سه شنبه 12 اسفند 1399
Flowers
  • دوشنبه 16 تیر 1399
  • دسته‌بندی:
  • خبر مسکن
  • کد خبر: 4470
  • منبع : پایگاه خبری ملک هفت

حضور پیروز حناچی ، شهردار تهران ، در محل آتش‌سوزی کلینیک سینا اطهر

حضور پیروز حناچی ، شهردار تهران ، در محل آتش‌سوزی کلینیک سینا اطهر

حوالی غروب روز سه‌شنبه 10 تیر دود غلیظی در حوالی میدان قدس در خیابان شریعتی دیده شد و بعدازآن صدای آژیر ماشین‌های آتش‌نشانی و آمبولانس به گوش رسید که نشان از اعزام واحدهای آتش‌نشانی به محل حادثه داشت.

خیلی زود خبرها مخابره شد و مشخص شد آتش محل آتش‌سوزی کلینیک سینا اطهر در خیابان شریعتی تهران است.

آتش سوزی و انفجار مهیب در کلینیک درمانی سینا تجریش

حوالی غروب روز سه‌شنبه 10 تیر  دچار آتش سوزی شد. کلینیک سینا اطهر مرکز تصویرپردازی پزشکی و سونوگرافی است. علت حادثه هنوز دقیق مشخص نشده است اما گویا با نشت گاز در طبقه منفی دو این اتفاق افتاده است. نشت گاز باعث انفجارهای پی‌درپی در محل گاز و ترکیدن کپسول‌های اکسیژن در محل حادثه شده است. طبق فیلم‌های منتشرشده از محل حادثه آتش‌سوزی بسیار گسترده و دو انفجار شدید در محل حادثه رخ داده است. صدای انفجار در بیشتر نقاط شمال شهر تهران شنیده شد و چهار ایستگاه آتش‌نشانی برای عملیات اطفا به محل اعزام شدند.

 پیروز حناچی_شهردار تهران _  بیوگرافی_شهرداری_ 99

جانباختگان و بازداشتی های حادثه انفجار کلینیک سینا اطهر تهران

به گزارش پایگاه خبری ملک هفت؛ حوالی غروب روز سه‌شنبه 10 تیر دود غلیظی در حوالی میدان قدس در خیابان شریعتی دیده شد و بعدازآن صدای آژیر ماشین‌های آتش‌نشانی و آمبولانس به گوش رسید که نشان از اعزام واحدهای آتش‌نشانی به محل حادثه داشت. خیلی زود خبرها مخابره شد و مشخص شد آتش محل آتش‌سوزی کلینیک سینا اطهر در خیابان شریعتی تهران است.

به گفته شاهدان عینی شدت انفجار به حدی بوده است که به ساختمان‌های مجاور آسیب وارد شده است. از همان لحظه‌های اولیه آتش‌نشانان در محل حضور پیداکرده و شروع به اطفا حریق در محل حادثه کردند. مسئولان شهری ازجمله آقای پیروز حناچی شهردار تهران، معاونت امنیتی استاندار تهران، حریرچی معاون وزیر بهداشت، دادستان تهران و دیگر مسئولان قضایی و انتظامی در محل حادثه حضور پیدا کردند و از نزدیک روند عملیات را تحت نظر قرار دادند.

نیروی انتظامی برای کنترل اوضاع از مردم خواست تا در محل حادثه حاضر نشده و با توجه به احتمال وقوع حادثه و انفجار از محل فاصله بگیرند. همچنین حدفاصل میدان قدس تا محل حادثه توسط مأموران راهنمایی و رانندگی بسته شد تا از هرگونه تردد غیرضروری جلوگیری به عمل بیاید.

با تلاش بی‌وقفه آتش‌نشانان آتش محل به‌طور کامل اطفا شد و نیروهای آتش‌نشانی و هلال‌احمر برای ارزیابی، لکه‌گیری نقاط شعله‌ور و خروج افراد زنده به محل وارد شدند. چند قلاده سگ‌ زنده یاب برای پیدا کردن افراد زنده و اجساد وارد محل حادثه شدند.

