جمعه 17 اردیبهشت 1400
Flowers
 • یکشنبه 17 اسفند 1399
 • دسته‌بندی:
 • خرید ملکی
 • کد خبر: 4979
 • منبع : پایگاه خبری ملک هفت

ویژگی ها و امکانات موجود در آپارتمان 75 متری

ویژگی ها و امکانات موجود در آپارتمان 75 متری

آپارتمان 75 متر، فضایی که امکان داشتن دو اتاق را می‌دهد، فضایی که به شما امکان سکونت خانواده‌های 4 نفره را با آسایش کامل می‌دهد، آپارتمان استانداردی که حداقل‌های رفاه و آسایش زندگی شهری را خواهد داشت.

بسیاری از سازه‌هایی که این روزها احداث می‌شود دارای فضای مفید 75 متری است.

البته اینکه از آپارتمان 75 متری با چه معماری و چه طراحی داخلی، فضای مفید ایجاد شود به هنر طراح وابسته است.

مقایسه قیمت خانه 75 متری در تهران

8 مورد را بررسی می‌کنیم. یک مورد در امین حضور است. یک مورد در آپادانا و مورد بعدی در سازمان برنامه جنوبی، بعدی دروازه دولاب است  بعدی در محله مینایی. آپارتمان بعدی در منطقه دروس است و محله آخر قلهک. از بیشترین قیمت به کمترین قیمت به ترتیب بررسی خواهیم کرد. تفاوت قیمت از بالا تا پایین لیست بعضا 10 برابر است!

 1. قلهک: یک آپارتمان 75 متری با سن 20 سال با پارکینگ و انباری بیش‌ترین قیمت‌ را میان سایر محله‌ها دارد.
 2. دروس: یک آپارتمان نوساز در دروس با پارکینگ و انباری رتبه دوم قیمت را به خود اختصاص داده است.
 3. سازمان برنامه جنوبی، ملک یک سال ساخت و با پارکینگ و انباری رتبه سوم از نظر قیمت است.
 4. آپادانا، ملک 9 سال ساخت دارای پارکینگ و انباری رتبه چهارم از نظر قیمت است.
 5. دروس: ملک 35 ساله بدون پارکینگ و انباری در رتبه پنجم جای می‌گیرد.
 6. دروازه دولاب: با فاصله از نظر قیمت نسبت به ملک‌های پیشین، قیمتی حدود یک سوم به این محله اختصاص می‌یابد. آپارتمان 75 متری بدون پارکینگ و انباری 20 ساخت رتبه ششم است.
 7. محله مینایی، آپارتمان 75 متری با 35 سال ساخت، بدون پارکینگ و انباری رتبه هفتم با فاصله کمی از رتبه قبلی خود قرار می‌گیرد.
 8. امین حضور: آپارتمان 75 متری با 10 سال ساخت بدون پارکینگ و بدون انباری کمترین قیمت را در این لیست خواهد داشت.

بررسی تفاوت قیمت در محلات مختلف تهران نشان می‌دهد که میان محلات بالا و غرب تهران تفاوت بسیار زیادی با آپارتمان‌های جنوب شهر و مرکز آن وجود دارد. قیمت‌ها در یک محله بر اساس سن بنا و امکانات آن تعیین می‌شود.

طراحی آپارتمان 75 متری

یک آپارتمان 75 متری زیاد بزرگ نیست که دست طراح را برای هر کاری باز بگذارد، زیاد هم کوچک نیست که به فکر روش‌های پیچیده‌ای برای داشتن حداقل‌های زندگی باشیم. خصوصا اگر آپارتمان 75 متری دارای یک خواب باشد، فضای بسیار زیاد در اختیار خواهید داشت. در این بخش قصد داریم شما را با چهار تیپ اصلی از آپارتمان یکخوابه و دوخوابه 75 متری آشنا کنیم:

بیشتر بخوانید
تغییر محاسبه سن بنا توسط مشاوران املاک

آپارتمان برای زوج جوان با یک اتاق خواب

طراحی آپارتمان 75 متری برای یک زوج جوان در واقع آپارتمان عروس نیاز به یک اتاق خواب مستر دارد با حمام و دستشویی، یک فضای بسیار کوچک به عنوان اتاق کار و یک سالن نشیمن و پذیرایی برای برگزاری مهمانی‌های دوستانه و گذراندن یک روز کاری و استراحت و فیلم دیدن. اگر تراس در اتاق خواب قرار داده شود ایده‌آل است البته می‌توان تراس را در سالن پذیرایی نیز قرار داد. بهتر است از کمترین و ساده‌ترین مبلمان ممکن استفاده کرد.

