سه شنبه 31 فروردین 1400
Flowers
  • یکشنبه 10 اسفند 1399
  • دسته‌بندی:
  • خبر مسکن
  • کد خبر: 4960
  • منبع : اقتصاد آنلاین

تعیین تکلیف 39 هزار واحدناتمام مسکن مهر تا ماه‌های آینده

تعیین تکلیف 39 هزار واحدناتمام مسکن مهر تا ماه‌های آینده

اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در سفر خود به استان گلستان ضمن اشاره به تکمیل نشدن 39 هزار واحد مسکن مهر در سطح کشور گفت: در ماه های آینده تمامی واحدهای مسکن مهر تکمیل خواهند شد.

علت زمانبر بودن پروژه مسکن مهر

به گزارش پایگاه خبری ملک هفت، در روز  شنبه نهم اسفند ماه، وزیر راه و شهرسازی از رو به اتمام بودن پروژه های مسکن مهر در کشور خبر داد.

ایشان افزودند: به طور کلی 39 هزار واحد مسکن مهر ناتمام در کشور وجود دارد که عملیات تکمیلی آن ها در حال انجام است و به زودی با بسته شدن پرونده طرح مسکن مهر، دیگر پروژه ناتمامی به اسم مسکن مهر در کشور نخواهد بود.

اسلامی به مشکلات حقوقی برخی از واحدهای مسکن مهر اشاره کرده و از رسیدگی آن ها در مراجع قضایی خبر داد و گفت: واحدهای باقی مانده از چارچوب  تعهدات وزارت راه و شهرسازی خارج بوده و یا در چارچوب تعاونی ها بوده اند که مشکلاتی برای آن ها رخ داده است.

واحدهای مسکن مهری که در تعهد وزارت راه و شهرسازی بود تقریبا درحال تمام شدن است و در ماه های آینده خبر تکمیل شدن واحدها را اعلام خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید 
تمدید پرداخت وام ودیعه مسکن تا پایان اسفند ماه

 آخرین وضعیت پروژه های مسکن ملی

اسلامی درمورد وضعیت واحدهای مسکن ملی در کشور نیز گفت: به طور کلی واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی که اکنون در حال اجرا است حدود 504 هزار واحد در سطح کشور می شود که وضعیت تکمیلی این طرح در سه دسته قرار دارد.

حدود 104 هزار واحد از کل واحدهای مسکن ملی به صورت واگذاری زمین به مردم در حال ساخت است، 230 هزار واحد نیز در قالب شهرک سازی در حال اجراست و در نوع سوم نیز پروژه هایی قرار دارند که به صورت مشارکتی زمین را به شرکت‌های سازنده واگذار کرده‌ایم، به طور معمول این نوع از پروژه ها به دهک های بالاتری مربوط می شوند و شامل تفاهم ‌نامه ‌هایی که با دستگاه ‌های گوناگون امضا کرده ‌ایم نیز می ‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی در کشور با مشکل تامین زمین مواجه بودیم و با تفاهمی که با وزارت جهاد کشاورزی انجام شد و نیز استفاده از ماده ۱۰ قانون زمین شهری که به صراحت بر واگذاری اراضی واقع در محدوده و حریم شهرها به وزارت راه و شهرسازی تاکید کرده، به تازگی این مشکل حل شده است و در حال تحویل گرفتن این اراضی هستیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه توسعه مسکن از طریق تامین، آماده‌سازی و تثبیت و مالکیت اراضی دنبال می‌شود، ادامه داد: در برخی مناطق مانند شهر گرگان به دلیل کمبودی که وجود دارد، زمین را از مردم خریداری کرده‌ایم و اراضی خریداری ‌شده جزو طرح‌های توسعه مسکن قرار گرفته‌اند. در سایر شهرهایی که با کمبود زمین مواجه باشیم نیز همین رویه را دنبال خواهیم کرد و در جریان تولید مسکن قرار خواهیم داد.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.