چهارشنبه 29 اردیبهشت 1400
Flowers
  • سه شنبه 28 بهمن 1399
  • دسته‌بندی:
  • خبر مسکن
  • کد خبر: 4928
  • منبع : اقتصاد آنلاین

فرصت ثبت نام مجدد برای متقاضیان طرح مسکن ملی

فرصت ثبت نام مجدد برای متقاضیان طرح مسکن ملی

به گفته محمود محمودزاده برای متقاضیان مسکن ملی که در زمان ثبت نام شهر خود را اشتباه انتخاب کرده بودند، فرصت ثبت نام مجدد در نظر گرفته شده است.

شرط ثبت نام در پروژه مسکن ملی

به گزارش پایگاه خبری ملک هفت، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، با توجه به اینکه یکی از شرایط ثبت نام در طرح مسکن ملی، داشتن 5 سال سابقه سکونت در شهر مورد نظر است گفت: برخی از متقاضیان طرح مسکن ملی، بدون در نظر گرفتن این شرط، در شهر بدون سابقه سکونت 5 ساله ثبت نام کرده اند.

وی افزود: شرط سابقه 5 ساله در شهر مورد تقاضا باعث شد که برخی از متقاضیان در زمان تکمیل مدارک و تایید نهایی نتوانند مدرکی دال بر سکونت 5 ساله شهر مورد نظر ارائه کنند و در آخر حذف شدند و یا اینکه خودشان انصراف دادند.

ایشان بیان نمودند: پیگیری و درخواست متقاضیان برای رفع این مشکل موجب شد که مهلت دیگری برای آنها در این بخش در نظر بگیریم، چرا که بسیاری از متقاضیان شرایط لازم برای ثبت نام در این طرح را داشتند بنابراین فرصت دیگری را برای آنها در نظر گرفتیم.

محمود محمودزاده اظهار داشتند: از چند روز پیش برای تک تک متقاضیانی که فرصت دوباره برایشان درنظر گرفته شده پیامکی در این رابطه ارسال شده است.

وی افزود: برای متقاضیان طرح مسکن ملی، فرصت مجددی درنظر گرفته شده است تا اگر مایل بودند، شهر درستی را که به آن ها اعلام شده است را انتخاب کنند، درصورتی که از این فرصت استفاده نکنند از فهرست ذخیره استفاده خواهد شد.

محمود زاده بیان کرد: در طرح مسکن ملی اولویت را به این گروه از متقاضیان دادیم تا در فرصت اعلام شده در این خصوص بتوانند استفاده کنند.

بیشتر بخوانید
لزوم ساخت مسکن توسط مجریان واجد شرایط از اول اسفند

تکمیل ظرفیت شهر پردیس در طرح مسکن ملی

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی تاکید نمودند که شهر پردیس به دلیل تکمیل ظرفیت، در این مرحله از ثبت نام از فهرست شهرها حذف شده است. وی افزود: فرصت ثبت نام در تمامی شهرها و برای متقاضیانی که در تهران ساکن هستند در شهرهای جدید فراهم شده است به طور مثال اگر متقاضی در تهران ساکن است اگر ظرفیتی برای شهر دماوند وجود دارد می‌تواند در این دوره ثبت نام کند.

افزایش تولید مسکن و صندوق ملی توسعه مسکن

محمود زاده همچنین در رابطه با طرح اخیر مجلس برای افزایش تولید مسکن و بحث صندوق ملی برای توسعه مسکن هم گفت: کلیات بحث صندوق ملی شامل ۵ بند از این قانون در روزهای گذشته در مجلس تصویب شد و مابقی آنها هم در جلسات آینده بررسی می‌شود و امیدواریم تا پایان امسال جمع بندی شود.

به گفته معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی یکی از بندها و قانون پیشنهادی، تشکیل شورای عالی مسکن کشور بود که براساس قانون ساماندهی مسکن شورای عالی مسکن به ریاست رئیس جمهور در مقیاس استان بوده و در مقیاس ملی و کشوری پیش بینی نشده بود.

محمود زاده همچنین به بحث تشکیل صندوق ملی مسکن اشاره کرد و گفت: تشکیل این صندوق به عنوان پشتوانه‌ای برای تامین منابع مالی و برنامه ریزی متمرکز در خصوص حوزه مسکن در کشور جزو اهداف اساسی و یکی از موضوعاتی است که در مورد صندوق می‌توان از آن یاد کرد.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.