آپارتمان 75 متری با دو خواب با تراس

آپارتمان 75 متری اگر قرار باشد با دو خواب طراحی شود بهتر است برای اتاق پذیرایی و نشیمن یک فضای واحد در نظر بگیرید.

بهترین پلان برای این متراژ شرایطی است که حمام و دستشویی میان اتاق خواب والدین و فرزندان قرار داشته باشد.

اتاق‌ فرزندان به سرویس بهداشتی راه داشته باشد و اتاق والدین به سرویس حمام و فرنگی. به این ترتیب فضای باقی مانده را صرف آشپزخانه و اتاق نشیمن خواهید کرد. اگر تراس به سمت اتاق نشیمن است که می‌توانید فضای اطراف تراس را به عنوان نشیمن انتخاب کنید و اگر تراس در اتاق‌ها قرار دارد که بهتر است پنجره‌های بزرگی برای پذیرایی انتخاب کنید.

اگر فضای آشپزخانه را کم کنید تا جایی که میز داخل آن جا نشود، سالن پذیرایی و نشیمن باید هم میز ناهارخوری را در خود جای دهد و هم مبلمان و تلویزیون را. اگر آشپزخانه را قدری بزرگ در نظر بگیرید که میز ناهار خوری در آن جا شود، تفکیک فضا بهتر انجام خواهد شد.

آپارتمان 75 متری با دو خواب بدون تراس

اگر از داشتن تراس صرف نظر کنید و یا فضایی برای ایجاد تراس نداشته باشید، می توانید یک اتاق مستر کامل و یک سرویس بهداشتی جداگانه نزدیک درب ورودی داشته باشید. اتاق خواب فرزندان می‌توان با فاصله از اتاق والدین قرار داشته باشد.

فضای کوچکی را می‌توان به عنوان لاندری روم و یا فضای قرار دادن لباسشویی در نظر گرفت. فضای آشپزخانه و اتاق نشیمن می‌توان بزرگ باشد اما همچنان آشپزخانه کوچک مستطیلی شکل بدون اپن و با میز نهار خوری روبروی آشپزخانه پیشنهاد می‌شود. فضای نشیمن بهتر است پنجره‌های بزرگ قدی داشته باشد تا نور خانه تامین شود.

با توجه به نبود تراس هر چه نور خانه بیشتر باشد این کمبود کمتر جلب توجه می‌کند. نداشتن تراس به معنای نبود فضایی برای قرار دادن برخی تاسیسات مانند پکیج است. باید با یک انباری نزدیک درب ورودی این نقص را جبران کنید.

آپارتمان‌های 75 متری شهرکی

اغلب آپارتمان‌های مسکن مهر 75 متری هستند. آگهی‌های آپارتمان نوساز 75 متری را در شهر جدید هشتگرد و پردیس نیز زیاد می‌توان یافت. اغلب برج‌های مسکونی متوسط با همین متراژ به فروش می‌رسند. در تهران نیز بخش بزرگی از برج‌های چیتگر با متراژ 75 و آپارتمان‌های لوکس برج‌های چیتگر به فروش می‌رسد. پرند و اندیشه فاز 4 نیز پر است از آپارتمان‌هایی با همین متراژ. پونک، باغ فیض و جنت‌آباد نیز پر است از این واحد‌های آپارتمانی نوساز که با متراژ 7 به فروش می‌رسد.

اجاره خانه 75 متری

در تهران و حومه می‌توانید آپارتمان‌های متعددی با متراژ 75 متر پیدا کنید که برای اجاره گذاشته شده است. از رهن کامل 700 میلیون تومان در مناطق گران قیمت شهر گرفته تا رهن کامل 50 میلیون تومان در شهرک اندیشه، برای اقشار درآمدی متفاوتی که در تهران زندگی می‌کند، امکان دسترسی به آپارتمان 75 متری وجود دارد.

البته از نظر امکانات و شرایط زندگی تفاوت‌ها بسیار است. میزان رهن و اجاره در سال 99 نسبت به سال 98 حداقل 30 درصد بیش‌تر شده است. این مقدار برای افرادی که یک سال گذشته را نیز با بحران مالی پشت سرگذاشتند به معنای تهدید جدی از دست دادن سرپناه خواهد بود.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.