راه حلی بود زیرا به شدت این مسئله به کسانی که مستاجر هستند و همچنین آنهایی که قصد خرید خانه دارند فشار خواهد آورد. وی در ادامه صحبت‌هایش اشاره کرده بود: من این دستور را داده‌ام و انتظار دارم که وزیر مسکن، رئیس بانک مرکزی و وزیر اقتصاد آن را مورد بررسی قرار داده و در تلاش برای بهبودی این مشکلات اقدامات لازم را به عمل درآوند.

دکتر حسن روحانی همچنین سرعت عمل برای به اجرا درآوردن طرح اقدام ملی تامین مسکن را در سرتاسر کشور مهم قلمداد کرد. وی بر روی همکاری کردن با پیمانکاران و ضرورت در این عمل و ارائه تسهیلات و امکانات زمین برای رونق کشور تاکید فراوانی داشت و بیشترین دغدغه‌اش در فشار و تنگنا نبودن مردم در خصوص مسئله مسکن بود.

دکتر روحانی تاکید کرد: در زمینه مسکن و ساخت و ساز آن باید طوری عمل شود که مردم در خطر کمتری قرار بگیرند. و از مواد و مصالحی مطمئن در ساخت و ساز مسکن استفاده شود و با در نظر گرفتن رفاه و امنیت و همچنین بهداشت مردم را در آسایش بیشتری قرار داد. وی در ادامه گفت: هر چند بنیاد مسکن انقلاب اسلامی توانسته فعالیت‌های ارزنده و مهمی را در خصوص بازسازی مسکن انجام دهد اما باید در موقع به اجرا درآمدن از وقوع هر نوع خطری پیشگیری کرد.

دکتر روحانی در راستای اظهار نظرهایی در مورد مسکن معتقد بود: ما تمام تلاشمان را نیز برای مسکن و اشتغال روستاییان به عمل می‌آوریم و این مورد هم برای دولت از اهمیت بسزایی برخوردار می‌باشد.

رئیس جمهور در خصوص سرعت عمل برای به اجرا درآوردن طرح‌ها و پروژه‌هایی برای حمل و نقل آسان و حمل و نقل بار و کالا نیز تاکید فراوانی داشته و اظهار کرد: باید تمام تلاشمان را کنیم تا بتوانیم امسال نیز درست مثل سال‌های گذشته در راستای تولید و همچنین حمل و نقل بار و کالا در کشور پیشرفتی چشمگیر به عمل آوریم.

بیشتر بخوانید
اعتراض نماینده مجلس از گرانی مسکن

دکتر حسن روحانی اضافه کرد: باید به گونه‌ای عمل کنیم که حمل و نقل کالا و گمرک با سرعتی بیشتر از چیزی که بوده صورت بگیرد تا کالاها و اجناس در اسرع وقت به دست مردم برسند و از این نظر نیز مشکل و کمبودی نداشته باشند.

رئیس جمهور در این خصوص از تمامی دست اندرکاران و کسانی که در این زمینه فعالیت داشته‌اند و تمامی عواملی حمل نقل در برون شهر و درون شهری تشکر کرده زیرا که این مسئولان در شرایط مشکل ناشی از ویروس کرونا هم‌چنان مشغول به کمک رسانی از مردم بوده‌اند و رئیس جمهور برای تمامی این موارد از آنها قدردانی کرد.

قبل از این نیز رئیس جمهور در جلسه‌ای دیگر که در روز چهارشنبه 21 خرداد سال 99 تشکیل شده بود بر این موضوع تاکید کرده بود که باید برای مشکلات و معضلات مسکن، دولت در فکر راه چاره‌ای باشد و از رئیس بانک مرکزی و وزارت امور دارایی و اقتصاد و رئیس راه و شهرسازی خواسته بود باید به طوری جدی به فکر وضعیت مردم بخاطر گرانی مسکن باشند و راهی برای برون رفت از این مشکل پیدا کرد.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.