به گفته مسئولان کلینیک نزدیک به 25 نفر در کلینیک حضور داشتند که چند نفر از آن‌ها توانستند از طریق پشت‌بام و به کمک آتش‌نشانی از محل خارج شوند. متأسفانه در این حادثه 19 نفر از هم‌وطنان جان خود را از دست دادند. 15 زن و 4 مرد جز قربانیان این حادثه بودند. 6 نفر نیز مصدوم شدند که چند آتش‌نشان نیز ازجمله این افراد بودند. همچنین آتش‌نشانان موفق شدند چند نفر از بیماران بستری‌شده در کلینیک را در لحظات اولیه از محل خارج کرده و به آمبولانس منتقل کنند.

بعد از اطفا حریق خانواده افرادی که در کلینیک حضور داشتند برای اطلاع از سرنوشت عزیزان خود در محل حضور پیدا کردند. سخنگوی دولت ضمن عرض تسلیت با خانواده قربانیان همدردی کرد و مصیبت وارده را به بازماندگان تسلیت گفت. همچنین محمدباقر قالیباف رئیس مجلس نیز ضمن عرض تسلیت به خانواده قربانیان گفت به جدیت این حادثه را تا روشن شدن تمام ابعاد پیگیری کرده و ابعاد و علل حادثه را به عموم مردم اطلاع خواهد داد.

جلسه ستاد بحران برای علت انفجار و آتش سوزی کلینیک سینا اطهر

بعدازاین حادثه جلسه ستاد بحران برای ارزیابی علت حادثه و پیگیری آن در دفتر شهرداری منطقه یک در میدان قدس برگزار شد و از مردم و رسانه‌ها خواسته شد تا روشن شدن علت حادثه از هرگونه گمانه‌زنی خودداری شود.

دیشب در فضای مجازی خبرهای متعددی در مورد علت این حادثه منتشر شد که هنوز به تائید مقامات مسئول نرسیده است. البته در گمانه‌زنی‌های اولیه تجمع تعداد زیادی کپسول اکسیژن و نگهداری غیر ایمن آن‌ها دلیل این حادثه بیان‌شده است.

همچنین بنا بر گفته اهالی محل در این کلینیک عمل‌های زیبایی نیز انجام می‌شده است. دلیل اینکه بیشتر قربانیان خانم هستند نیز همین است. بنا بر شنیده‌ها شش نفر از قربانیان در هنگام انفجار در اتاق عمل بوده‌اند که متأسفانه جان خود را ازدست‌داده‌اند.

طبق اطلاعات سازمان اورژانس کشور بیشتر قربانیان و مصدومان در طبقات بالایی و در اتاق‌های عمل حضورداشته‌اند و بیشتر آن‌ها از پزشکان و کادر درمانی کلینیک سینا اطهر بوده‌اند. علت فوت این افراد بیشتر خفگی اعلام شده است تا سوختگی و اجساد قربانیان تحویل سازمان پزشکی قانونی شده است. طبق گفته رئیس بیمارستان شهدای تجریش علت فوت این افراد دود شدید و غلیظ در طبقات ساختمان بوده است و این افراد دچار خفگی شده و جان خود را ازدست‌داده‌اند.

مطالب مرتبط:
جزئیات انفجار پردیس تهران و پردیس شیراز

طبق گفته پلیس و نیروی انتظامی تاکنون 4 نفر در رابطه با این آتش‌سوزی دستگیرشده‌اند و کسی از محل متواری نشده است. محل آتش‌سوزی تا انجام تحقیقات تکمیلی قرنطینه شده و فقط نیروهای قضایی و انتظامی اجازه ورود به محل را دارند. تحقیقات پیرامون این حادثه به شکل عادی و با قید فوریت در حال انجام است تا هر چه زودتر ابعاد این حادثه روشن شود.

صبح روز بعد از حادثه نیز رئیس شورای شهر تهران از محل حادثه دیدن کرد و گفت متأسفانه به علت قدیمی بودن ساختمان، سطح ایمنی و مقاومت آن در برابر حوادث کاهش یافته است. به‌هرحال در چند شب گذشته دوباره حادثه پلاسکو تکرار شد و متأسفانه چند تن از هم‌وطنان ناباورانه جان خود را به علت عدم رعایت اصول ایمنی از دست دادند.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.