سه شنبه 31 فروردین 1400
Flowers
  • دوشنبه 11 اسفند 1399
  • دسته‌بندی:
  • خرید ملکی
  • کد خبر: 4964
  • منبع : پایگاه خبری ملک هفت

نکات مهم در خرید خانه

نکات مهم در خرید خانه

همه دوست دارند تا با خرید خانه، زندگی خود را تشکیل دهند. اما به نظر شما آیا در وضعیت فعلی، خرید خانه صرفه اقتصادی دارد؟ متاسفانه قیمت ارز و خانه در ایران بسیار افزایش پیدا کرده است و باید دید که چه کاری می توان انجام داد

موارد مهم در خرید خانه

اگر قصد تهیه مسکن دارید، به شما پیشنهاد میشود این مقاله را به صورت کامل مطالعه کنید تا ببینید به هنگام خرید یک خانه، باید به چه مواردی دقت کنید. خرید یک خانه، یکی از سخت ترین کارهایی است که یک شخص می تواند انجام دهد و مطمئنا باید وسواس بسیار زیادی را صرف آن کند.

اقتصاد کشور ایران به شدت تحت تاثیر بحران Covid-19 قرار گرفته است، اما بخشی که به خوبی از پس آن برآمده است، املاک و مستغلات مسکونی است. طبق گزارش انجمن ملی معاملات ملکی، 56 درصد از خانه های فروخته شده در آوریل کم بودند.

این قدرت با تقاضای متقاضی خریدار، نرخ پایین وام مسکن و موجودی انبوه مسکن تامین شده است. با حضور تعداد زیادی از خریداران احتمالی خانه، این یک محیط کاملا رقابتی است. در نتیجه، خریداران باید به محض یافتن خانه مناسب آماده حرکت سریع خرید خانه باشند. در غیر این صورت نمی توانند صاحب خانه شوند.

در اینجا هفت راهی وجود دارد که می توانید شانس موفقیت خود را در خرید خانه دلخواه خود افزایش دهید.

سرعت در خرید خانه مهم است

خانه های نگهداری شده و مناسب، که قیمت مناسبی دارند می توانند در هفته اول در بازار بفروشند. باید بدانید که اگر از ملکی خوشتان آمده است، حتما یک پیشنهاد آماده داشته باشید تا ارائه دهید. با ارائه پیشنهادهای جذاب شما می توانید به راحتی صاحب خانه شوید.

نماینده لیست / صاحب خانه احتمالا خیلی منتظر شما نمی ماند، به خصوص اگر خریداران علاقه مند دیگری نیز در بازار وجود داشته باشند، کار شما سخت خواهد بود.

یک نماینده با تجربه را برای خرید خانه انتخاب کنید

فردی را که به او اعتماد دارید و دارای سابقه کار ثابت شده است، استخدام کنید. هنگام خرید خانه، شما نمایندگی می خواهید که فعال باشد و 24/7 ساعت در دسترس باشد. شخصی را پیدا کنید که به صورت فعال لیست های خارج از بازار را جستجو کند. یک آژانس املاک معمولا دارای شبکه گسترده ای از تماس های کارگزاران است که اطلاعات مربوط به خانه هایی را که به زودی وارد بازار می شوند به اشتراک می گذارد. این شما را قادر می سازد تا از خریداران احتمالی دیگر چشم پوشی کنید.

بیشتر بخوانید
نکات قابل توجه در خرید خانه نوساز

برای خرید خانه آماده باشید

تصمیم بگیرید که چقدر حاضرید هزینه کنید. قبل از شروع به جستجو در خانه ها، یک بازرس خانه خوب پیدا کنید. کسی که در مدت کوتاهی برای انجام بازرسی در دسترس باشد. این می تواند به تسهیل بسته شدن سریع کمک کند. انجام بازرسی قبل از پیشنهاد را در نظر بگیرید، تا بتوانید بدون احتساب بازرسی، پیشنهاد بهتری را ارائه دهید.

