جمعه 11 اسفند 1402
Flowers
  • یکشنبه 01 تیر 1399
  • دسته‌بندی:
  • خبر مسکن
  • کد خبر: 4435
  • منبع : پایگاه خبری ملک هفت

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

خانه حقوق و داوری 09002501130 مشاوره در واتساپ

سوگواری هنرمندان از خانه دنیوی تا خانه ابدی مرحوم محمد علی کشاورز

سوگواری هنرمندان از خانه دنیوی تا خانه ابدی مرحوم محمد علی کشاورز

انا لله و انا الیه راجعون ... محمد علی کشاورز بهترین بازیگران سینما، تلویزیون و تئاتر در خانه خود درگذشت.

پدرسالار ایران به خانه ابدی خود شتافت.

به گزارش پایگاه خبری ملک هفت ، محمد علی کشاورز یکی از چهره‌های به یاد ماندنی و درخشان تلوزیون، سینما و تئاتر بر اثرنارسایی کلیه که مدت‌ها از آن رنج می‌برد در سن 90 سالگی درگذشت.

محمد علی کشاورز بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون در اصفهان در سال 1309 به دنیا آمد او در هنرستان هنرپیشگی تهران و دانشگاه هنر دراماتیک تحصیل کرد. اولین فعالیت هنری او بازی در تله‌ تئاتر ( خودکشی ) بود که کارگردانی آن را دوست و هم‌کاراش علی نصیریان بر عهده گرفت. محمد علی کشاورز یکی از برجسته‌ترین چهره‌های سینما و تلویزیون ایران است و فعالیت او در این زمینه ید طولایی داشت. در اینجا به چندین فیلمی که محمد علی کشاورز در آن نقش ایفا کرد اشاره می‌کنیم

کسی نیست که محمد علی کشاورز را در مجموعه تلویزیونی پدر سالار نشناخته باشد هر کس با حضور او این مجموعه تلویزیونی را به یاد می‌آورد. از دیگر مجموعه تلویزیونی که بسیار همگانی بود و شهرت داشت می‌توان به سربداران، افسانه سلطان و شبان، هزاردستان و دایی جان ناپلئون اشاره کرد. هم‌چنین محمد علی کشاورز برای بازی درخشان در فیلم مادر با کارگردانی علی حاتمی نامزد دریافت سیمرغ بلورین شد.

کشاورز جز معدود بازیگرانی بود که توانست در کنار چهره‌های برجسته سینمایی رشد و تعالی پیدا کرده و به همین علت نیز توانست بیش از 100  اثر با ارزش از خود بر جای بگذارد محمد علی کشاورز در هر نوع ژانر و موضوعی ردی از خود بر جای گذاشت. و در بیشتر این آثار ارزشمند ایشان با بزرگان سینما در ارتباط بودند. محمد علی کشاورز توانسته بود حداقل در یک اثر این چهره‌های همیشگی ایفای نقش کند. از جمله بزرگانی که آقای کشاورز با آنها همکاری داشت کسانی بودند مثل داریوش مهرجویی، ناصر تقوایی، ابراهیم گلستان، عباس کیا رستمی، فرخ غفاری، بهرام بیضایی.

محمد علی کشاورز در سال‌های آخر عمر خود نتوانست مثل گذشته  به فعالیت مستمر خود ادامه دهد و علتش بیماری بود که سال‌ها از آن رنج می‌برد. اما هم‌چنان در ذهن مردم مانده بود و در چندین برنامه از او تقدیر و تشکر شد.

بعد از درگذشت ایشان بازیگران به خانه‌ محمد علی کشاورز رفتند. اسمائیل شنگله، سید محمد طباطبایی حسینی، علی نصیریان، مریم امیر جلالی و علیرضا تابش جز افرادی بودند که بعد از درگذشت محمد علی کشاورز در خانه‌اش جمع شدند.

 مراسم خاکسپاری استاد محمد علی کشاورز

اسمائیل شنگله یکی از نزدیک‌ترین دوستان محمد علی کشاورز بعد از فوت او سریعا خود را به خانه آقای کشاورز رساند و از مرگ هم‌کار و دوستش به شدت متاثر شده بود. علی نصیریان بازیگر نامدار سینما و تلویزیون نیز بعد از فوت محمد علی کشاورز در خانه او حضور یافت و اظهار داشت که: به شدت متاثر شده‌ام  و برایم بسیار سخت است باور اینکه در کنار خودمان و در جمعمان دیگر محمد علی کشاورز را نمی‌بینیم.

در برگزاری تشیع جنازه محمد علی کشاورز تمامی هنرمندان و بازیگرانی که به بازی و حضور او در کنار خود می‌بالیند حضور داشتند. امین تارخ که در مجموعه تلویزیونی مادر در کنار زنده یاد محمد علی کشاورز بازی کرده بود بسیار از این واقعه متاثر شده و با ابراز ناراحتی بسیار در جمعی که خبرنگاران نیز حضور داشتند گفت: شکی نیست بدانیم هنرمند و شخصیتی مثل محمد علی کشاورز دیگر هرگز تکرار نخواهد شد. البته همه هنرمندان منحصر به فرد هستند و این سخن هم برای آنها صدق می‌کند اما بعضی‌ها از جهاتی بسیار نادر هستند و هیچگاه تکرار نمی‌شوند و این درجه و رتبه بخاطر نمره و امتیازی است که مردم به شخصیت اخلاق و منش هنرمند به او می‌دهند.

بیشتر بخوانبد
رئیس جمهور درباره گرانی مسکن میگوید

امین تارخ در اضافه صحبت‌هایش گفت: من توانستم این افتخار را کسب کنم که در سه فیلم سینمایی با استاد محمد کشاورز همکاری داشته باشم و در دو مجموعه تلویزیونی نیز توانستم کنار ایشان باشم. من اینطور فکر می‌کنم که در تمامی لحظاتی که با ایشان بودم توانستم به اندازه چندین سال تجربه کسب کنم. محمد علی کشاورز عاشق بازیگری بود و به حرفه خود عشق می‌ورزید چه هنگامی که بر روی صحنه بودیم و چه زمانی که پشت صحنه وقتی را میگذراندیم در تمام رفتارهایش نظم و انسانیت مشاهده می‌شد و این برخوردهای انسان دوستانه جز خصوصیات این بزرگ مرد بود.

بازیگری که در سریال ابن سینا نقش بازی کرد گفت: با اینکه استاد کشاورز نقش مهمی در سینمای گذشته داشت اما به راحتی با جوانان سینما ارتباط برقرار می‌کرد به آنها این اجازه را می‌داد که رابطه‌ای صمیمانه با او برقرار کنند و کمترین فاصله‌ای بین خود و جوانان قائل نبود.

 در مراسم خاکسپاری استاد محمد علی کشاورز تعدادی از مدیران و مسئولان فرهنگ و ارشاد و صدا و سینما حضور یافتند. از جمله ایشان سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس سازمان سینما حسین انتظامی، عباس عظیمی رئیس امور هنر و فرهنگی برج آزادی، قادر آشنا مدیر کل هنرهای نمایشی و جمعی از بازیگران سینما که توانستند در این روز در کنار یکدیگر پیکر مرحوم محمد علی کشاورز را از خانه دنیوی ایشان  تا خانه ابدی‌اش همراهی کنند.

اخبار مرتبط


اخبار خرید ملکی

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.