سه شنبه 08 آذر 1401
Flowers

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

خانه حقوق و داوری 09002501130 مشاوره در واتساپ

لیست قیمت جدید آپارتمان مناطق 4 و 5 تهران

لیست قیمت جدید آپارتمان مناطق 4 و 5 تهران

ملک هفت قیمت آپارتمان در مناطق 4 و 5 تهران را که جزو مناطق محبوب و پرمعامله در پایتخت است را مورد بررسی قرار داد.

لیست قیمت آپارتمان مناطق 4 و 5 تهران

بر اساس بررسی های ملک هفت، بازار مسکن در آذر ماه برای اولین بار کاهش قیمت مسکن را تجربه کرد. مطابق گزارش مرکز آمار ایران، قیمت مسکن در ماه گذشته در مناطق 22 گانه تهران نسبت به آبان ماه، منفی 8.5 درصد بود.

به گفته برخی ازکارشناسان و واسطه های مسکن، با رکود بازار مسکن و کاهش ریسک های اقتصادی در ماه های گذشته، رفتار بازیگران بازار مسکن از جمله خریداران و فروشندگان تا حدودی تغییر کرده است.

بر اساس گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن تهران در آذر ماه، تعداد معاملات مسکن نسبت به آبان ماه، تقریبا نصف شد، البته این کاهش معاملات را در آبان ماه نیز شاهد بودیم.

دلیل کاهش معاملات مسکن در دو ماه گذشته را می توان به کاهش ریسک های اقتصادی از جمله بازار طلا و ارز و تحولات سیاسی بین المللی از جمله انتخابات آمریکا دانست که به صورت روانی بازار مسکن را تحت تاثیر خود دراورد.

قیمت آپارتمان مناطق 4 و 5 که از گذشته از مناطق پرمعامله تهران محسوب میشد نیز، تحت تاثیر موارد بالا قرار گرفت.

به گفته برخی از مشاوران املاک و واسطه های ملکی، رفتار متقاضیان و فروشندگان این منطقه بسیار تغییر کرده است.

متقاضیانی که تا قبل از رکود بازار مسکن به فکر خرید خانه بودند، با کاهش قیمت مسکن دست از خرید کشیده و به امید کاهش بیشتر قیمت ها منتظر هستند. در مقابل فروشندگان با مشاهده کمبود متقاضیان مصرفی و سرمایه ای در بازار مسکن، با نگرانی از دست دادن سرمایه خود و کاهش ارزش املاکشان، واحدهای مسکونی خود را با ارائه تخفیف های مناسب به عرضه گذاشته اند. این تخفیف های تا جایی بوده است که در برخی اخبار از تخفیف های ده میلیون تومانی در هرمتر مربع نیز خبر دادند.

لیست قیمت آپارتمان مناطق 4 و 5 تهران

اخبار مرتبط


اخبار خرید ملکی

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.