از دریافت وام برای خرید خانه اطمینان حاصل کنید

اطمینان حاصل کنید که وام دهنده ای امور مالی خود را بر عهده دارد تا بدانید که آیا واجد شرایط دریافت وام مناسب برای خرید خانه هستید یا خیر. این یک فرآیند آسان است و شما معمولا می توانید یک برنامه را به صورت آنلاین یا با استفاده از تلفن ارسال کنید. پس از تایید شدن، وقتی می خواهید به خانه ای که واقعا دوست دارید پیشنهادی ارائه دهید، می توانید به سرعت حرکت کنید و این باعث می شود تا شما صاحب خانه شوید.

برای خرید خانه انتظار رقابت داشته باشید

بازار املاک ایران بسیار رقابتی است و عرضه خانه های فروشی بسیار محدود است. گزارش دیوار و شیپور که در این ماه منتشر شد، نشان داد كه لیست های جدید خرید و فروش خانه، سالانه 29 درصد کاهش یافته است. با کاهش عدم اطمینان در مورد Covid-19، پیشنهادات متعدد رایج تر می شوند. هر روز بیشتر خریداران تصمیم می گیرند که برای شروع یا از سرگیری جستجوهای خود، اقدام به جستجو و خرید خانه کنند. شما می توانید این وضعیت را از پشتیبانی سایت ملک هفت نیز جویا شوید.

پیش پرداخت خود را آماده کنید

هرچه پول بیشتری می توانید به عنوان پیش پرداخت بگذارید، بهتر است. این به یک فروشنده دلالت می کند که شما یک خریدار جدی برای خرید خانه هستید و صرفا مکالمه بیهوده نیست. این شما را در موقعیت چانه زنی قوی تری قرار می دهد. همانطور که گفته شد، شما نمی خواهید تمام پس اندازهای خود را یکجا پیشنهاد دهید، اما بهتر است که پیش پرداخت شما زیاد باشد تا شخص ترغیب شود تا خانه را به شما بفروشد.

در واقع این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که ممکن است آن خانه به تعمیرات و... نیاز داشته باشد و یا بخواهید در خانه مورد نظر خود، تغییراتی را ایجاد کنید، از این جهت نیاز است تا اندکی پول پس انداز اضافه داشته باشید تا در موارد ضروری، کمک حال شما باشد.

صبر می تواند برای خرید خانه نتیجه دهد

خرید خانه کار سختی است. خانه هایی که در بازار کمرنگ شده اند می توانند فرصت های بسیار خوبی را برای خرید فراهم کنند. مطمئنا هر فروشنده ای، در مورد قیمت ملک با خریدار مذاکره می کند و اگر از قبل، یک خانه را خریده باشند، فشار بیشتری بر روی شخص است و ممکن است این مذاکره طولانی شود.

علاوه بر این، اگر در خرید عجله نکنید، به راحتی گزینه های بیشتری خواهید داشت. بسیاری از فروشندگان در مارس و آوریل هنگامی که سفارشات سختگیرانه در خانه برای همه گیر ویروس کرونا انجام می شود، فروش خانه های خود را در بازار متوقف کردند. طی چند ماه آینده، تعدادی از فروشندگان احتمالا دوباره از خانه خود برای سرمایه گذاری و دریافت پول استفاده می کنند و باز، بازار املاک باز خواهد شد و خرید و فروش بیشتر خواهد شد.

در حالی که احتمالا نگرانی در مورد اقتصاد در آینده ای قابل پیش بینی ادامه خواهد داشت، املاک و زمین همچنان یک سرمایه گذاری عظیم است. از نظر تاریخی، ارزش خانه ها هر دهه به طور قابل توجهی افزایش یافته و معمولا تحت تاثیر نوسانات کوتاه مدت بازار سهام نیستند. مالکیت خانه مزایای مالیاتی را فراهم می کند و یک روش خارق العاده برای رشد ثروت شخصی شما است. از همه مهمتر، داشتن مکانی مناسب است که بتوانید آن را خانه نامگذاری کنید، بسیار ارزشمند است.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.